Wspomnienia z dzieciństwa, po francusku ^^

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Witajcie ^^
Uczę się francuskiego niecałe dwa lata, mam tępą nauczycielkę, która nie umie nic wytłumaczyć a wymaga nie wiadomo czego-.-
I tym razem również.
Mam do napisania wspomnienia z dzieciństwa (jak widać po temacie ^^)
Po angielsku bym umiała to zrobić, po francusku jednak nie ;C
Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, byłabym bardzooo wdzięczna.

Urodziłam się 17 lat temu w Niemczech, dopiero w wieku dwóch lat wróciłam do Polski razem z rodziną.
Mama pracowała a więc dni spędzałam pod opieką babci i dziadka. Byłam bardzo ruchliwym i ciekawym świata dzieckiem, a więc sprawiałam im trochę kłopotów.
W wieku 6 lat zaczęłam chodzić do szkoły, do "zerówki", czasy te nie wspominam z radością, gdyż było to pożegnanie ze słodkim dzieciństwem i leniuchowaniem.
Wtedy zaczęłam podziwiać aktorki i moim marzeniem była wielka sława i granie w amerykańskich filmach. Szybko jednak wybiłam to sobie z głowy.
Moją najlepszą przyjaciółką była Justyna, rówieśnica mieszkająca blisko mnie. To z nią trzymałam się przez kilka następnych lat. Moimi ulubionymi zabawkami, jak każdej małej dziewczynki były lalki, dla których szyłam ubranka ^^
Wakacje spędzałam najczęściej w domu, nie chciałam wyjeżdżać na kolonie. Kilka razy jedynie byłam nad morzem lub w górach z rodziną.
Dzieciństwo wspominam z uśmiechem, czasami żałuję, że nie trwa ono wiecznie.

No, coś takiego to miałoby być. ^^
Dziękuję za każdą pomoc.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka