Pomóżcie mi ! Proszę!

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Miałabym wielką prośbę do osoby, która dobrze zna ten język. Mógłby mi ktoś napisać wypracowanie o świętach Bożego Narodzenia w Polsce ?
Jakie są potrawy[ze jest ich 12] , tradycje, ze udajemy się na pasterkę, śpiewamy kolędy, że są to bardzo rodzinne święta. Coś w tym stylu.

Będę bardzo wdzięczna, jeśli ktoś mi pomoże, ponieważ bardzo wiele zależy od tego wypracowania , a ja uczę się dopiero pierwszy rok francuskiego, a większość klasy miała już wcześniej styczność z tym językiem. Z tego powodu poziom jest wysoki i nie umiem sobie poradzić

Potrzebowałabym to na jutro
Napisz najpierw po polsku to wypracowanie, a potem zobaczymy, co da się zrobić :) A najlepiej by było, jakbyś spróbowała jednak napisać je (lub chociaż część) po francusku. Słownik chyba masz w domu? Jeśli nie, zajrzyj np. tu: www.ling.pl
Święta Bożego Narodzenia są jednym z najważniejszych świąt. Wszyscy czekają na nie przez cały rok. Przygotowania do świąt trwają długo. Kobiety przygotowują różne potrawy. Powinno być ich 12. Typowymi potrawami na stole jest barszcz z uszkami , karp, pierogi, kutia, zupa grzybowa, kompot z suszonych owoców. Kolejną tradycją jest przystrajanie choinki. Jeszcze jedną tradycją jest wkładanie sianka pod obrus oraz zostawienie jednego miejsca dla nieznajomego gościa.O północy idziemy na pasterkę do kościoła. Moje święta spędziłam bardzo miło, z rodziną. Siedzieliśmy razem przy świątecznym stole, śpiewaliśmy kolędy. Następnego dnia odwiedziłam także rodzinę. Dużo rozmawialiśmy ze sobą.
Jeszcze może być:
Jedliśmy dużo, ponieważ chciałam spróbować wszystkiego po trochę.
Wieczorem oglądałam także wspólnie z rodziną filmy.Mimo że było zimno udaliśmy się na spacer.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia