Proszę pomóżcie, to na jutro :(

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Mam w szkole francuski, lecz niestety nie umiem pisać wypracowań ani żadnych prac :( uczę się drugi rok francuskiego, ale tak jakby na własną rękę, ponieważ nauczycielka nic nie tłumaczy.
Mam na jutro zadane napisać pracę:

Znajomy Francuz udostępnił ci swoje mieszkanie na wakacje. Gdy jesteś u niego nieumyślnie tłuczesz lampę. Musisz wyjechać przed powrotem znajomego. Napisz list, w którym:
- poinformujesz o wyrządzonej szkodzie i okolicznościach jej powstania
- przeprosisz za ten incydent i wyrazisz nadzieję, że nie wpłynie on na waszą znajomość
- zaproponujesz zwrot pieniedzy i zapytasz o sumę, która by go satysfakcjonowała
- podziękujesz za gościnę i zaprosisz Francuza na wakacje zimowe do Polski.


Proszę, pomóżcie! Wystarczy tylko odnieść się do tych podpunktów, chcę tylko żeby to było zawarte w treści. No i najlepiej żeby nie było trudnych wyrażeń, żeby nie było to podejrzane :) Błagam o pomoc! Sama nie dam rady tego napisać:(
Z góry dziękuję...i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże do wieczora :(
Napisz to chociaż po polsku to na pewno ktoś Ci przetłumaczy...
No to może być coś takiego (aby sens był taki sam) :

Cześć (jakieś imię).
Niestety musiałam już wrócić do Polski. Chcę poinformować Cię, że niechcący stłukłam lampę w twoim pokoju. Spałam, zadzwonił telefon i gdy biegłam, niechcący przewróciłam lampę. Przepraszam za to. Mam nadzieję, że mi wybaczysz. Chcę ci to wynagrodzić, lecz nie wiem ile ta lampa była dla Ciebie warta. Zaproponuj jakąś cenę, a zapłacę Ci. Dziękuję, że mogłam mieszkać u Ciebie. Zapraszam CIę do Polski na wakacje zimowe. Chcę się z Tobą zobaczyć wreszcie!
Z pozdrowieniami, Emilka.
Z tego co wiem to jest list z matury i tam są wymogi od 120-150 słów, Ty też masz napisać taką ilość? I jeszcze powiąż trochę logicznie ten list, bo póki co to trochę tak przechodzisz z tematu w temat ni z gruszki ni z pietruszki..
Chciałam jak najmniej obciążyć kogoś kto mi pomoże... a nie pisać Bóg wie co i ile... Mam napisać wybitne wypracowanie czy tylko przybliżyć komuś to o co proszę? Zresztą jak dam nauczycielce idealną pracę pod każdym względem to będzie trochę podejrzane.
Proszę, przetłumaczysz mi to?
mam do zrobienia projekt mam juz wszystko tylko nieumiem zrobic opisu azotów... pomoze mi ktos ... ??
napisalam sobie po polsku ale nie wiem ktorego czasu uzywac czy passe compose czy
imparfait ... ;( a musze to jutro oddac

ANWIL SA powstał w 1966 roku.

W skład firmy wchodzą cztery kompleksy:

* Kompleks Polichlorku Winylu
* Kompleks Nawozowy
* Kompleks Tworzyw Sztucznych
* Kompleks Energetyczny

Od 1996 roku Anwil jest strategicznym sponsorem klubu koszykarskiego Anwil Włocławek.

Obecnym prezesem jest Teresa Szeligowska.

Prosze POMOCYY ....
mam do zrobienia projekt mam juz wszystko tylko nieumiem zrobic opisu azotów... pomoze mi ktos ... ??
napisalam sobie po polsku ale nie wiem ktorego czasu uzywac czy passe compose czy
imparfait ... ;( a musze to jutro oddac

ANWIL SA powstał w 1966 roku.

W skład firmy wchodzą cztery kompleksy:

* Kompleks Polichlorku Winylu
* Kompleks Nawozowy
* Kompleks Tworzyw Sztucznych
* Kompleks Energetyczny

Od 1996 roku Anwil jest strategicznym sponsorem klubu koszykarskiego Anwil Włocławek.

Obecnym prezesem jest Teresa Szeligowska.

Prosze POMOCYY ....
mam do zrobienia projekt mam juz wszystko tylko nieumiem zrobic opisu azotów... pomoze mi ktos ... ??
napisalam sobie po polsku ale nie wiem ktorego czasu uzywac czy passe compose czy
imparfait ... ;( a musze to jutro oddac

ANWIL SA powstał w 1966 roku.

W skład firmy wchodzą cztery kompleksy:

* Kompleks Polichlorku Winylu
* Kompleks Nawozowy
* Kompleks Tworzyw Sztucznych
* Kompleks Energetyczny

Od 1996 roku Anwil jest strategicznym sponsorem klubu koszykarskiego Anwil Włocławek.

Obecnym prezesem jest Teresa Szeligowska.

Prosze POMOCYY ....
Cher Guillame,
Malheureusement , j'ai du revenir en Pologne. Je dois t'informer que j'ai endommagée ta lampe dans ta chambre. C'était un accident. Je dormais et le portable a téléphoné. J'ai couru et j'ai poussé en bas ta lampe. Je dois t'excuser. J'éspere que tu tomberas cet accident dans l'oubli. Je payerai l'ardent pour cette lampe, mais tu dois m'écrire quelle est cette somme.Merci pour mon séjour dans ton appartement. C'était un temps magnifique pour moi parce que j'ai pu visiter une ville.Je voudrais t'inviter en Pologne pour les vacances d'hiver. J'éspere que nous nous bientôt rencontrons.

Amitiès, Emilka



Mam nadzieję, że coś pomogłam, za ewentualne błędy przepraszam, mniej więcej jest podobnie.
Dziękuję bardzo ! :) Pewnie, że pomogłaś.
A mogłabyś wymienić tak ogólnie jakich tu czasów używałaś?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia