DALF - jak bardzo jest trudny?

Temat przeniesiony do archwium.
witam wszystkich!

mam taki problem. wiem, ze to sprawa jest chwiejna i trudno na takie pytanie odpowiedziec jednoznacznie, ale bylabym wdzieczna gdyby sie ktos postaral. chcialabym wiedziec czy po 4 latach nauki w liceum i roku na studiach (choc w tym okresie to raczej samodzielna praca) jest sie w stanie zdac dalfa? dajmy na to na tym nizszym poziomie ( C1 zdaje sie)? slyszalam ze osoby, ktore po roku pobytu we fracji maja z nim problemy, wiec ja sie chyba porywam z motyka na slonce. planuje kurs przygotowawczy do dalfa i naprawde intensywna nauke przez najblizsze miesiace. nie wiem dokladnie kiedy jest egzamin tak w okolicach wiosny 2006, ale czy sadzicie ze jest to w ogole w takim przypadku mozliwe??

rozumiem, ze pytanie jest conajmniej dziwne, bo wszystko zalezy od umiejetnosci i staran indywidualnych, ale co wy sadzicie na temat trudnosci tego egzaminu?

dziekuje z gory za wszelkie opinie o pozdrawiam serdecznie !
Wierz mi, że naprawdę jest ciężki. Ja w tym roku zdawałam, ale niestety nie powiodło mi się. Nie wiem dokładnie jakie są zasady oceniania, bo wydaje mi się, że temat miałam naprawdę łatwy. Na B4 miałam "La presse ecrite est - elle en danger?". Wydaje się , że banalne, ale widocznie coś było nie tak skoro dostałam tylko 9 punktów. Zastanów się dobrze zanim zdecydujesz się zdawać.
To zalezy, jak solidnie pracowales. Moj ostatni rok - spedzilam na intensywnym kursie przygotowywujacym do DELFA (wczesniej - liceum) - i musze powiedziec, ze wiekszosc osob po czyms takim zdaje - oczywiscie, jesli np. korzysta z dobrych cwiczen - np. 450 activites :) Polecam!!!
Oczywiście, że większość osób zdaje, ale...DELFA, a nie DALFA. Między tymi egzaminami jest chyba zasadnicza różnica, prawda?
owszem, między DELFem a DALFem jest różnica . i to ogromniasta

jakoś nie wydaje mi się, aby po 4 latach nauki w liceum i roku na studiach można było go spokojnie zdać. chyba, że ten rok studiów odbył się na romanistyce i ciężko sie tyrało przez całe 5, ale i tak zdanie dalfa nie jest wtedy pewne

wszystko zależy od umiejętności językowych osoby, ale warto zaznaczyć, że dalf sprawdza znajomość na poziomie biegłym i przelicza się go na 1[tel]godzin nauki, czyli z 7 lat

do dalfa oczytanie i kontakt z literaturą nie zawadzi :)
dzięki wielkie za wpisy. śledzę je namiętnie :) dobrze, że się zainteresowałam zdaniem ludzi, bo pewnie bym nieźle umoczyła tego dalfa. zdecyduje się jednak na niższy stopień.
pozdrawiam serdecznie
mysle, ze dasz rade.ja nie mialam francuskiego w szkole i zdalam wszystkie delfy. teraz szykuje sie do dalfa, ale to dopiero od pazdziernika lub listopada, bo najpierw chce uzbierac materialy dalfowskie z lat poprzednich
Poziom C1 DALFa odpowiada egzaminowi CAE z angielskiego.
a poziom c2?
tak w ogóle to znalazłem info że fce to poziom c1 (?)

ogólnie niezręcznie porównywać egzaminy certyfikaty angielskie z francuskimi. niby poziom rady europy ten sam, jednak cechy i konstrukcje obu języków inne
FCE to b2 , CAE C1 a CPE to C2.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Studia językowe