delf zdawac

Temat przeniesiony do archwium.
no i klops. mam do was pytanie,ale zanim wam je zadam opowiem wam pewna krotka historie:
od 3 lat ucze sie freancuskiego, uwielbiam tden jezyk, zdaje mature rozszerrzona i koniecznie startuje na romansityke. ale, w czerwcu zdawalem delfa a1, a teraz nadszedl czas zdawania a2 -czy mi sie to oplaca?! przeciez ide na romansityke, to chyba wazniesjze niz jakies tam certyfikaty? co myslicie?dzia z gory!
Jeśli masz możliwość zdania DELFA A2 i czujasz się na siłach - to zdawaj :)
Takie jest przynajmniej moje zdanie. Studia są ważne, ale taki DELF na CV tez moze byc przydatny.
A ja mam jeszcze pytanie odnośnie zaliczania poszczególnych cześci. Są one uszeregowane wg. stopnia trudności, wiec gdybym zdała od razu np. B1, to musiałabym zdawać A1 i A2? I czy muszę zdac całość w okreslonym czasie, czy mogę to rozciągnąc na powiedzmy rok, półtora? O ile nie dłużej... ;D
Teraz można zdawac poziom jaki się chce. Jesli chcesz zdawać B1 to możesz do niego przystąpić bez zdawania A1 i A2.
to cytat ze strony Alliance Francaise:
"Warunki zdawania egzaminu
Egzaminy DELF i DALF zdawać można niezależnie od siebie, w dowolnym kraju i w dowolnym czasie. Zdawać je mogą wszyscy, którzy pragną potwierdzić swoją znajomość języka francuskiego, tak dla celów prywatnych jak i zawodowych."

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia