KONKURS burgundzki ?

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 125
tak myślałam że jesteś z białego:D jak nastroje przed ustnym? pozdrawiamy opole:D
No jak na razie jest jeszcze troche czasu, wiec spokojnie ;) a jak u Was? ja szczerze powiedziawszy na poczatku mialam wieksze obawy przed pisemnym, ale jakos poszlo.. wiec moze tak samo bedzie z ustnym :) grunt to sie nie zdenerwowac^^ A ile osób sie dostaje?
3 lata temu jechało 13/14 osob (1 z Opola, 2 Z Białego i reszta z KRk)
w tym roku wiem ze z Białego jada 2 osoby,a co do reszty to nie wiem, ale podobno do dijon ma pojechac w sumie 10 osób
a jestescie zdecydowani do wyjazdu? :)
A ja mam inne pytanie. Wygrałam tegoroczny konkurs, ale nie jeste do końca przekonana co do wyjazdu.Czy gdy wrócę po 3 miesiącach, mam jakieś miejsce w polskiej szkole i czy trudno nadrobić zaległości?
Jeśli mogę Ci coś zasugerować: Jedź i nie patrz na szkołę. Zaległości jakoś nadrobisz.
no a jak bym chciala zostac do konca tj na 3 lata, to przyjmie mi jakis uniwersytet w polsce francuska maturę?
więc, jeśli chodzi o życie w szkole a przede wszystkim w internacie, da się przyzwyczaić zresztą najlepszym dowodem na to jest fakt że mało osób rezygnuje, a do Ciebie Wygo 92, zastanów się dobrze, bo jadąc na 3 miesiące zabierasz miejsce osobie która wiele by dała ucząc się tam 3 lata, i po skończeniu liceum można się dostać na studia w Polsce, gratuluję tym którzy się dostali
owszem zajmujesz miejsce, ale jesli nie masz 100% pewnosci to pojedz po potem mozesz sobie wyrzucac ze nie wykorzystales/as miejsca ktore ci sie nalezalo. Takie jest Twoje prawo brutalne bo brutalne ale jada najlepsi i masz prawo zrobic z tym miejscem co chcesz. A zaleglosci nadrobisz
~nisian : jest taka mozliwosc z tymi studiami przynajmniej w tym roku tak bylo - jestes przyjmowana/y w innym trybie jako uczen zagraniczny - w tym roku moi znajomi ktorzy byli w Dijon 3 lata tak zrobili
Hej,
ja ubiegam się o to stypendium w tym roku. Tak się złożyło, że grupa w której pisałam egzamin pisemny, zdała i teraz wszyscy przeszliśmy do ustnego. Mam pytanko, bo czytałam wasze wypowiedzi, ale obawiam się, że nie bardzo zrozumiałam.
W części ustnej dostaje się tekst i do niego pytania, tak? A później jest rozmowa na temat tego dlaczego bierze się udział w tym konkursie etc. Moje pytanko jest, czy ta druga część ustnego - czyli to o swoich zainteresowaniach - jest w języku francuskim, czy swobodnie po polsku?
W jakim miescie pisałaś ze masz juz wyniki?
W Krakowie ;) ale ja sprawdziłam na stronie internetowej, a po tygodniu bodajże przysłali mi pocztą potwierdzenie ;)
Macie już może wyniki tegorocznego etapu pisemnego? W sensie, czy wiecie ile macie punktów?
Cześć,
Chciałam się zapytać czy ktoś z was był w Dijon, jak to wszystko wygląda? Mam na myśli ten internat rodziny, całą organizację no i w ogóle:) Aplikuję w tym roku i sie zastanawiam, to musi byc świetne doświadczenie.
Cześć!
Ucze się francuskiego 1,5 roku ale szybko mi idzie. Bez większych problemów robie testy a2 dla dzici i doroslych startowalamtez w konkursach z j.franc. Tygodniowo w szkole mam 5 godzin na wysokim poziomie + dodatkowe. Bardzo chcialabym pojechać do Dijon, spróbować jak to jest!! Mam jednak kielka problemów i pytań. Bardzo prosiłabym o pomoc!!
1. Jak tu przekonać rodziców?? (mam 15 lat, 2 gim)
2. Jak wygląda życie?? Gdzie jemy, jak ze zdrowiem??
3. Co ile są wyjazdy do Polski??
4. Jak wygląda życie w akademiku?? Ilo osobowe pokoje?
5. Nauka jest w zwyklej szkole czy są jakieś specjalne dla zagranicznych?
6. Mam aparat ortodątyczny, czy aby zmienić gumki czy łuk muszę wracać do Polski czy jest lekarz, który mógłby mi to zrobić?

Bardzo proszę o odpowiedzi. Strasznie mi na tym zależy a rodzice mnie nie puszczą :( To moje jedno z nielicznych prawdziwych marzeń!!
Jeśli jesteś w 2 klasie gimnazjum to i tak jeszcze nie możesz pojechać, prawda? Z tego co czytałam to jest to konkurs dla 3 klas i pierwszych klas licealnych. No chyba że sie mylę. No ale jedno nas łaczy, mi też baaardzo zależy:)
No tak... Zbuntowałam się i ryczałam przez 2 godziny no i przez 2 dni sienie odzywałam i rodzice zauważyli że mi zależy i się zastanowią!:D Może za rok czyli w 3 klasie pojade. :D :) chodzę do gim dwujezycznego i stad pojechaly to pierwszy test pisalay w 2 klasie by zobaczyć co to jest:)
To powodzenia, a wracając do wcześniejszych wpisów, będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś, chociaż trochę, opisze życie w Dijon.
też będę brała udział w konkursie... I jak Wam, również mi zależy :)

Co do życia w Dijon, znalazłam interesujący filmik, voila :
http://www.dailymotion.pl/video/xffvgy_zycie-w-internacie_travel

Pozdrawiam ;-)
Filmik ciekawy, dzięki. Nie wiecie przypadkiem czy na egzaminie można mieć słowniki? Albo np. tylko słowniki francusko-francuskie. Taki słowniki to byłoby zbawienie i o 3/4 stresu mniej :D
Filmik ciekawy, dzięki. Nie wiecie przypadkiem czy na egzaminie można mieć słowniki? Albo np. tylko słowniki francusko-francuskie. Taki słowniki to byłoby zbawienie i o 3/4 stresu mniej :D
Raczej nie :p

W poprzednim roku brałam udział w burgundzie i nikt na pisemnym nie miał słownika
Cholera, to szkoda. No trudno, a tak na to liczyłam. Zmówmy się i niech każdy sobie jakiś przemyci:D
Ile osob w tegorocznym konkursie startuje? Ile osob startowalo w tamtym roku?
i jak wam poszło? kiedy sa wyniki? heh widziałam dziewczyne o podobnej nawet identyko sytuacji z Tarnowa. i wpuścili nas.
Oj głupi temat dali, głupi... Chyba nawet nie chcę o tym myśleć, momentami wydaje mi sie, że poszło mi tragicznie, a potem pojawia sie promień nadzieji,a potem już sama nie wiem. Słyszałam, że wyniki najpóźniej do 20 marca. Chociaż mogliby się pośpieszyć. A jak wam poszło?
Hej, też wzięłam udział w tegorocznym Burgundzkim. Rok temu byłam na etapie ustnym i zabrakło mi dosłownie tyci tyci. Mając porównanie do zeszłorocznego konkursu, muszę stwierdzić, że w tym roku etap pisemny był o wiele trudniejszy.

Btw. mam pytanie: nie wiecie jaki jest podział między województwa? Rok temu wyjeżdzało 10 osób (5 z Małopolskiego, 3 z Opolskiego i 2 z Podlaskiego), a w tym roku wyczytałam w regulaminie, że wyjeżdża 10 osób z tym, że 8 z Małopolskiego, 1 z Opolskiego i 1 z Podlaskiego, ale na etapie pisemnym, pan z komisji powiedział, że obowiązuje podział 5+3+2, mógłby mi ktoś rozjaśnić?
Mam do Ciebie pytanie Coccinelle. Skąd masz pewność, że zabrakło ci "tyci tyci" skoro wyniki i przebieg konkursu są tajne? (Nawet lista stypendystów jest podana alfabetycznie aby uniknąć "niezdrowej rywalizacji")
Myślę, że niepotrzebnie wprowadzasz ludzi w błąd, bo tak naprawdę WSZYSCY mają RÓWNE szanse, a to jak poszło ci rok temu, nie ma najmniejszego znaczenia dla komisji.
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 125

« 

Życie, praca, nauka

 »

Brak wkładu własnego