Olimpiada 2011

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 166
poprzednia |
Witajcie olimpijczycy ! :)))

Opowiadajcie jak wrażenia po pierwszym etapie!
W sumie wrażenia mieszane, list do napisania był stosunkowo łatwy, natomiast niektóre zadania powalały, najgorsze było to z przyporządkowywaniem invitation, encouragement etc.
- czysty strzał w większości przykładów ;> niestety nie można nigdzie znaleźć odpowiedzi..
Też myślę, że najgorsze było to przyporządkowywanie. Tylko, że ja jestem na tyle głupia, że zamiast strzelić to zostawiłam tam luki!! :/ No ale zobaczymy, słyszałam, że olimpiady od 50% będą wysyłane do tej głównej komisji, więc jakoś się może uzbiera.
wiecie co juz 3 raz podchodze... i tak się mówi, że od 50 są wysyłane, z tym że oni potem dostają tyle prac, że potem odcinają tych z dolnych granic... dla mnie też to przyporządkowanie było z kosmosu... rozumialam sens zdań ale nie pasowały mi do tych slów ...i tak mi wyszło ze 3 razy dałam np reproche...
Ja brałam drugi raz udział w olimpiadzie (obecnie jestem w klasie maturalnej), ale pisałam test B (dla dwujęzycznych). Ogólnie nie było tragedii, ale w ubiegłym roku chyba było łatwiej, jakoś teraz był spory nacisk na związki wyrazowe "mettre xzy", "faire abc"... No nic, jeszcze parę dni (chyba) i się dowiem, jak mi poszło... Będę się przygotowywać do II etapu, przysięgam to sobie, mam tylko nadzieję, że mnie do niego dopuszczą :) I też żałuję, że nie ma odpowiedzi...
jestes może w liceum z Krakowa zloty róg czy jakos tak?
Ja ostatnio jakoś przed olimpiadą słyszałam jak moja sorka od francuskiego rozmawiała z jakimiś studentkami i powiedziała im, że odpowiedzi do olimpiady będą podane na tej stronie oficjalnej.. więc może jakoś na tygodniu wrzucą.

A co do tego przyporządkowywania to miałam dokładnie tak samo. Przecież rozumiałam tekst, można było wywnioskować dużo rzeczy z kontekstu, a jednak coś mi chyba nie poszło to zadanie.. eh.
@Diana: nie, chodzę do liceum do Poznania :)
ojej sorki;P
Zgadzam się, że to zadanie z intencjami wypowiedzi było koszmarne. Mnie jeszcze problemy sprawiły tłumaczenia (niektóre wg trochę za trudne jak na pierwszy etap). I nurtowało mnie ciągle, czy w tym zadaniu z czasami przeszłymi, te jej zwyczaje, które opisywała mają być w passe compose czy imparfait. No bo niby było tout le temps, ale dokładnie podano ramy czasowe... Do tej pory nie wiem, co tam powinno być.
edytowany przez Niqel: 30 paź 2011
No właśnie jak trzeba było tam z tymi czasami? Ja zrobiłam po tout le temps Imparfait, a tam w tym samym akapicie, gdzie było faire la connaissance to passe compose..
Hmm, ja to dałem niby w passe compose... Czynności następujące po sobie, w określonych ramach czasowych, zakończone - to za tym przemawiało. Na imparfait wskazywało natomiast tout le temps i to, że przez pewien czas było to jej zwyczajem. Nie wiem, nie wiem...
te zwyczaje to mi sie wydaje ze imparfait no bo ona mowila o czynnosciach ktore miala w zwyczaju wykonywać a nie te które wykonała powiedzmy tylko w 1 dniu...
ona wracała do domu, jadła kolacje, oglądała telewizję<nie pamietam dokladnie>
ona wrocila do domu, zjadła kolacje , ogladneła telewizję
wydaję mi sie ze jednak pierwsza wersja...
No niby tak, z tym, że pamiętajmy, że wszystkiego na polski nie da się przetłumaczyć. Pamiętajmy, że jak podane są wyraźne ramy czasowe, nawet jak czynność była wykonywana codziennie, to używa się passe compose.
kurcze niech dadza odpowiedzi;P
te czynności raczej na 90% w imparfait, inaczej nie byłoby różnicy między działaniami rozciągającymi się w czasie, a pojedynczymi incydentami jak spotkanie tego faceta, imparfait był potrzebny to wyrażenia ciągłości, cykliczności jej rutynowych działań
nie można przekładać pojedynczych zasad ponad logikę gramatyczną
za dużo teorii za mało myślenia.
No niby tak, ale jednak nie ;)
Ostatecznie to olimpiada i podchwytliwe pytania zdarzają się tu często. Oczywiście, że logika jest ważna, ale nie mylmy logiki polskiej z logiką francuską, tym bardziej, jeśli o język chodzi ;)
Poczekajmy na wyniki.
edytowany przez Niqel: 31 paź 2011
Wczoraj wieczorem gdzieś z boku serwisu olimpiady mignęła mi zakładka "wyniki etapu szkolnego"... Już zaczęłam panikować, bo mi nie wczytywało "Poznania", ale dopiero po chwili się zorientowałam, że to chodziło o olimpiadę sprzed dwóch lat. Ranyyy, niepewność jest najgorsza...
możliwe , że jutro się dowiem co i jak, moze moja prof juz poprawila, a , że było nas tylko 4 xD to myśle, że nawet napewno. Mam jednak nadzieje, że to imparfait...
no i ciekawe co z tymi przyporządkowaniami
Ja też mam nadzieję, że moja już sprawdziła, w końcu pisało nas tylko 5 osób, a większość tego testu (poza listem) to zwykłe sprawdzanie z kluczem...
i jak?sprawdzili?u mnie jeszcze nie...:(
zadowoleni jesteście?:)
Sprawdziła u mnie. Mam 81,25 % i jestem z siebie bardzo zadowolony.
W tym zadaniu to oczywiście było imparfait, zwracam honor ;) (wszystko przez nadmierne filozofowanie i sugestie koleżanki, która prawie się zakwalifikowała w zeszłym roku).
Mam nadzieję, że przejdę, tym bardziej, że doszły mnie słuchy, że rok temu próg wyniósł 70 punktów, a test był łatwiejszy.
87,5%! Szok! Jak najbardziej pozytywny :D Już się mogę praktycznie przygotowywać do II etapu...
Nigel, gratulacje! :)))
ja mam 95,5% :D ale z tego co wiem, komisje okręgowe sprawdzją to jeszcze raz, więc może gdzieś coś polecieć jeszcze. no i ktoś pisał, że w tamtym roku próg był 70% - jeśli tak, to każdy okręg ma chyba osobne progi, u mnie, w dolnośląskim, był chyba około 78%
Ja wczoraj znalazłam, że dla niedwujęzycznych był 78, a dla dwujęzycznych 75, czy jakoś tak... Tak napisał w jakimś komentarzu ktoś z komisji, o ile dobrze pamiętam...
ja mam 87...oczywiscie zapominam uzganiać, także moja głupota...;/ a w zeszłym sie zakwalifikowałam ,żeby nie bylo;P
@Bitch please - gratuluje (:
Wiecie może ile osób przechodzi do rejonu?
edytowany przez olgafr: 02 lis 2011
sory, *okręgu*
Ja w sumie mam tylko 75 ale i tak jestem z siebei zadowolona jak na 2 lata nauki to nie narzekam. Czyli to nie jest tak że przechodzą wszyscy którzy mają powyżej 50 procent? Czyli nadal muszę się denerwowac az do konca listopada czy jestem w II etapie ;(!
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 166
poprzednia |

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia