Olimpiada 2012/13

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 40
poprzednia |
Witam wszystkich olimpijczyków!!

Mówcie jak tam wrażenia po 1 etapie : )
Hej :)
Ja np nastawiłam się na mowę zależną i uzgadnianianie participe passe, bo często w poprzednich latach takie zadania się pojawiały, a tu niespodzianka. Ogólnie całość mnie na początku przeraziła, dopiero po przeczytaniu po raz 10 wszystkich zdań i tekstów okazało się, że nie jest tak strasznie ;)
Hej! Co tak pusto na tym forum? Przecież nie wierzę, że tak mało osób pisało olimpiadę...
Ja mam 84%. Jestem z siebie bardzo zadowolona, ale jak dla mnie test nie był zbyt trudny. Bardzo chciałabym przejść do następnego etapu, dlatego pochwalcie się, jak wam poszło i pomóżcie oszacować jakiś próg!!!
No nareszcie ktoś zabrał głos jeszcze :D ja miałam ok. 87 pkt, a z tego co widziałam rok temu próg wynosił chyba 74, chociaż nie wiem czy to zależy od województwa czy dla wszystkich jest taki sam? chociaż z 84 pkt to przejście raczej zagwarantowane :) a skąd jesteście?
Z Krakowa. Mam nadzieję, że się uda przejść. Nie liczę na zbyt duże osiągnięcia, ale dobrze byłoby poćwiczyć choćby przed maturą. 87 pkt naprawdę gratuluję :). To przygotowujesz się już jakoś do następnego etapu?
na pewno się uda, bo masz ładny wynik :) i dziękuję :) ja się akurat też nie nastawiam na jakieś sukcesy, ale też na trening przed maturą, zresztą wiedza jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła. zaczynam powoli opracowywać te 3 wybrane zagadnienia, ale szczerze mówiąc mam tyle pracy z innych przedmiotów, że nie mam zwyczajnie kiedy nad tym usiąść. ale muszę się zmobilizować, bo czas leci. a Ty zaczęłaś już coś robić?
Nie, właśnie jeszcze nic nie zaczęłam, bo też mam strasznie dużo pracy z innych przedmiotów. Do tego moim pierwszym językiem w liceum jest angielski, a francuski mam na dość niskim poziomie, więc głównie uczę się sama albo dodatkowo, a to nie jest taka determinacja jak w klasie. Przeglądałam te tematy i niestety wydają się dość trudne do opracowania. Nie mam pojęcia jak się za to zabrać, chyba w pierwszej kolejności będę prosić nauczycielkę o pomoc przynajmniej w wybraniu tematu. A Ty skąd jesteś?
to tym bardziej gratuluję Ci wyniku, skoro francuski to nie Twój główny język. Ja jestem ze Świnoujścia, więc zupełnie z drugiej strony Polski;) ale mam francuski na rozszerzeniu w szkole i nieźle jedziemy z materiałem. A nauczycielkę poproś o pomoc, moja doradzała mi jaki temat wybrać i jak zabrać się za przygotowania, samej to za ciężko Ci będzie.
To rzeczywiście drugi koniec Polski. Może spotkamy się na ostatnim etapie :). Postanowiłam sobie, że jak ogłoszą już ostatecznie próg to się wezmę za siebie i zacznę się uczyć, bo na razie to niestety wygląda dość marnie.
Byłoby super, chociaż ja się nie łudzę co do 3 etapu;) ale i tak najpierw trzeba poznać wynik pierwszego. Do piątku ma być wiadomo co i jak i też mam nadzieję, że mnie to jakoś zmotywuje do nauki no i oczywiście, że nam się uda:D
Jest próg na stronie OJF - 77 pkt. Czyli się dostałam :). To teraz zabieramy się do roboty. Mam tylko takie pytanie bo nigdzie nie widziałam jak długie mają być te prezentacje na etap ustny a to dosyć istotna informacja.
Hej ;)
Cytat: libellule2
Ja mam 84%. Jestem z siebie bardzo zadowolona, ale jak dla mnie test nie był zbyt trudny.

Ja też uważam, że olimpiada była dość prosta. Francuski mam jako język dodatkowy, tylko dwie godzinki tygodniowo, a zdobyłem 86%.

Co do długości prezentacji - z tego co mówiła mi nauczycielka, to im dłuższą przygotujesz tym lepiej. Nie martw się, że np. będziesz mówić zbyt długo, bo jeśli komisja będzie zadowolona z twojego przemówienia i będzie widzieć, że jesteś dobrze przygotowana i masz dużo do powiedzenia, to ci przerwie i zada dwa pytanka i już przejdziecie do kolejnej części rozmowy. A jeśli przygotujesz krótką prezentację, to wtedy cię będą męczyć dużą ilością pytań do tego.
I tak jak napisała moootylek, poproś nauczycielkę o pomoc. Moja jest świetna, bardzo mi pomaga, udostępnia mi wiele przeróżnych książek do nauki.
Jakie wybraliście tematy? :)

edytowany przez szymek19: 01 gru 2012
To gratuluacje wszystkim, którzy przeszli do drugiego etapu! Teraz się pewnie dopiero zacznie :)
Pocieszające co do tej prezentacji, bo martwił mnie brak informacji na temat wymaganego czasu, a na pewno każdy będzie miał ok. 15 min jak nie mniej a wątpię by ktokolwiek miał niewiele przygotowanych informacji.
Ja sobie wybrałam regiony Francji, święta francuskie i polskie i Polacy znani we Francji. Jak narazie mam sporo materiałów, tylko zero czasu by do tego zajrzeć i jakoś to poukładać, a czas goni!
A Wy, jakie macie tematy?
Ja wybrałem wyspy francuskie, charakterystykę wybranej postaci historycznej, a z tematyki B jeszcze się zastanawiam. :| Myślę nad świetami we Francji i Polsce, kuchnią francuską i serami francuskimi.

Z czasem u mnie tak samo, czyli go brak. Nie wiem jak się wyrobię z tym wszystkim, do 11 stycznia tylko trochę ponad miesiąc. :(
Ja wybrałam sobie Regions d'outre-mer, Francophonie i właśnie zastanawiam się nad trzecim tematem, ale póki co nie wiem. A jest tu może ktoś, kto był w tamtym roku w drugim etapie i wie jakiego typu pytania stawia komisja tak mniej więcej?
Po dokładnym przemyśleniu sprawy zmieniłem jednak tematy. :-) Prasa francuska, sery francuskie i stereotypy.

Tych pytań komisji boję się najbardziej, na pewno mnie czymś zaskoczą i nie będę wiedział co odpowiedzieć. :-D
Ja wybrałam DROM, Haute Couture i coś z historii, tylko jeszcze nie wiem co.
Ja sobie postanowiłam, że podejdę do tego spokojnie. Im bardziej się przejmuje i im lepsze chcę przygotować takie prezentacje to później efekt jest gorszy bo albo sobie zapomnę o czym to miałam mówić albo coś innego. Jakoś to będzie...
Też startuję w drugim etapie ;) miałam 92% w pierwszym.
Powiedzcie mi, przygotowujecie się jakoś dodatkowo, z gramatyki, słownictwa, czy tylko szlifujecie prezentacje ??
Ja najbardziej skupiam się na prezentacjach, chociaż głupio to brzmi, bo jakoś nie mogę się za nie zabrać, a czasu coraz mniej :P a co do reszty to ciągle lecimy z materiałem w szkole, także gramatyki, zadań czy różnych ćwiczeń mi nie brakuje
ma ktoś może dostęp do książki Olimpiada Języka Francuskiego - Testy ?
Jedyny egzemplarz w Bibliotece UJ jest traktowany jak relikwia, nie można go skserować, bo może się rozpaść :< a fajnie byłoby sobie poćwiczyć przed II etapem jednak.
Zaczęliście już prezentacje? Ja jeszcze kompletnie nic nie mam, ani jednego słowa, a to już niebawem :O
Ja tez jeszcze ani slowa nie mam:P ale ustalilam z nauczycielka ze na srode przyszla jej to zaprezentuje, takze czeka mnie baaardzo pracowity weekend:D ale wiem, ze gdyby nie to, to pewnie robilabym je na ostatnia chwile przed II etapem...
orientujecie się może jak wygląda ustny? komisja wybiera jeden temat z trzech, czy przedstawia się wszystkie? tylko jak wtedy przyznają punkty? hmmm hmmm ;D
wszystko masz na stronie głównej olimpiady, jest cała rozpiska co i jak jest punktowane, ile czasu mają trwać prezentacje i jak to mniej więcej wygląda :)
Jak tam praca nad prezentacjami?: )Ja staram się jak najbardziej mogę, ale stresuje mnie to ogólnie: d I jestem ciekawa czy dyskusja z komisją będzie na prawdę taka straszna, bo jak sobie tak czytam te kryteria to się przerażam trochę: p
dzięki ;) poszukam uważniej :>
Cytat: sophistiquee___
Jak tam praca nad prezentacjami?: )

Dzisiaj zacznę dopiero... Przynajmniej mam taką nadzieję. :|

A wam jak idzie praca?
a jest tu choć jedna osoba, która już przygotowała wszystkie trzy prezentacje ?
W sumie ja, jeszcze tylko ostatnie poprawki i kwestia nauczenia sie na pamiec:)
Czy w temacie "DROM Départements – Régions d’outre-mer – présentation générale et caractéristique détaillée d’un DROM choisi" można opisać Nową Kaledonię? Jest to terytorium Francji, ale nie DROM, tylko o nieco innym statusie. Czy to ma znaczenie?
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 40
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka