Paryż

Temat przeniesiony do archwium.
Wybieram się w lutym z koleżankami do Paryża na kilka dni i mam kilka technicznych pytań. Mianowice:
- jak dostać się z lotniska Beuvais do Paryża? Wiem, że jedzie specjalny autobus za 15 euro, ale to jednak trochę dużo, może istnieje jakaś tańsza opcja? Będę mieszkać na rue marcel binet BOIS COLOMBES
- będziemy w Paryżu od 12 do 17 lutego (konkretnie przylatujemy wieczorem, a samolot powrotny mamy bodajże o 13) i w związku z tym chciałabym wiedzieć jaki bilet na metro kupić tak, żeby wyszło jak najtaniej i gdzie można go kupić
- byłoby fajnie gdybyście mogli polecić mi jakiś dobry przewodnik, w księgarniach jest ich mnóstwo, ale nie wiem który wybrać. To będzie moja pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wycieczka do Paryża, więc chcę zainwestować w naprawdę dobry przewodnik.
- i może macie jakieś swoje ulubione miejsca w Paryżu, jakieś klimatyczne knajpki, w których można napić się wina, miejsca w które warto wybrać się na spacer tak, aby poczuć klimat prawdziwego Paryża, nie tylko tego turystycznego ;-)
I jeszcze gdzieś czytałam o takiej karcie na różne zabytki, kosztuje podobno 45 euro za 4, czy moglibyście napisać o niej coś więcej, tj. co ona konkretnie daje i jakie zabytki obejmuje, albo chociaż podać link pod którym można coś o tym poczytać?
Cytat: ksyxa
I jeszcze gdzieś czytałam o takiej karcie na różne zabytki, kosztuje podobno 45 euro za 4, czy moglibyście napisać o niej coś więcej, tj. co ona konkretnie daje i jakie zabytki obejmuje, albo chociaż podać link pod którym można coś o tym poczytać?

http://www.parispass.com
Bardzo dziękuję za adres, może ktoś inny jest w stanie mi doradzić w pozostałych kwestiach?
Bonjour,
Le meilleur guide sur Paris et le plus complet :
"le guide vert" Paris de Michelin
Il coûte environ 18 euros (malheureusement, il est rédigé en français)
Pour les jeunes de moins de 25 ans, venir avec une pièce d'identité. Beaucoup de musées et de monuments sont gratuits pour tous les jeunes de l'Union Européenne. Par exemple le musée de Versailles, le Louvre, l'Arc de triomphe sont gratuits. Ce n'est pas le cas pour la tour Eiffel.
Pour voyager avec le métro, acheter une carte de tickets (10 par carte), cela revient beaucoup moins cher. Les cartes sont vendues dans toutes les stations de métro.
Bon séjour
Merci beaucoup pour ta réponse ;-)
Witam wszystkich,mam prośbe,wybieram sie do Paryża na pare dni,byłam juz w tym pięknym miescie dwa razy ale niestety nic nie zwiedziłam.Jestem oczarowana Paryżem,klimatem jaki tam panuje i chciałabym troszke poznac to miasto.Francuski znam baaaaardzo slabo,raczej wcale,czy moze mi ktoś polecić jakiś tani hotel lub pokój na kilka dni? Z góry bardzo dziekuje,pozdrawiam.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Inne

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie