Wymiana z Francją

Temat przeniesiony do archwium.
Salut à tous! :)
Jadę w marcu na tydzień na wymianę do Francji ze szkoły i w związku z tym mam parę pytań :)
Zamierzam coś sprezentować tej rodzinie, u której będę mieszkała. Co takim ludziom sprezentować, co mogłoby im się spodobać od nas z Polski? :) Jak ktoś właśnie był w takiej sytuacji, to niech podzieli się własnymi doświadczeniami. I czy ktoś będąc u takiej rodziny, zauważył ktoś jakieś specyficzne zwyczaje, rzeczy? Pytam, żeby na wejściu jakiejś gafy nie popełnić :)

Merci d'avance! :)
Ja jak byłam na wymianie to "mojej" rodzinie kupiłam chyba przewodnik po Krakowie :P a jak do mnie przyjechała francuzka to dała mi ciasteczka jakieś regionalne i wino (nie pamietam dobrze to było już dawno temu). A co zapamietalam z mojego pobytu tam.....ze jak jedlismy jakas kolacje i mnie czestowali serami to musialam isc szybko do lazienki i to wypluc bo nie ptrafilam tego przelknac :D:D
a ty do jakiego miasta jedziesz?
Ale po polsku ten przewodnik im kupiłaś? :P Właśnie ja za serami nie przepadam, a boję się, że będą mi wciskać kurczę...

Jadę do Armentières, okolice Lille. A Ty gdzie byłaś? :)
A generalnie trafiłaś na gościnnych Francuzów? Bo słyszałam, że ponoć nie słyną z gościnności... :P