przeprowadzka do Caluire

Temat przeniesiony do archwium.
Kochani.
witam wszystkich ktorzy to przeczytaja:-)
Jesli ktos moze podpowiedzieć od czego zaczac przeprowadzke do Francji. ....
maz od roku pracuje we Francji. Ja i dzieci ....16 i 10 lat......przeprowadzamy sie na stałe pod koniec czerwca do meza.
bardzo prosze o jakiekolwiek info od czego rozpoczac ..........
dodam ze czekamy na mieszkanie w okolicach Lyonu.
chetnie tez nawiazemy kontakt z Polakami mieszkającymi w okolicy.
Ja mam 37 lat, a maz 42.
podaje maila [email]

pozdrawiam. Kaska
Hmmm.. trudno stwierdzić... może od spakowania się? :)
Ale tak na poważnie - skoro Pani mąż już tam jest, to chyba nieco ułatwia sprawę? Chyba Wam pomoże... zacząć?
Ze swej strony mogę jedynie poradzić, co uczynić w sprawie edukacji dzieci - w Lyonie są szkoły z sekcjami polskimi, warto zapisać tam dzieci już w czerwcu.
Witam serdecznie.
Oczywiscie ,że maz pomoze bo sam bez nas zyc nie moze:-):-)

Ale moze rzeczywiście od edukacji zaczac.


Przeprowadzamy sie z początkiem lipca zaraz po zakonczeniu roku szkolnego. .....i chyba ta kwestia spedza mi sen z powiek.
Nie wiem od czego zaczac i czy nie będzie za późno z zapisem do sxkoly w lipcu.
w merostwie powiedziano nam , ze mer przydziela szkole zgodnie z miejscem otrzymania mieszkania. My czekamy na mieszkanie w okolicach Albini.....Caluire. ...
Wiec od czego zaczas ta edukacja dzieci.....gdzie sie udac....... dzieci nie znaja jezyka francuskiego tylko podstawowe slowa........
pozdrawiam i dziekuje za kazda wskazowke:-):-):-):-):-):-):-)
Radzę skontaktować się z tą szkołą:
http://www.csilyon.fr/ecole-elementaire/4-presentation/prezentacja?lang=fr
Oczywiście jeśli gotowi są państwo dowozić dzieci do Lyonu. Jeśli nie, trafią do klasy adaptacyjnej we francuskiej szkole (jeśli taka istnieje) albo do zwykłej, rejonowej szkoły i będą musiały nauczyć się francuskiego "jakoś", same.
W szkołach z sekcjami międzynarodowymi jest specjalny program integracji i nauki francuskiego dla obcokrajowców. I można kontynuować naukę polskiego. Radzę skontaktować się z kimś stamtąd. I spróbować załatwić to w czerwcu (teoretycznie rok szkolny trwa do 4. lipca, ale nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę).
Bardzo Tobie dziekuje za adres i informacje.

A czy to rzeczywiście jest tak , że powonnismy czekac az mer nam wskaze sxkole dla corek???
Jeśli jest Wam obojętne, gdzie będą chodzić - to tak. Ale chyba nie jest...?
Oczywiscie , ze nie jest obojętne.

Postaramy sie o ta sxkole miedzynarodowa.
poniewaz bylam z dziecmi na week w Caluire to pojechaliśmy obejrzec te szkole. Jest imponujaca.

Jednak nic nie zalatwilismy:'(

Napisze do tej szkoly maila po Polsku w sprawie przyjęcia dzieci do szkoly , bo z moim francuskim nie bardzo jeszcze.
mam nadzieję, że ze nie bedzie klopotu z komunikacja mailowa.
wiem , że przesylaja formularze do wypelnienia mailem.
poza tym na ta chwile mam tylko taka mozliwosc komunikacji z ta szkoła , bo maz pracuje calymi dniami od rana do 19.........a ja w Polsce.
Nie bedzie latwo z ta szkola ale powalczymy.......zwlaszcza , ze nie znamy tutaj żadnych Polaków. :-(

Dziekuje za kazda informacje.
Miłego dnia.
witaj Kasiu z tego co wiem musisz zapisac dzieci do szkoly miedzynarodowej w Lyonie z sekcja polska do konca kwietnia a pod koniec sierpnia dzieci bede mialy test.troche czytalam bo mam syna 14 letniego i rowniez myslala aby go zapisac jednak broni sie jak moze przed wyjazdem wiec na sile go nie wezme moze za rok:)czas pokaze i trzymam kciuki. pozdrawiam.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka