matura ustna poziom podstawowy tematy!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Jestem wlasnie po ustnym i mysle, ze podziele sie jakie byly tematy. Wiec tak: moj zestaw: wynajmowanie pokoju dla dwoch osob, mowisz ze chcesz z lazienka i pytasz czy w cene jest wliczone sniadanie. Relacjonowanie: byles swiadkiem ulewy, mowisz gdzie sie znajdowales wtedy, jaka byla reakcja ludzi na ulewe i jakie byly po niej szkody. no i negocjowanie znowu cos z wynajenciem pokoju, ze jest za malo uzadzony i nie chcesz placic mniej cos takiego. Obrazek byl z uczniami na stolowce ktorzy jedli obiad i pytania czy konieczne sa stolowki w szkolach (cos takiego) i gdzie Ty ludzisz jesc. Inne tematy to bylo cos o swietach Bozego Narodzenia, bylo zdjecie z niewidomym czlowiekiem ktorego pies prowadzi, obrazek z ludzmi, ktorzy sa w agencji podrozy, trzeba bylo zaprosic kogos na swoje urodziny, cos zeby zapytac o droge no i tyle pamietam. a na rozszerzonej byly glupie tematy, jedna osoba miala pytanie o wplyw Solidarnosci na nasze zycie...
Merci :D:D :*
Super!!! Dzięki wielkie!! Prośba do wszystkich: wpisujcie swojezestawy ustne, ja też wpisze swoje, ale dopiero po 26, bo dopieor wtedy mam ustny francek. Z góry wszystkim wielkie dzięki!!
Ja równiez już mam za sobą ustny. moje temaciki wyglądały tak. 1 miałam zapytać o której jest otwarta galeria , następnie miałam zapytać ile kosztuje bilet i trzecie to jak dojść do muzeum. Drugie zadanko to miałam opowiedzieć o konkursie literackim organizowanym w mojej szkole - kto go organizował - jak przebiegał - i jakie były nagrody. A negocjowanie to miałam zaproponować jakie czynności będe wykonywać w domu - potem miałam nie zgodzic się na propozycje egzaminatora by on mył talerze i odkurzał - miałam zaproponować jakieś wyjście z tej sytuacji. a Obrazek lajcik babaka na soisku z warzywami i owocami i koleś który kupuje. pytania do obraska też były w miare- zapytano mnie dlaczego ona tam pracuje i czy ja wole kupować w dużych czy małych sklepach i dlaczego. W mojej szkole tematy kręciły się w okół tego moji znajomi mieli podobne było o teatrze o kinie o zagubieniu psa o zdrowym tybie życia itp.
JA też jestem po ustnej miałam prosty zestaw: miałam zapytać jakie się muzicale są grane w teatrze. o której godzinie i ile kosztuje bilet
potem miałam opowiedzieć koleżance dlaczego sie spuźniłam na nasze spotkanie, kto mi pomógł i jak dojechałam
i jeszcze miałam sprzedać rower koleżance więc musiałam powiedzieć ile chcę za ten rower , nie zgodzić się na jej warunek i dlaczego, dojść do ugodowej sytuacji
obrazek- siedział koleś przed komputerem i miałam opowiedzieć dlaczego pracuje i po co jest komputer.
Bardzo prosze jesli mozecie podajcie jakieś namary na waszych znajomwych którzy tez zdawali francuski ustny podstawowy.Chciałabym jak nawiecej dowiedziec sie jakie byly tematy na ustna z francuza.Bardz prosze zdaje w piątek 12 maja 2006.Pprosze o pomoc
mam prosbe mozecie napisac na forum co bylo na pisemnej jaki list.blagam ja pisze 18 maja
mam pytanie czy w kazdym wojewodztwie s ainne zestewy jesli tak to przesylajcie z woj.lodzkiego zestwy dziex
Szkoda,że nikt nie napisał jakie miał pytania i wogóle nie odpisał na moją prosbe.Mniej więcej napisze co było dzisiaj na maturze.Obrazek z psem.Wynajem pokoju bez umeblowania.Matka z dwojgiem dzieci uczących się razem.W sklepie.Na targu.Rozmówka,że jest się alergikiem.W galerii obrazów.Na weselu,jak się bawiłeś na weselu,jakie zdarzenie najbardziej podobało Ci się na weselu,obraz z bałwanem,zima,schronisko dla zwierząt.Zaproś swojego kolege na przyjęcie.Zgubiłem się w lesie,obrazek z ludzmi w pociągu.Odwiedziłęś galerie.Urządzasz przyjęcie.Jeszcze jak coś bede wiedziłą lub sobie przypomne napisze.
Tak jest, piszcie jakie mieliście zestawy badź Wasi koledzy. Podobno na całą Polskę jest 50 takich samych zestawów więc na pewno się będę powtarzały. Pomóżcie nam :).
tak po,ozcie nam tylko blagam piszcie w jakim wojewodztwie zdawqaliscie i jaki numer zestawu mieliscie piszcieplisssss.
Ja miałam wczoraj. Miałam nawet łatwy zestaw:

1) Jesteś w hotelu
- zapytaj czy jest mozliwość wynajęcia podwójnego pokoju
- czpytaj jaka jest cena pokoju z łazienką
- czy śniadanie jest wliczone w cenę

2) Byłeś świadkiem ulewy
- powiedz gdzie się wtedy znajdowałeś
- jaka była reakcja ludzi
- jakie zniszczenia wywołała ulewa

3) Wynajmujesz pokój u rodziny we Francji
- powiedz ze chciałabyś prosić o obniżenie czynszu i podaj powód (np> skromne umeblowanie
- nie zgódź sie z argumentem i podaj własny
- zgódź się na proponowaną cenę ale podaj warunek (coś takiego-nie pamiętam dokładnie)

a obrazek był z ludzmi na stołówce
pytania:
-co jedza ci ludzie?
-czy twoim zdaniem stołówki są potrzebne w szkole?

zestaw nr 7 z dolnosląskiego
miałam dzisiaj :)
obrazek miałam z dziećmi sprzątającymi las.
a pytania do obrazka to:
dlaczego dzieci sprzątają las??
co trzeba robić by chonić środowisko naturalne??

zestawy:

1.pracujesz w recepcji
zapytaj jaki pokoj chce wynając,ile kosztuje pokoj,inne dogodnienia z jakich mozesz skorzystac w hotelu

2.bylas na urodzinach
opowiedz o przebiegu urodzin
co ciekawego sie wydarzylo
czy prezent wreczony przez ciebie sie podobał

3.negocjowanie
chcesz isc na zakupy opowiedz o tym
niezgodz sie z argumenami drugiej osoby
zaproponuj kompromisowe rozwiązanie

koniec :)
Ha!Moja koleżanka miała identyczny zestaw!
Zestaw 8.
Rozmowy:
1. Obózsportowy dla studentów - uzyskiwanie informacji:
- zapytaj, czy jest możliwość uczestniczenia w zawodach
- podaj interesujące Cię dyscypliny
- spytaj, czy jest płatny i w jaki sposób (ja miałam gratisowy, więc z głowy druga część :P)
2. Konkurs fotograficzny - relacjonowanie:
- skąd o nim wieszrn- jak robiłaś zdjęcia
- co wygrałaś
3. Winobranie - negocjacje:
- poproś o dodatkową przerwę i podaj powód
- nie zgódź się na warunki: jeśli dodatkowa przerwa, to dodatkowa godzina pracy, i podaj powody
- zaproponuj inne rozwiązanie konfliktu
Obrazek:
Ulica zimą. 2 rzędy samochodów z zapalonymi światłami. Pomiędzy nimi mężczyzna - mówiłam mniej więcej, że jest zima, brzydka pogoda, samochody wiozą ludzi z pracy lub do pracy, mają włączone światła; facet wysiadł, bo ma problem z samochodem i chce pytać innych, co robić.rnPytania: rnDlaczego moim zdaniem wysiadł?rnJaką porę roku lubię najbardziej i dlaczego?rnPo 10 minutach otrzymałam 19 p :P jako jedyna spoza szkoły (ZSZ4 Ostrołęka) sposód 3 zdających (obie po 15 p)
hejka:) ja dzisiaj zdawalam ustną i strasznie fajny zestaw miałam bodajze 25.
I.Opowiedz jakie muzeum chcesz zwiedzic w Paryżu.Spytaj gdzie sie znajduje to muzeum i o godziny otwarcia.
II.Organizowałes impreze ze swoimi znajomymi.Opowiedz z jakiej okazji odbyła sie ta impreza, o przebiegu imprezy i co ciekawego sie tam wydarzyło.
III.Powiedz koledze ze chcesz wynając mieszkanie bez umeblowania.Nie zgódz sie na jego argumenty i podaj powód. Zaproponuj inne rozwiązanie.
Obrazek:
Mama z 3 dzieci, dzieci siedzą przy stole a mama stoi na jednym z nich i pomaga mu robic zadanie. Dlaczego mama pomaga robic zadanie dziecku, czy zadania są potrzebne.
na innych obrazkach z tego co wiem był kibic na stadionie, oraz na rynek warzywny.A z rozmów to: opowiedz o przebiegu koncertu i co sie wydarzyło ciekawego:)a na rozszerzonym był temat o imigracji w polsce,o telefonach komórkowych, cos związanego z opieką zdrowotna.
witam :) ja też dzisiaj zdałam ustną, a oto mój zestaw 2, a przynajmniej to co pamiętam
1. Udzielanie i uzyskiwanie informacji: jestem na wycieczce we Francji, źle się czuje i idę do lekarza:
- powiedz, że chcesz się widzieć z lekarzem
- powiedz co ci dolega
- zapytaj się gdzie przyjmuje lekarz
2. Relacjonowanie: przyjechałeś do kolegi we Francji, powiedz:
- ile trwała podróż
- kogo spotkałeś podczas podróży
- jaką ciekawą przygode przeżyłeś
3. Negocjowanie: rozmawiasz ze swoim współlokatorem, który jest strasznym bałaganiarzem:
- powiedz, żeby posprzątał
- nie zgódź się z jego odmową
- zaproponuj kompromis, powiedz jaki
Salut :)rnJestem wlasnie po ustnej z francuskiego, podstawowej :) Mam nadzieje, ze komus przyda sie moj zestaw ktory mial :) rnrnNR 3.rnDzwonisz na Uniwerek w Paryzu, zapytaj:rn- czy jest mozliwosc studiowania tamrn- czy mozesz tam doskonalic swoj jezyk na dodatkowych kursachrn- jakie formalnosci musisz wypelnicrnrn2. RELACJArnMiales wypadek samochodowy i przez to spoznilas sie na spotkanie z kolezanka:rn- powiedz czemu jestes spoznionarn- opowiedz o wypadkurn- jakie byly konsekwencje tego wydarzeniarnrn3. NEGOCJACJErnZaproponuj kolezance wspolny wieczor:rn- przedstaw swoja propozycjern-podaj argumentyrn- dlaczego akurat ta rozrywka i zapewnij ze bedzie fajniernrnOBRAZEK:rnDzieci z ojcem siedzace przed komputerem, a w tle kosmos :)
tak k woli jasności: wszyscy zdawali pisemny 18 maja.
Jasne, że się przyda. Ja mam maturę 25 to dopiero wtedy wrzucę zestaw swój :).
Ja miałam wczorej, zestaw trzeci; województwo mazowickie:
-Obrazek przedstawiający dwie kobiety(młodszą i starszą) w sklepie z butami. Pytanią: o czym mogą rozmawiać i czy lubisz robic zaklupy- dlaczego.
-1. /na komisariacie policji/ ukradziono Ci portel, powiedz w jakich okolicznmościach to się stało; co było w środku; zapytaj jak możesz odzyskać dokumenty.
2. /mieszkając u francuskij rodziny dzwonisz do koleżanki Belgijki/ opowiedz o planie dnia rodziny; opoweidz jak spędzają weekendy; opowiedz o wydarzeniu którego byłeś świadkiem podczas swojego pobytu
3. /mieszkasz w akademiku z koleżank, chcesz skorzystać z internetu/ poproś o pozwolenie na skorzystanie; nie zgódź sie na propozycję skorzystania z internetu w kafejce interentowej; zaproponuj, że możecie korzystać razem.
To mniej-wiecej tyle by było.. miałam 19/20 punktów ..
a ja mam jutro :)
a jakie były pytania do tego obrazka z kosmosem??
obrazek: grupa mlodych ludzi i nauczyciel w klasie, ucza sie angielskiego i rozmawiaja
pytania: czy oni lubia sie uczyc obcych jezykow? czy ty chcesz i lubisz uczyc sie obcych jezykow i dlaczego?

udzielanie i uzyskiwanie info:
przyjezdza twoj przyjaciel z fr
- zapytaj jak dlugo zamierza zostac w polsce
- powiedz co powinien zobaczyc
- poinformuj jakim srodkiem transportu powinien podrozowac

relacjonowanie wydarzen:
miales urodziny,koledzy z grupy zrobili ci niespodzianke
- powiedz co to byla za niespodzianka i co od nich dostales
- co dostales od opiekuna grupy
- jaka byla twoja reakcja

negocjowanie:
opiekun grupy chce zebyscie poszli do teatru
- powiedz ze masz lepszy pomysl i uzasadnij swoj wybor
- nie zgodz sie na inna propozycje i podaj argumenty
- zaproponuj kompromis

i to by bylo tyle :) ale co do negocjowania nie jestem 100% pewna czy to tak wygladalo bo nie zdazylam tego do konca przeczytac :P straszenie sie denerwowalam ale zdalam na 20 :D i jestem szczesliwa!!!! hehehe zycze wszystkim powodzenia!!!
aha to jest zestaw z podkarpacia, czyli oke krakow
Zestaw 8 z woj. dolnośląskiego!

Obrazek: ludzie leżący na plaży:) pytania: czy chciałbyś spędzać z nimi wakacje? wolisz wakacje letnie, czy zimowe?

Uzyskiwanie informacji:
Rozmawiasz z kolegą z Belgii. Zapytaj:
1) Czy to prawda, że w Belgii władcą jest król?
2) Jaką funkcję pełni król w Belgii?
3? Jaką rolę odgrywa prezydent w Polsce.. [lol]

Relacjonowanie:
Rozmawiasz ze znajomym o swej chorobie
1) Powiedz, co Ci dolegało
2) Co zalecił Ci lekarz
3) Jak się czujesz obecnie

Negocjowanie:
Jedziesz autostradą z kolegą
1) Poproś aby zwolnił i podaj argument
2) Po odmowie podaj kolejny argument
3) Stanowczo powiedz, by zmniejszył prędkość.

16/20 :)
hejka:) wpisywanie przed maturą czas zacząć :D kiedy macie ustny podstawowy?? jak stresik??:P
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa