Matura próbna 2006...

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 37
poprzednia |
Wpisujcie swoje wrażenia, jestem bardzo ciekaw co w tym roku dowalili :)
gdyby to byla generalna powiedzialbym tak "adieu la philolophie balkanique.." :(
srednio mi poslzi. niby az takie kosmologiczne to nie bylo.. chyba czas sie uczyc:(
oj oj... no nie ciekawie było :D jak dla mnie najtrudniejszy był II arkusz z rozumieniem tekstu i słuchaniem... rnTen wypadek w pierszym słuchaniu miał miejsce kiedy? jak dałam że o świcie ale strzelałam, bo kobieta najwijała za szybko i nie wyłapałam godziny...rnCo do wywiadu z aktorem to taka mała porażka.. do niektórych pytań pasowały mi conajmniej 2 odpowiedzi:Drnno i w pierwszym arkuszu zdecydowanie nie podobało mi się 1 zad na struktury leks-gramatyczne.rnheh.. kto wie kiedy będą wyniki?? ;)
ja jednyny pisalem i chyba jutro bede mial :P ja zaznaczylem ze w pelny dzien. no bo ona powiedziala tam godzine...ale jak zwykjle bede mial zle...:/
nom powiedziała godzine, tylko jaką? :D
u mnie w szkole też nie rzucali się wcale na poziom rozszerzony :D pisałam tylko ja i koleżanka
u mnie w szkole tez nie bylo wielu chetnych do pisania matury na podstawie rozszerzonym z francuza,jedynym śmiałkiem bylam ja:P,ciesze sie ze to nie była ta majowa matura bo by kiepsko ze mna było.Ten test leksykalno-gramatyczny niby był zrozumiały(jak dla mnie)ale nie wiedzialam co wpisyać,więc pisalam w ciemno:P,a to pisanie ze słuchu to juz wogole niewypał:/,a przy czytaniu tekstu ze zrozumieniem to te pytania byly tak podchwytliwe o odpowiedziach juz nie mówiac:]troche jestem załamana ale mam nadzieje ze w maju zrobia bardziej "ludzki" ten egzamin....(marzenie ściętej głowy :P )
miało byc na poziomie rozszerzonym:P,to chyba jeszcze te emocje :P
pierwsze cwiczenie z 1 arkusza to byla porazka.... tematy nawet w porzadku,ja pisalam rozprawke, sluchanka kolejna porazka, czytanka rowniez a ostatnie ciwczenia mnie dobilo... ale dobrze ze jest ta probna bo przynajmniej uswiadomilam sobie ile jeszcze pracy przedemna i nie będzie latwo... chociaz z drugiej strony rozwiazuje testy na olimpiade i nigdy nie mialam z nimi takiego problemu jak z ta probną :/
jaki temat wybraliście?. Ja pisałam rozprawkę i chyba dobrze mi poszła ale jeśli chodzi o to pierwsze zadanko to z lukami to była dla mnie ciemna magia poprostu. więcej niż 30-40% się nie spodziewam.A swoją drogą śmiesznie że dla każdego języka były takie same polecenia na wypracowania.
ja też pisałam rozprawkę. Nie martwmy się, wmawiajmy sobie że ta majowa matura będzie łatwiejsza, no bo trudniejszej to już nie mogą zrobić!! ;)
smiesznie z tymi poleceniami takimi samymi dla wszystkich językow wymyslili, chociaż sądze że to z jednej strony sprawiedliwe ale z drugiej pisanie tej rozprawki po angielsku, dla mnie, bylo by niewatpliwie latwiejsze niz męczenie sie po francusku...
a pamiętacie swoje odpowiedzi (z rozszerzonej drugiej części) ja mam tak:
1. caddbab
2. ffvfvvfv
3. cafd
4. bbad
5. cbacdbdd
nie mogę się już doczekać klucza...
napiszcie jeśli cokolwiek ze swoich pamiętacie - porównamy :)
2. ffvvfvfvrn4.bbadrntyle pamietam xD
Masakra,nie to ze zle zrozumialam temt rozprawki...ale to nic, ze sluchaniem zawsze dobrze mi szlo a dzisiaj ??? polowe strzelalam. Jesli chodzi o czytanie ze zrozumieniem, to co to mialo byc?
a zauwazyliscie tam jakies zadanie ktoro niby nawiazywalo do podstawowego poziomu? bo ja nie...
ja również nie!!!!!!!!!!!!!!!
http://matura.servis.pl/probna,listopad,2006,jezyki.php - klucz

ehhh

w sumie to nie liczac pkt z rozprawki mam 31,5 pkt... niby nie jest źle ale ja nadal jestem załamana…
tak malo osob pisalo mature rozszerzona? kurde.. a ja sobie w najlepszym przyadku daje 62% adios romanistyka.. musze kombinowac by dostac sie na balkanistyke, a z roma to dam sobie spoko. tyle czasu poswiecilme tyle kasy wydalem a mi i tak slabo poszlo..
oj pomyłka.. z testu mam 29.5
jak z rozprawką to nie wiem, bo nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam temat.. :/
0.5 nie liczy sie chyba...
no nie wiem, ale skoro są przykłądy punktowane po 0.5 ..??
a Wam jak poszło z testu???
dzięki za link:* bo do CKE się dostać nie można...:/ ja wg moich obliczeń mam 26,5/32 ;( w sumie to najgorzej mi słuch poszedł... a Wy? pozdrawiam:)
salut:) a mozna gdzieś odnaleźć w necie nagrania z rozumienia ze słuchu,bo chętnie bym posłuchała:):):)???
możesz na stronie matura.servis.pl
sory, jednak pomyłka tam są jednak tylko transkrypcje, wydawało mi sie ze mozna tez posłuchac
Hej ! ja mam 73 % ze wszystkiego ( już mi sprawdzono) . Przyjma mnie gdzies na romanistykę z takim wynikiem/?
zalezy gdzie:) na uj w tamtym roku byl prog cos powyzej 160 (polski rozsz + fr rozsz)
ja juz pozegnalem sie z romansityka.:) (50 kilka procent..:( ale to tylko prbona...
do Misiaczka: szczerze mówiać nie wiem jak to sie bedzie liczyło... podejrzam że na UW raczej miałabyś/miałbyś sie ciezko dostać... ale to zależy jak wam pójdzie matura majowa. w tym roku raczje małe sznase by były... próg wynosił 81 pkt rekrustacyjnych. nie wiem jak to sie przekałdało na wyniki z matury, ale pewnie tak ok. 80% z rozszerzenia.ja miałam 100% z podst. i 82% z rozsz. co dawało 86,5 pkt rekrutacyjnych i weszłąm z listy rezerwowej z bardzo dalekiej pozycji
w każdym bądz razie wszystkim kandydatom na romę życzę powodzenia!
Myślę,że spokojnie straczy ok.70% z pisemnej rozszerzonej na dobre uniwersytety.Progi zawsze są wysoko na poczatku ustalone a póżniej strasznie lecą w dół,tak jest na większosci uczelniach.Pamiętam,ze na UMK w Toruniu bardzo też sie liczy ustna matura z francuskiego rozszerzonego.Na UMK na f.romańską biora tylko francuski pod uwafę,nie biorą polskiego.Myślę,ze 70% spokojnie wystarczy na UAM,UMK,UWr,UG czy UMCS lub KUL.Wiadomo na UW zawsze jest duża konkurencja to samo na UJ,bo tam zdaje cała Polska,a póżniej ludzie dokonuja selekcji...Pozdrawiam i myślcie optymistycznie.Osobiście ja polecam romanistykę na UWr lub UMK.Super atmosfera...Powodzenia
widze ze studentka umk. moglabys do mnei napisac? 7215570. prosze, mam kilka pytan.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 37
poprzednia |

 »

Nauka języka