francuski pisemny 2007

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanko, czy w tym roku ktos juz zdawal pisemna rozszerzona mature z francuskiego? bo nie wiem czy terminy wszedzie sa takie same, czy roznia sie. ja zdaje dopiero 21 :)
termin matury z francuskiego jest taki sam w calej Polsce. heh, tez zdaje 21 maja (rozszerzony ) ^^
aj, zeby nie poczuc sie gorszym takze zdaje 21 maja :D
no wiecie tak sie skłąda ze ja też 21 :D ;) ale terminy ustnej juz sa roznie, ja mam praktycznie na samym koncu bo 30 maja :/
no wlasnie, a ja mam ustny 28 maja, a wy? moze po ustnych zapiszecie swoje tematy? ja swoje zapisze, moze chociaz troche to wam pomoze :)
ja mam 24..zapisze co bede mial(p. rozszerzony) pozdr!
heh, to ja na razie jestem z Was wszystkich pierwsza:/ (23 maj), ale tez napisze, co sobie wylosowalam...ee, mam pecha w losowaniu ;( :D:D
Może się czepiam, ale czy nie uważacie, że to nieuczciwe? W ten sposób nie ma równych szans, a poza tym marnujecie czyjaś pracę (w końcu ktoś musiał ułożyćzestawy itp itd).
Bo jeśli nie to może najlepiej, żeby był 1 zestaw na całą Polskę- jeśli i tak podajecie, co mieliście.

Ale to tylko moja opinia.
wzajemna pomoc jeszcze nikomu nie zaszkodzila, poza tym, nie ma jednego zestawu tylko jest ich co najmniej kilkanascie, ja nie robie tego dla siebie, mysle, ze to moze pomoc wielu osobom, nie tylko mi :) zreszta kazdy zrobi, co bedzie chcial :)
a ja zdaje ustny podstawowy jutro :D
więc najwcześniej z tych co tu napisali :O
napisze co było i popytam innych.
Ja miałam ustny rozsz. w poniedziałek. Wylosowałam zestaw nr 15 i był to naprawdę łatwy zestaw. W materiale stymulującym miałam zdjęcia różnych dyscyplin sportowych i miałam oczywiście zaprezentować ten dokument, powiedzieć jakie emocje wzbudza sport, czemu ludzie interesują się sportami ekstremenalnymi. Były jeszcze ze dwa pytania dot. tego zestawu, ale nie pamiętam, w każdym razie nie były trudne.
Z tematów miałam do wyboru: Czy chciałabyś studiować w jakimś kraju frankofońskim? W jakim? I dlaczego?
Drugiego tematu naprawdę nie pamiętam, w każdym razie ani chwili się nie zastanawiałam który wybrać, bo ten o pierwszy był naprawdę prosty.
Pani mi zadała potem pytnia, m.in: Czy trzeba mieć dyplom żeby dostać dobrą pracę i jakieś takie inne pytania tego typu. W każdym razie nie było to trudne.
Teraz nie mam czasu, ale jutro napisze jakie mniej więcej zestawy miały inne osoby z mojej klasy.
A i dodam jeszcze, że jestem z dolnośląskiego jak to coś pomoże:D
Ja mialam ustny dzisiaj.Zdawalam rozszerzony jako jedyna osoba za szkoly.Wylosowalam zestaw 5 i nie byl on zbytnio trudny.Material stymulujacy byl na temat sytuacji mieszkaniowej mlodych malzenstw(kupic,wynajac mieszkanie,wziac kredyt).Tematy 3-minutowe wypowiedzi byly takie:
1)Dlaczego mlodzi ludzie coraz mniej interesuja sie polityka?
2)We Francji coraz wiecej turystow woli isc do Disneylandu niz zwiedzac wieze Eiffla i Luwr.Jak myslisz dlaczego tak jest?
Wybralam 2 temat i dostalam 20 pkt:) Wszystkim ktorzy maja to jeszcze przed soba zycze BON COURAGE !!!!
czemu tylko ja mam takiego pecha :P
wysolowac temat o idei olimpijskiej i odpisie z karty olimpijskiej :/ coz... :D
w kazdym badz razie gratulacje dla tych co maja to za soba:P
serio taki temat? a co to znaczy odpis z karty olimpijskiej? bo ja po polsku nie wiem o co biega :) i to byl poziom podstawowy czy rozszerzony? :)
hej, mój zestaw nr 4 Dolny Śląsk...szczęścia w losowaniach to ja nie mam... Obrazki: sztuka nowoczesna i architektura nowoczesnych muzeów. Expose: 1 nie pamiętam(ach ten stres), 2 bez jakich programów telewizyjnych (jakie są niezbędne) ludzie nie mogą sie obejść i dlaczego.wszystko.Życzę powodzenia i szczęścia w losowaniach:D
no serio... :D odpis ..no to byl cytat z karty olimpijskiej cos jak olimpijska konstytucja :/ i mowil ze olipmizm ma utrzymywac harmonie w czlowiekuuu :/ i kazali mi to wyjasniac ;/ bozee.. nawet nie pameitam co mowilam :D po polsku nie bardzo wiedzialam o co chodzi..
dobrze ze drugi podpunkt byl o dopingu to jakos sie wybronilam ale przez to pewnie ucieli mi puntky;/
czesc!! ja mialam ustny 14,wiec moge podzielic sie wrażeniami:) moj zestaw to: -obrazki-ochrona srodowiska(jakie gazy zanieczyszczaja srodowisko,jak przeciwdziałac itp)-tematy:1.kara smierci(jaka jest syt na swiecie i co o tym myslisz),2.operacje plastyczne...Ja wzielam 1 to nie do konca zrozumiam te operacje:) ale tak poza ty to jestem zadowolona:) moi znajomi dostali np:symbole Francji,rola kamer we wspolczesnym swiecie,nowoczesne technologie,konflikty w rodzinie,ludzie niepelnosprawni,miasto-zalety i wady.I jeszcze jedno pytanie ktore nas zabilo:wymien zwierzeta zagrozone na swiecie:):) pozdrawiam
ale to chyba o pisemnym wątek a nie ustnym... :D
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie