Operona matura z francuskiego

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 98
poprzednia |
Piszcie jezeli tez będziecie w czwartek pisac mature próbną z Operonu. Wiem ze nie wszystkie szkoły w Polsce ja piszą. Wiecie czego mozna się spodziewać ja nigdy nie widziałam arkurzy z francuskiego z operonu:/
operon charakteyzuje sie tym ze ma wszystko trudnijesze, zeby dobrze zdac ta wlasciwa:PP (tak slyszalam) osobiscie mam ksiazki z roznych lat:) i cos by w tym bylo:) ale jest spoko:) damy rade!!:D
No ja właśnie nic na ten temat nie słyszałam. Jesli bys mogła moze dałoby sie udostepnic jakis przykładowy arkusz bo na necie niczego nie mogłam znaleźć chodzi mi akurat o poziom rozszerzony.
mam ksizke matura 2007 poziom rozszerzony:) wiec jakby cos to napisz meila jak kolo 20 zrobie foty i Ci wysle:) jakby cos to mam tez poziom podstawowy:P
Ja mam matura 2005 z wydawnictwa Omega więc jeśli masz to samo ale z 2007 to nie zawracaj sobie głowy:)Ale jesli masz z Operonu cos takiego to bardzo chętnię, chciałabym zobaczyc jakie zadania Operon proponuje z poz. rozszerzonego. Mój mail [email]
rzeczywiscie pomyslil;y mi sie wydawnictwa pisalm o omega:) a to chodilo o operon, ale z teogo co mi wiadomo operon nie zajmuje sie jezykami, i jak ta probna matura ma byc od nich to trzeba liczyc sie z tym ze nie bedzie francuskiego!(to tylko moja opinia) ale mozesz sprwdzic na www.matura.operon.pl
no właśnie tez to zauważyłam. Na ich stonie nic na ten temat nie podają. Więc jak to będzie z jezykami?????
z tego co kiedys rozmwaliam z przedstawicielem handlowym to wogule sie nimi nie zajmuja:PP(we wrzesniu 2007) ale pozyjemy zobaczymy:) dlaatego myslalam ze chodzi o ta omege:PP
ajesli chhodzi o testy z ich wydawnictwa, ta sa spoko, do przejscia mam 4 ksiazki i twierdzam ze sa logicznie zrobione i sa prawie jak matura:)
też w czwartek piszę...i też nam powiedzieli że z OPERONU :/ jak operon roszerzony ma ten sam poziom co OMEGA to zaczynam sie bać :/
Ja tez... ufff:/ zobaczymy. Coś napiszemy na pewno
Ale bezsens, ja np. w ogóle nie wiem kiedy dokładnie będzie moja matura próbna. Dyro powiedział tylko, że na początku stycznia i tyle. A nasz "wspaniały" i "boski" wychowawca- "Lubella"- absolutnie wypowiedział tylko dwa słowa na ten temat- NIE WIEM. Cóż, w sumie przyjęłabym do wiadomości, jakby mi powiedzą, że pisze jutro....A przynajmniej nie zdziwiłoby mnie to.. No ale co dio tej matury OPERONA, to szczerze dziwi mnie to- bo jakos również nie słyszałam o tym, żeby zajmowali się językami. Kurczę, ale dyro powiedział, że będziemy pisac języki, więc już nie wiem jak to będzie....
jakby mi powiedzieli, oczywiście- chyba już kiepsko ze mnie z polskim :PP
amili nie przejmuj sie mam podobnie:PP ale moge tego wogule nie pisac:P nie zalezy mi bo i tak wiem czego jeszcze nie umiem (polskiego jeszcze nie ruszylam:P)
o ile z języków sie coś napisze tak z tego 3 przedmiotu nie bardzo :|
kiedy macie DOKłADNIE maturę z Operona bo ja już sama nie wiem jak to będzie w moim liceum słyszałam tylko że na początku stycznia......
w ten czwartek
Szanowni dyrektorzy,
w dniu dzisiejszym tj. 3 grudnia otrzymają Państwo zapieczętowane kartony zawierające materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu dojrzałości. Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn przesyłka nie dotrze do Państwa szkoły do 4 grudnia 2007 roku, bardzo prosimy o niezwłoczny kontakt za pośrednictwem naszej infolinii: [tel]. Specjalnie dla Państwa od 3 grudnia (od godziny 8.00) do 7 grudnia (do godziny 16.00) będzie ona czynna non stop.
Na naszej stronie zgodnie z niżej prezentowanym harmonogramem zamieścimy arkusze egzaminacyjne oraz arkusze odpowiedzi z grudniowej próby.
Przypominamy harmonogram działań:
5 grudnia – próbna matura z języka polskiego, godzina rozpoczęcia egzaminu 9.00
6 grudnia – opublikowanie odpowiedzi do testów w "Gazecie Wyborczej" oraz na stronach internetowych (ok. godz. 16.00)
6 grudnia – próbna matura z języków obcych, godzina rozpoczęcia egzaminu 9.00
7 grudnia – opublikowanie odpowiedzi do testów z języka angielskiego i niemieckiego w "Gazecie Wyborczej" oraz na stronach internetowych (ok. godz. 16.00) - opublikowanie odpowiedzi do testów z języka rosyjskiego i francuskiego na stronach internetowych (ok. godz. 9.00)
7 grudnia – próbna matura z historii, wiedzy o społeczeństwie, biologii, chemii, geografii, matematyki, fizyki i astronomii, godzina rozpoczęcia egzaminu 9.00
8 grudnia – opublikowanie odpowiedzi do testów z wiedzy o społeczeństwie i biologii w "Gazecie Wyborczej" oraz na stronach internetowych (ok. godz. 16.00) - opublikowanie odpowiedzi do testów z chemii, matematyki, fizyki i astronomii na stronach internetowych (ok. godz. 9.00)
10 grudnia – opublikowanie odpowiedzi do testów z historii i geografii w "Gazecie Wyborczej" oraz na stronach internetowych (ok. godz. 16.00)
Jeszcze raz zwracamy uwagę na zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa.
Dziękujemy za udział w programie
Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON
http://www.probnamatura.pl/index.php
ja mam w środe czwartek i piatek. Czwartek Francuski :|:|:|
ja też piszę w czwartek:) to może pochwalcie się, jaki poziom polskiego zdajecie i gdzie potem chcecie złożyć papiery:) noo operon będzie trudny, ale cóż:P jakoś popiszemy :)
poziom polskiego podstawowy, z Tego co szłyszałam to właśnie Operon powienien byc łatwy ale nigdy nic nie wiadomo.Zawsze to lepiej pisać arkusz z CKE także Operon to będzie tylko taki sprawdzian. U nas w szkole (Tarnobrzeg) polski i przedmiot obowiązkowy piszemy normalnie w ławkach po 2 osoby tylko jezyki osobno jak na prawdziwej maturze ale to chyba tylko dlatego ze będą puszczac teksty do słuchania. Słuchania gramatyki i tekstu czytanego sie nie boję ale wypracowania trochę tak...
podstawowy, zdaję na UŚ.

Ja to sie jednak najbardziej boje części gramatycznej... :/ różnie to bywa.
no w sumie tak ale zawsze mozna cos strezlic jak cos, chyba ze trezba samaemu wpisywac na tłumaczenia:/zobaczymy co na m wymyslą bo zadania z Omegi sa jednak trusne przynajmniej niekróre:/
a ja zdaję polski rozszerzony, startuję na polonistykę i nic nie umiem, w lekturach stoję na 'ludziach bezdomnych' i nawet nie zaczęłam jeszcze powtarzać epok, bo pochłania mnie szkoła, aaaaaa

też czujecie że zdalibyście świetnie maturę, gdyby tylko nie szkoła? :)

jako 3. przedmiot zdaję historię, z której też nic nie umiem, więc ten czwartek przeraża mnie jakby najmniej... ;)
jakby matura byla jutro to ja tez zdalbym tlyko francuski (o przperaszam lub zaliczylbym nocke i nauczyla calego roku:P)
a ja zdaje oprocz feanc rozsz, polski rozsz i wos podst (i hist rozsz jako nadobowiazkowy). Francuskiego sie nie boje (jakos bedzie), polski-zalezy jakie tematy, a WOS-stwierdzam ze ogladajac troche TV, da sie nauczyc w weekend wosu na tyle zeby zdac podstawowy:D naprawde:)
a wybieram sie na romanistyke albo prawo (lodz)
oj ja z lektur jestem o jedną dalej niż ty , bo na "Przedwiośniu" i nie wiem co będzie jak dadzą 2 nie przerobione przez nas jeszcze lektury :|
a my po maturach zaczynamy Granice :) Fajna książka przezczytajcie jak jeszcze nie zaczęliście.Ja zdaje fr rozsz, polski podstawowy i wos rozsz. i chcę jeszcze fr ustny rozsz.!!! :| A Wybieram sie jeszcze nie wiem gdzie może Kraków albo Lublin :)
a skąd jesteś jeśli mogę spytać ? :)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 98
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie