Operona matura z francuskiego

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 98
My omówiliśmy "Ferdydurke"- całkiem niezłe, bo zupełnie inne od tego co się zazwyczaj czyta! A za tydzień już "Proces". Szczerze? Co tydzien jakaś lektura i w ogóle ludzie nie nadążają, ale cóz taki rok... A ja to w ogóle już mam niezły odjazd, bo czasem czytam nawet dwie- jeśli nie więcej- książek naraz - jeszcze do prezentacji.
Tarnobrzeg(podkarpackie) my mamy to samo:/ za prezentacje sie nawet jeszzce nie wzięłam mam już troche materiałów ale przeciez trezba to przeczytać stwierdziłam ze po maturach 5, 6, 7 grudnia się za to wezmę.Teraz własnie siedzę i powtarzam poszczególne epoki bo jutro polski a jak pewnie wiecie nie łatwo się wstrzelić w klucz:/ Też macie ten problem????
jutro będzie beczka śmiechu ;] Właśnie powtarzam Wertera. Swoją drogą nauczycielka powiedziała że matury będą oceniane ostro...żebyśmy sie przestraszyli :/
nam podobno mają wpisywac tylko procenty ale zobaczymy jak to będzie w rezcywistość:/
po namyśle doszłam do wniosku, że skoro przez dwa lata nie robiłam praktycznie żadnych notatek, więc cóż, pozostaje mi iść na żywioł i zobaczyć, co pamiętam i przestać się martwić, a następnie zabrać do nauki i czytania... ale w przyszłym tygodniu ;)

>nauczycielka powiedziała że matury będą oceniane ostro...żebyśmy sie
>przestraszyli :/

ja tam już jestem wystarczająco przestraszona ;|
miałam we wrześniu taką szkolną próbną z polskiego (tylko podstawową, pisali ją wszyscy, niezależnie od tego, co wpisywali na deklaracji - wszyscy oprócz mnie, bo akurat zdawałam egzamin na prawo jazdy :)), średni wynik wynosił ok. 40%...

dobranoc :)
i jak tam po polskim? mnie osobiście podobały sie tematy wypracowań, ale czytanie zwaliło z nóg :/
jakie miałaś tematy ?
1. Postrzeganie chłopów przez inteligencje a obraz chłopów w Weselu
2. COś tam o człowieku przejścia między epokami (?) w Lalce

a na czytaniu "Pamięć i tożsamość" :/

Wzięłam Wesele.
a moje wrażenia z rozszerzonej odwrotne.
czytanie - nawet ok
tematy wypracowań - z najczarniejszych snów...

(1. śmierć żołnierza na podst. fr. "ogniem i mieczem" i "rozdziobią nas kruki, wrony...";
2. analiza wiersza Borowskiego

z dwojga złego wybrałam temat 1., ale przyznaję, że przez jakiś czas miałam zamiar wyjść nie napisawszy ani słowa, bo nie mogłam nic wymyślić :/)
>po namyśle doszłam do wniosku, że skoro przez dwa lata nie robiłam praktycznie >żadnych notatek, więc cóż, pozostaje mi iść na żywioł i zobaczyć, co pamiętam i >przestać się martwić, a następnie zabrać do nauki i czytania... ale w przyszłym >tygodniu ;)

btw. piękne zdanie, naprawdę piękne, jestem z siebie dumna... :|
ma ktoś może nagrane transkrypcje z fr. poziom podstawowy? nigdzie nie moge takowych znalesc w int.
ja tez maialem wesele i lalke, ale wybralem wesele bo jesli chodzi o lalke to na jej temat nic nie umiem powiedziec, chociaz niby na polskim ta lekture przez cale 2 lekcje przerabialismy. Cięzkie bylo to czytanie ze zrozumieniem, ale ogolnie wydaje mi sie ze poszlo mi dobrze. Kurcze troche obawiam sie franca, na pewno słuchanie jak zywkle źle mi pójdzie, ale mimo to odziwo specjalnie nie przejmuje sie tym testem. Życze wszystkim powodzenia jutro - nie dziękujcie ;)
nie dziekuje :P
ja sie boje coraz bardziej...na co ja otwierałam te testy z Omegi :|
i jak wam poszło...?

Jak dla mnie: o ile 1 część była prosta tak 2...zaczynając od słuchania kończąc na gramatyce.... dno :(
Pierwsza część nie była az taks traszna, tzn. nad pierwszym zadaniem trzebabyło dłużej się zastanowić, ale druga część to totalna masakra...o ile pierwsze zadanie < wywiad> ze słuchu był zrozumiały i dość prosty to juz drugie i tzrecie były bardzo trudne...tekst o jakiejś ELSIE tez był na bardzo wysokim poziomie..a gramtyka też straszna...ja stzelałam w większości w II arkuszu...trudno...do maja jeszcze trochę czasu zostało..zreszta zawsze można zmienić poziom na podstawowy...
hm.... ja nie moge sie wypowiedzieć na temat całej matury,bo......nie doszła do mojej szkoły płyta!!!! więc juz na samym początku miałam stres,a pisałam tylko 1 w całej szkole...napisałm wszystko oprócz słuchania;/ w związku z tym,czy ktoś wie, gdzie mogę ściągnąć słuchanie?badź może ktoś może mieć płytkę, przegrać ją i wysłać mi pocztą lub na emaila????byłabym wdzięćzna:) a tak ogólnie..to raczej zrozumiałe było wszystko:) myślałam,że gorsze będą pisemne tematy :) zobaczymy.... proszę pomóżcie mi z tym nagraniem :)
Racja...Pierwsza czesc dużo łatwiejsza od drugiej.Mysle tez,że w drugiej narobiłam sporo błedów.najgorsze było te sluchanie otym zjawisku socjologicznym.dla mnie te fragmenty tekstów zlewały się w jedną całość;/ aj dobrze,że to próbna,trzeba wziąć sie do roboty
Hej ;-)
Ja odnośnie matur, co prawda nie z j.francuskiego, ale całkiem przez przypadek znalazłam coś, co moze sie przydać maturzystom :
http://www.oke.gda.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=506&mode=thread&order=0&thold=0

Pozdrawiam
Ola
I jeszcze arkusze testów z lat ubiegłych (wszystkie przedmioty):
http://www.oke.gda.pl/modules.php?op=modload&name=DownloadsPlus&file=index&req=viewdownload&cid=2975
opiszę to jednym słowem: dół...
MaSakRa!! ta druga część była nienormalna, zwłaszcza te słuchanki - przez ten dziadowski, szkolny sprzet nie dość że było głośne nagranie to jeszcze słychać, było tak jakby ktoś mówił przez zęby. Najgorsze było chyba 2 zadanie, w którym trzeba bylo przyporządkować tytuły do dialogów. babka z nagrania robiła takie krótkie przerwy, ze ciężko bylo rozeznać się kiedy kończył się jeden tekst, a zaczynał drugi. Reasumując Tragedia przez duże "T"
Pamięta ktoś o co chodziło w rozprawce?

bo zastanawiam się czy pisałam na temat... :|


Też uważam, że była trudna, zwłaszcza ostatnia słuchanka i ostatnie zadanie z II arkusza. Strasznie jestem ciekawa odpowiedzi, znaczy, ile udało mi się tam strzelić.
ja pisalam podstawowy i wedlug mnie byl banalny, nawet znam juz wyniki z czesci pisemnej mam 14 na 15 a reszte dowiem sie jutro
Witam ja również pisalem poziom podstawowy,wie ktoś czy są już może odpowiedzi??mógłby ktoś wysłać mi na e-mail model odpowiedzi?? oto mój e-mail [email] byłbym bardzo wdzięczny
1 arkusz ok , 2 masakra!!!!! Dla mnie tez to 2 zadania ze słuchu było beznadziejne.... i w ogóle chyba się załamię....Ale podobno próbne zawsze są trudne...Tym sie pocieszam.
Mała korekta co do e-maila [email]
Mógłby mi ktos podać tematy z rozszerzonego francuskiego?? z góry wielkie dzięki
odp. beda jutro ok 9.00 godz. na: http://www.probnamatura.pl/arkusze_odp.php
polski juz jest ;)
hmm...a wiadomo gdzie mogą być nagrania???? no zobaczymy, co dostaniemy w marcu i mam nadzieję,że im dalej tym łatwiej:) ja też strzelałam,co nie wyszło mi zawsze :P zobaczymy jutro ;/
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 98

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie