próbna martura OKE marzec 2008

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 98
jasne:/ ja też nie pamietam:/ chcociaż to z vrai i faux to chyba by sie zgadzało...prawdopodobnie na jutro bedę mieć sprawdzone a Wy ??
Daria a jak ci poszło jesli można zapytać :>)?
siemka wszystkim a te odpowiedzi to są do podstaw czy rozszerzonej ???
do rozsz. (chyba)
no to szkoda ja szukałem podstaw ale nigdzie nie ma :(
ja swoje odpowiedzi spisalam po maturze na kartce (pilnujaca nas nauczycielka na to pozwolila), myslalam ze Wy tez tak zrobiliscie, dlatego podalam wyniki. Jak bede miala chwile to moge przepisac jak w calosci brzmialy poprawne odpowiedzi bo mam swoj arkusz w domu. Chyba ze ktos chce o jakis dreczacy konkret zapytac to moge podac:) A odpowiedzi z podstawy bede miala chyba w przyszly poniedzialek.

ja mam z tego arkusza 23 na 27... w miare zadowalajacy wynik. Tym bardziej ze bankowo z wypracowania mi odpadnie minimum 4 pkt, i z tych dwoch zadan ok 2-3 pkt tez odpadna... no to w granicach 70% -80% sie mieszcze. Ale do maturki dwa miesiace, mozna sie jeszcze podszkolic :D
jak dobrze pójdzie to w czwartek będe mieć swój arkusz...heh chciałabym mieć tyle punktów z tego arkusza :P coś mi sie wydaje że sie skończy na maks 15:/
Ma ktos moze chwilke czasu ?? Pomolgby mi ktos napisac zadanko z francuza wlasnie na temat matury z podstaw bo mamy je jutro w klasie czytac ;/;/ Jak ktos ma chwilke czasu i jest sklonny mi pomoc to moze sie do mnie na gg podlaczyc : 5522148 bede wdzieczny :) .
PS: jestem na niewidocznym :)
Blanche Noire, na pewno bedziesz miala wiecej niz 15pkt z tego arkusza, uwierz mi:) w grudniu tez ocenialas swoj poziom na znacznie nizszy niz ten na ktorym jestes. A ta gramatyka byla odrobine latwiejsza od tej z grudnia :) Zobaczysz ze bede miala racje:) Tylko napisz na forum ile naprawde dostalas pkt :)
A jak to jest wlasciwie z ocenianiem prac pisemnych? Niestety moja nauczycielka nie jest w tym doswiadczona i malo sie moge od niej dowiedziec.
A co trzeba było napisac w krótkiej formie i długiej?
a u mnie w liceum nie robili próbnej z operonu ;/ jaka ona była? Trudniejsza wersja od tej teraźniejszej?
Sam mozesz sprawdzic w necie ;) Ja tez nie pisalem, ale google kazdemu pomoga ;p

Moim zdaniem byla latwiejsza od tej grudniowej. Nie mam pojecia skad operon wytrzasnal rozumienie tekstu ;p
Blueciel tu masz ta grudniowa mature: http://probnamatura.pl/arkusze_odp.php
a nauczyciele tacy źli byli że operon podobno banały dał

tu macie link do operona: www.probnamatura.pl
kurcze wolałabym najpierw sama sobie oszacować ile moge mieć punktów, zanim dostane wynik od nauczycielki :|

Szanowna komisjo udostępnij arkusze -_-'
Dzis dostałam wyniki i kurde jestem załamana:/ tzn. jesli chodzi o 2 arkusz to wiedziałam ze miałam pare błędów ale z wypr. cienko mi poszło....;(i ogólnie jestem beznadziejna.
eh a ile pkt za wypracowanie? w sumie też to zawaliłam i licze sobie że tak 10 pkt za nie dostane :|
Ja tez juz mam wyniki, ale po czesci niestety ;p
Za 1 czesc mam 21 na 27 pkt. W tym az 3 stracone na Stanislanie Leszczynskim. Gowniano troche.
Za gramatyke 4/5. Mialem dobrze, ale oczywiscie pozamienialem ;p
A z wypracowaniem jeszcze trzeba poczekac.

A jak tam Wasze wyniki?
14 miałam na 18 no al to już 4 punkty czyli 8 procent w dół :/ wiec jak dla mnie sporo ale niestety tak to jest jak sie pisze z błędami:/ nawet nie to ze gramatyka bo to jest ok ale literówki albo napisze głupia q'il... zamiast qu'il.... to takie błędy przy przepisywaniu cholera:/
ja na stanisłaiwie straciłam 2 pkt ale z gramatyki miałam 4/4 chociaż z tego moge być dumna.
82% - ale spadnie jak wypracowanie będzie dokładniej ocenione

jestem z siebie dumna gramatyka 4/4 i tylko 1 pkt stracony na stanisławie ;]
78 % z całości :( trochę słabo :( bo się w klucz do wypracowania nie wszczeliłem :/ i to jest ten ból...
w KLUCZ sie nie wstrzelilas? ze niby jaki?
w klucz czy w wytyczne?
podobno od tego roku mam byc bardziej ten klucz rygorystyczny. czyli podobnie jak w polskim ale bez przesasady:)
ale w polskim masz tekst na podstawie którego masz pisać...a tu z głowy, co wymyslisz ;]
A ja mam takie pytanko do przeszlych i terazniejszych maturzystow.

Otoz posiadam ksiazke Omegi przygotowywujaca do matury z roku 2005. Ksiazka swietna i w ogole.
Jednakze teraz jest w sprzedazy z roku 2008. Myslicie, ze duzo rzeczy nowych mogli tam dodac? Warto ja kupic?
z tego co sie orientuję to dodali kilka tekstów. i tyle.
Ja mam 2007 a między nim i wersją 2005 też zbyt dużej różnicy nie widzę...no może poza okładką ;]
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 98

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia