ustna matura francuski podstawa 2009

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 43
poprzednia |
Piszcie numerek zestawu i co zawierał;)
pochwalcie się wynikiem:)
Podajcie jak możecie też województwo z jakiego jesteście, gdyż być może w każdym są inne numery
ja mam dopiero 22 maja ustną z fr.. Ej, a ile w ogóle zestawów jest? Do 100, czy więcej? Bo nie wiem, czy powtarzać liczby od stu. ^^
Katowice, śląskie - 100%! :) Zestaw nr 19
1.Powiedz koleżance o nowym chłopaku:
-opisz jak wygląda
-jakie ma wady i zalety
-zapytaj czy ona ma sympatię
2.Powiedz koledze co robiłeś zeszłego wieczoru:
-byłeś na urodzinach, gdzie one się odbyły
-kto został zaproszony
-co ofiarowałeś koledze
3.Znajoma nie zgadza się żebyś zorganizowała u niej w mieszkaniu imprezę;
-przekonaj ją do tego, wymieniając zalety pomysłu
-rozwiej jej obawy na temat zachowania zaproszonego towarzystwa
-wyraz nadzieje, ze impreza będzie udana

Obrazek : Rowerzyści w lesie.
Pytanie 1: Dlaczego Ci ludzie jeżdżą na rowerach?
Pytanie 2: Czy uprawianie sportu niesie ze sobą jakieś niebezpieczeństwa?
Zazdroszczę. Fajny zestaw Ci trafił. Ja mam pecha to i zestaw pewnie wylosuję pechowy. ;(
No faktycznie - mogło by dużo gorzej,ale inni mieli coś o parkach narodowych, szczepionkach przeciw chorobom i zazdrości partnerów czy coś:D
Nie będzie źle, poradzisz sobie ;)
o mamo.
a podstawę zdawałaś? Kurcze, no zazdroszczę i gratuluję. :)
tak tak podstawę :)
to ma sie wglad w zestawy?

pierwsze slysze
Oczywiście, ze nie ma się wglądu ;)
to zalezy ile osób zdaje u Ciebie fr na 2 osoby podobno jest 7 zestawów
U mnie na 4 bylo 20 :)
aa, to gitara. ;d
Czy to jest dobrze?
graphique à secteurs
diagramme en bâtons
I jak powiedzieć wykres liniowy?
To nie tu miało być:(
naprawdę ustna to nic trudnego :)
nie, wcale. ^^ Ja już płaczę po nocach, bo ustna się zbliża. ;(
Ja uwielbiam mówić po francusku, ale trochę będzie wstyd jak osoba, która idzie na językowe studia nie dostanie 20 punktów:(
O rany.. Ej, chyba powinnam iść się powiesić, czy coś. ;/ Mówisz, że wstyd iść na studia językowe z punktami niższymi niż 20 z rozszerzenia? Jeny, ja zdaję podstawę, słabo mówię, bo stres mnie zżera (bo np. w domu to jakoś mi idzie) i też chcę iść na studia związane z j. francuskim.. Raaany, co ja wyprawiam?;/
Albo 20 z podstawy:) Nie martw się ja jestem po prostu przewrażliwiona:)
Hehe. A gdzie się wybierasz na studia? Na filologię romańską?
Jeśli to komuś pomoże to podzielę się z wami tematem z rozszerzonego ustnego. ;) Byłam tak zestresowana, że pierwszej części dokładnie nie pamiętam. Obrazek dotyczył stresu, konsekwencji jakie za sobą niesie, w czym przeszkadza, jak i gdzie się z nim spotykamy i jak można mu zapobiec. Mniej więcej tak to brzmiało.
Tematy do dyskusji miałam również dwa, ale pamiętam tylko ten który wybrałam. "Czy w twoim mieście jest wystarczająca ilość rozrywek dla ludzi młodych? Uzasadnij swoją wypowiedź." Był to zestaw nr 2. ;)
Powodzenia!
A, jestem z województwa pomorskiego. ;)
Dzięki, Muchaaa:)
A ja dzis mam ustny... i boje sie jak cholera... jak tu czytam te wasze doswiadczenia z jezykem to zastanawiam sie co ja tu robie:/
Boże co wy za farmazony piszecie... wstyd poniżej 20pkt? Ja zamierzam iść na romańską na umk. Z ustnej miałam 16 pkt i byłam załamana. Miałam dialog o tym, że spotkałam bezdomnego, miałam go wesprzeć coś tam poradzić mu, potem drugi o tym, że uczestniczyłam w konferewncji na temat narkotyków i opisać przebieg, metody i konsekwencje ćpania, no i ostatni o prezencie w którym babka miała zaproponować kompromis a go nie zaproponowała... powiedziałam d'accord i sie głupio spojrzała. ale po pisemnej mam nadzieje że koło 90 bedzie. Powodzenia przyszłym romanistom!
hejo :) a moze ktos jeszcze pochwali sie zestawem??:) ja zdaje maturke 26 maja :)
co do pisemnej :) wypracowanie i krotka wiadomosc byly banalne :) teksty tez nie najgorsze :) gorzej z tym tekstem o krolikach ;) jakos nie przypadl mi do gustu :)

bede wdzieczna jak podzielicie sie zestawami ;) pozdrawiam ;)
tez 16 pkt ale jestem zadowolona... gdyz watpie ze pojde na romanistyke.
moja kumpela miała zestaw o narkotykach i bezdomnych

ja zas
1. chcesz wynajac pokoj, warunki wynajmu i kiedy mozesz obejrzec mieszkanie
2. 20 km od Paryża psuje Ci sie samochód, wyjasnij co sie stało, opisz otoczenie, i kto Ci pomógł
3. kolega proponuje ci koncert rokowy, ty sie nie zgadzasz proponujesz cos innego a pozneij sie zgadzasz:P

Obrazek: Rowerzysta ktorego zatrzymali policjanci... pytania dlaczego go zatrzymali i czy w moim miescie sa patrole policyjne.

ogolnie nic trudnego nie było tylko ten stress tak mnie zzarł ze trudno było mi wydukac słowa:/
no i w mojej grupie wszyscy zaliczyli :)
niektore były po prostu banalne.


pozdrawiam :)
kolega miał dialog, uczestniczy w zajęciach geografii w szkole francuskiej i ma wymienić pastwa sąsiadujące z polską ;|
o w mordę. ;/ Już drugi zestaw, w którym trzeba znać państwa sąsiadujące z Polską..:/ To nie WOS, co oni dają? ;|
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 43
poprzednia |

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie