Pomoc książkowa.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich.
Jestem w 2LO. Francuskiego zacząłem uczyć się dopiero od 1 klasy liceum. W tym roku naszła mnie myśl i chęć zdania matury z francuskiego na poziomie podstawowym. Biorę dodatkowe lekcje, jednak na razie nie robię na nic zbyt wiele, ponieważ tak naprawdę nie mam żadnej konkretnej wiedzy, aby móc robić arkusze czy coś innego.. W szkole nauczycielka całkowicie olewa prowadzenie lekcji bo twierdzi, że i tak nikt nie będzie zdawał matury z francuskiego (powiedziała tak, mimo, że wie o moich planach). Na lekcjach śpiewamy piosenki czy chodzimy na komputery.. Gramatyka leży - zrobiliśmy tylko czas teraźniejszy.. Na dodatkowym jestem troszkę dalej - był czas przeszły i przyszły.

Moje pytanie kieruje do Was.. mam zamiar przygotowywać się także samodzielnie w domu.. Jednak kompletnie nie wiem z czego. Proszę Was o jakieś konkretne propozycje i pomysły - co warto abym zakupil, z czego korzystał. Za każdą konkretną radę dziękuję.

Pozdrawiam.
przede wszystkim ucz się słownictwa, bo w słuchaniu i czytaniu ze zrozumieniem to klucz do zrozumienia zadań. jeżeli chodzi o gramatykę to nic się nie martw, jesteś dopiero w 1 klasie, dzięki dodatkowym lekcjom powinieneś spokojnie to wszystko ogarnąć. krótka i długa forma wypowiedzi opiera się na używaniu najprostszych czasów przeszłych, teraźniejszego i ewentualnie przyszłego, a wprawa w używaniu zaimków, rodzajników itd przychodzi z czasem. ja polecam 'zdam maturę!' z wydawnictwa nowela książki do egz pisemnego i ustnego i 'matura 2012' z wydawnictwa omega (dużo tekstów co pomaga w nauce słówek).
a! i rób FISZKI, super sprawa :) i ucz się wyrażeń tak jak mi to poleciła moja nauczycielka :)
dodam jeszcze, że w 3 klasie liceum moja była nauczycielka powiedziała mi, że jestem okropnym leniem i bardzo się opuściłam w nauce, a podstawę zdałam 90% pisemny i 95% ustny, więc jestem czystym dowodem na to, że jak się chce to się samemu nauczy :)
Salut ! Ja jestem właśnie w klasie maturalnej i przygotowuję się do zdawania matury, przez pierwsze dwa lata za bardzo się do nauki nie przykładałam, bo nie chciałam zdawać, dopiero przed trzecią klasą mi się ten pomysł wykluł i ja się głównie uczę z programu komputerowego "Profesor Pierre" , który świetnie uczy słówek, wyrażeń, słuchania, rozumienia i gramatyki. :) Resztę sobie uporządkowywuję z repetytorium leksykalno-tematycznego wydawnictwa Edgard, świetna rzecz. : ) I coraz lepiej sobie radzę.
La coccinelle, aż żałuję, że wcześniej nie było tego postu, bo jeszcze z parę miesięcy temu szukałam czegoś konkretnego do nauki, a się nawet zastanawiałam nad tym "zdam maturę" . Ale się żem rozpisała. :p

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa