Pytanie

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie:)
Chciałabym się Was zapytać czy absolwent szkoły średniej może np. wybrać język francuski jako przedmiot dodatkowy? Obowiązkowy wybrałam angielski , a chciałabym zrobić też maturę z francuskiego ale nie miałam go w szkole.

Pozdrawiam:)

edytowany przez Kicia2202: 04 kwi 2013
Możesz dodatkowo wybierać co chcesz. Ja w szkole nie miałem hiszpańskiego, ale chciałem zdawać. Ostatecznie i tak zrezygnowałem, ale możliwość była do momentu ostatecznego wypełnienia formularza maturalnego. Nikt nie może ci wmówić w szkole, że nie możesz zdawać jakiegoś przedmiotu dlatego, że go nie miałaś w trakcie nauki. Niektóre szkoły czasem po prostu nie chcą zawracać sobie tym głowy, a zwłaszcza jeżeli wybierasz jakiś inny język, to nie chce im się szukać egzaminatorów na ustną (w niektórych miejscowościach musieliby szukać egzaminatorów z bardzo odległych miast).
Wybieraj co chcesz, jeśli czujesz się na siłach, by zdawać coś, czego się nie uczyłaś w szkole, to bierz ;p

P.S. Zmiany są do 7 lutego ostatecznie, a napisałaś post w kwietniu, więc i tak byś niewiele zmieniła ;p chyba że zdajesz dopiero za rok xD