Matura ustna 2013

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 55
poprzednia |
Hej :) 16ego zdaję maturę ustną z francuskiego. Może osoby, który zdają wcześniej dałyby znać jakie miały tematy i zestaw? :) Z góry dzięki wielkie. Ja oczywiście po swoim egzaminie też dam znać, co miałam.
ja też poproszę, niestety Ci nie pomogę bo zdaję 23 :(
ja mam 20... napiszcie jakie mieliście tematy i zestaw...
Napisze, nie ma problemu. Jesli macie znajomych rowniez zdajacych ustna z frencha, to przyslijcie ich tutaj ;) ja niestety jestem sama jedna, wszyscy moi znajomi zdaja angielski.
ja tez mam 20;) i tez dodam oczywiscie co mialam;p
i tez czekam na opisy zestawu;p
haha, nam ten ból, też jestem sama jedna. Powodzenia wam życzę i czekam aż tu ktoś coś napiszę, bo umieram z nerwów na myśl o ustnym francuskim!
mnie już to czeka w czwartek, chyba umrę z nerwów :( dzień przed z kolei ustny polski, też jakaś masakra. ale chociaż szybko będzie z głowy.. naprawdę nie ma nikogo zdającego wcześniej? :<
ja mam 22 ustny, pisemny zdam na bank a ustnego siÄ™ bojÄ™ czy jak siÄ™ zrezygnuje z zadania 3 to odejmujÄ… punkty?
po prostu by Ci chyba tych punktów nie przyznali, ale uważam że lepiej podejść do tego zadania. zawsze lepiej spróbować i może uda się złapać parę punktów, spokojnie :)
Ja mam ustną z francuskiego 22.05 i z wielkim niepokojem patrzę na zbliżający się ten dzień. Swój zestaw oczywiście opiszę w miarę jak najdokładniej i w między czasie proszę o umieszczenie innych.
ja też się pisemnego w ogóle nie boję, za to ustny... a o zadaniu 3 wolę nie wspominać. najbardziej boję się, że nie zrozumiem pytania.
tez się boje że nie rozumiem pytanie ;(
Mnie to czeka juz jutro, aghrrrr :( tez mam obawy, ze nie zrozumiem pytania no i czy znajde slowa, bo z tym wielki problem..
wesolyskrzat, jak Ci poszła maturka i na jaki zestaw trafiłaś? :-)
1 zadanie mialam porozmawiac z moim nauczycielem o zorganizowaniu zawodow chyba podczas wymiany z uczniami francuskimi i do poruszenia 4 kwestie: dyscypliny, nagrody, kogo jeszcze zaprosic oraz bezpiczenstwo. Drugie zadanie to harcerze przy ognisku, mialam na pewno pytanie o to, czy chcialabym byc harcerka i uzasadnic oraz opisac wakacje, ktore nie bylo udane. Bylo jakies 3, ale nie mam pojecia. W 3 zadaniu mialam wyjechac ze znajomymi na wycieczke i wybrac jeden z trzech parkow, jeden takie cos w lesie, drugie z dinozaurami a ostatnie z jakims strumyczkiem czy czyms. Pytania do tego: jak sie trzeba zachowywac w lesie, powiedziec co w polsce jest ciekawego dla turystow i dlaczego, a trzeciego nie pamietam kurcze. To byl zestaw numer 48. Udalo mi sie na stowke nie wiem jakim cudem :D generalnie mialam bardzo mila, pozytywna babke przewodniczaca. Nie jest tak zle jak sie wydaje, bedzie dobrze, powodzenia wszystkim :)
edytowany przez wesolyskrzat: 16 maj 2013
A i te pytania początkowe to miałam: powiedzieć jak się nazywam i o sobie ogólnie, gdzie chciałabym spędzić wakacje i znów trzeciego nie pamiętam :P
super! zazdroszczÄ™ i gratulujÄ™!!!!!!
Dzieki wielkie :) generanie nie stresujcie sie, serio. Tez sie balam, ze nie bede rozumiala pytan, a babka mowia dosc powoli i wyraznie. Jednego pytania w ogole co prawda nie zrozumialam, ale cos zaczelam gadac i widocznie musialo byc jakos nieodbiegajace od tematu :P jak przyszlo co do czego to stwierdzilam, ze w ogole nie bylo sie czego bac. Zycze wam wszystkim powodzenia!! :)
hahaha to dobrze, liczę po prostu na szczęście i wyrozumiałość komisji ;)gdzie idziesz na studia?
Docelowo chcÄ™ na romana na uw, a Ty? :)
na romana?
hehe
tak myślałam, dlatego zapytałam ;) ja też, więc jak dobrze pójdzie to się widzimy. Trzymam kciuki 24 maja :p
ja również będę trzymała kciuki i oby do zobaczenia :)
wesolyskrzat to miales taki zestaw jaki byl dostepny rok temu , pamiętasz jaki to był nr zestawu ?
Alantan22, pisalam ze 48 :)
Cześć wam ;) też zdaje francuski 22 i teraz dopiero usłyszałam,że zestawy są te same,tylko skąd mam je wziąść ?:P
faktycznie nie zauważyłem :D mam nadzieje ze trafie na ten sam zestaw, nic mnie wtedy nie zaskoczy :D
ja miałam zestaw 3 ;)
pytania wstępne to : czy lubie spędzać wolny czas z rodzina i dlaczego;), drugiego nieestety nie pamietam
aa zestaw;
1 - miałam zorganizowac dzien sportu( czas, miejsce, dyscypliny, Twoje zangazowanie) pani zadala mi do tego pytanie czy ona moze mi pomoc i jeśli tak to co ma zrobić
2- ( najgorsze) miałam mężczyznę który stoi przed domem po kolona w wodzie( całkiem zapomniałam jak jest powódź itp, wydawało mi sie że całkiem polegne na tym, bo dodatkowo dostalam pytania jak mogę mu pomóc i zebym opisała jakaś katastrofę naturalna
3- trzy obrazki mieszkan i ktore bym wybrala z przyjaciolmi na wycieczce ;)
jak sie okazało zdalam na 80 % :) aa tym drugim zadaniem byłam załamana
O tak, obrazek z tego zestawu dość ciężki do opisania. Ale za to 80%, bardzo dobry wynik:) Jeszcze ktoś miał dzisiaj? 22 się zbliża nieubłaganie... ten dzień matury zdecydowanie pobije wszystkie inne.
Witam wszystkich !
Ja już jestem po ustnym. Uzyskałem wynik 26/30. Z jednej strony jestem bardzo zadowolony ale z drugiej wiem że mógłbym ciut więcej wyciągnąć jednak stresik hehe.

Trafiłem na zestaw nr 5.
Bardzo banalny w mojej ocenie.
Na poczÄ…tek jako rozgrzeweczka:
- przedstaw siÄ™
-
-

Zadanie 1:
Kolega/Koleżanka z Francji przyjeżdza i mam ją zapoznać z moim towarzystwem. Omów kwestie:
- charakteru Twoich znajomych
- Zainteresowania znajomych
- Jak spędzają wolny czas
- Jaki mamy plany na nadchodzÄ…cy weekend

Zadanie 2
Na obrazku jest pan doktor i mała dziewczynka. Doktor bada dziewczynke (mierzy ciśnienie). Znajdują się raczej w gabinecie. Dziewczynka jest uśmiechnięta.
- Czy uważasz że dziewczynka się boi doktora?
- Opowiedz przebieg Twojej ostatniej choroby.

Zadanie 3.
Miałem wybrać obrazek który bardziej uświadamia ważność technologii w życiu człowieka ( coś w tym rodzaju)
Są dwa obrazki na jednym są jakaś animowana postać chłopaka i dziewczyny i jakieś napisy, niestety sobie nie przypominam co tam było, w sumie nawet nie zrozumiałem co oznaczały te napisy.
Drugi obrazek przedstawia samą elektronikę, pełno urządzeń jakieś voltomierze (itp) i kable.
- zalety telefonów komórkowych
- czy możemy żyć, funkcjonować bez dostępu do internetu?

Moim zdaniem zestaw bardzo łatwy i szczerze życzę abyście na taki trafiali :)
Ja wziÄ…Å‚em kartkÄ™ pierwszÄ… z prawej strony xD
edytowany przez freetu: 20 maj 2013
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 55
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia