Matura rozszerzona 2013

Temat przeniesiony do archwium.
Salut ;p
Założyłem wątek, by móc się dzielić wrażeniami z rozszerzenia z francuskiego. Uważacie, że było łatwo/trudno? Które zadanie sprawiło najwięcej kłopotu, a które było banalne? I dodatkowo pochwalcie się wynikami z ustnej ;p

Wg mnie najbardziej banalne były zadania 1 i 2 (słowotwórstwo i przekształcanie zdań, chociaż w słowotwórstwie chyba machnąłem literówkę xD), zwłaszcza w zadaniu drugim miałem wrażenie, że chyba pomyliło im się z podstawą xD Nie umiem jednoznacznie stwierdzić, które było najgorsze xD możliwe, że stracę jakieś punkty w pracy, bo coś mogłem przeoczyć. Ogólnie mówiąc, sprawdzając odpowiedzi na Głosie Wielkopolskim stracę (poza wypracowaniem) punkt lub półtora, a to sukces, bo po pisaniu kilku próbnych nigdy nie poszło mi tak dobrze :D

Z ustnych uzyskałem 29/30 punktów. Zapomniałem rozwinąć drugi argument przeciw w zadaniu 3, po wyjściu z sali byłem wściekły, bo zdałem sobie z tego sprawę. Ale przynajmniej dostałem te 97%, chociaż 1 brakujący punkt najbardziej dobija :D

Ogólnie mówiąc, rozszerzony francuski to po podstawowym angielskim najłatwiejsza matura w tym roku ;P
Matura była zadziwiająca łatwa, jak spojrzałam na te zadania to myslałam, że się popłaczę z radości;) jedynie machnęłam się w jednym na słowotwórstwie (ta cała escpace...) i nie wiem jak wypracowanie, ale generalnie oceniam bardzo pozytywnie:) jeśli wszystko pójdzie dobrze, to lingwistyka ma szansę powodzenia!!:) ja ustnego nei zdawałam, bo nie był mi potrzebny a nie chciałam roić sobie dodatkowego stresu;)
no nie można powiedzieć , że roz. było jakoś specjalnie trudne.. ale ja oczywiście ze 3 lub 3,5 błedy popełniłam

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia