Ustna matura dwujęzyczna + pytanko do osób wybierających się/ studiujących na UW

Temat przeniesiony do archwium.
Bonjour!
Mam pytanko do osób, które zdawały ustną maturę dwujęzyczną z języka francuskiego oraz/lub do osób, które coś nie coś o niej wiedzą (są np. profesorami w liceach lub po prostu osobami z komisji).
Jak ma wyglądać wypowiedź zdającego?
Jestem osobą przyzwyczajoną do zdawania DELFów, moje wypowiedzi ustne zazwyczaj są zbliżone do formy DELFowskiej. Jednakże wczoraj dowiedziałam się, że matura powinna mieć inną formę- że zamiast opisywać swój argument trzeba raczej go, nie wiem jak to powiedzieć, "rzucić" i zachowywać się tak jakby komisja wiedziała o co nam chodzi (nie opisywać np. każdego fenomenu społecznego, tylko "rzucić przykładem" i tyle). Ktoś wie coś więcej na ten temat?
Jak wyglądał Wasz egzamin?


Tak z trochę innej beczki, mam także parę pytań do osób, które studiują/ zamierzają studiować romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim...
1. Czy prawdziwa jest pogłoska, jakoby zmalały progi na ten kierunek?
2. Czy zdawanie matury dwujęzycznej jest bardziej korzystne niż zdanie rozszerzenia?
3. W jakim stopniu liczy się podstawa z matematyki? Słyszałam pogłoskę, że także biorą ją pod uwagę w rekrutacji.


Bisous <3