RZECZOZNAWCA POTRZEBNY: Ktora ksiazka lepsza?

Temat przeniesiony do archwium.
Prosze o wypowiedzi osob ktore znaja je wszystkie albo wiekszosc z tych ksiazek i maja porownanie, a nie tylko jedna z nich. Powiedziec to co jest najlepsze:

\"Grammaire progressive du francais\" trzy częsci dla trzech poziomow?
czy

\"Grammaire expliquee du francais\" S. Poisson- Quinton, R. Mimran i M. Maheo- Le Coadic, wydawnictwa Cle International?
czy
\"Premiers Exercices de Grammaire\" Wyd. Hatier/Didier?

\"L\'Exercisier\" autorzy: Christiane Descotes-Genon; Marie-Helene Morsel i Claude Richou.

Prosze niech sie wypowie ktos majacy w rekach kilka z tych ksiazek, a nie jedna, szykam powaznej porady opartej o rzeczowe porownanie.
dziekuje
?
szczerze mówiąc znam tylko te pierwszą ksiązkę i to nie za bardzo- wydała mi się OK, choc trochę zbty infantylna.
ja uczyłam się z kilku podręczników, z notatek jesczze z liceum, porównując i poszukując swoich własnych reguł. niewykluczone, ze pewnego pięknego dnai wydam podręcznuk do gramatyki sygnowany swoim nazwiskiem. przegryzłam sie przez ten przedmiot troche własnym sumptem i wg własnych sposobów. cześc z tego przedstawiuam i będe nadal przedstawaic w dziale \"gramatyka\" tej strony (kiedy znów ruszy)

polecam łączenie wiedzy. sama nie spotkałam się w swoijej uczniowsko-nauczycuelksiej karierze z podrecznikiem gramatyki \"kompleksowym\"

mema
a czy byla infantylna bo byla na niskim poziomie?
jest poziom sr zaawans i zaawans.
Czy z innych powodow?
wiesz co.. trudno mi okreslic: podejrzewam, ze odniosłam takie wrazenie ze wzgledu na.. ilustracje i poziom cwiczen - ale nie poziom zaawansowania gramatycznego tylko eee... tematyczny?
zrezstą, mozliwe, ze nia mam racji, bo korzystałam z tej ksiażki sporadycznie.
Polecałam juz kiedyś Grammaire expliquee i z tej opinii sie nie wycofuję. Przegladalam wiele polskich ksiązek i żadna nie umywa sie do tej właśnie. Z tych które wymieniasz ucze się z Grammaire progressif(niveau avance). Używam jej w szkole. Wczesniej dostawałam czasem kserówki z nizszych poziomów. Fajna seria ale chyba tylko wtedy gdy masz kilkanaście lat(tak jak ja;)). Niby jest napisana ze jest dla adolescents i adultes ale jak dla mnie to za mało jest w niej przykładów. Gdybym nie znała Grammaire expliquee pewnie powiedziałabym, że jest dobra;) No można je tez porównac pod względem ceny...3 poziomy progressifa kosztuja kolo 80- 90 zl, no a GrEx 55-65 Wydaje mi sie ze widzialam Premiers exercices de gr, ale skoro jej nie kupiłam tzn że nie powaliła mnie na kolana:)biz
sa w serie:
Grammaire progressive du francais i ta mi polecala pewna studentka romanistiki i twierdzila, ze z tego korzystaja na studiach u niej i ze to taka ksiazka jak Murphy z ang
: zob:
http://www.amazon.fr/exec/obidos/search-handle-form/171-2711282-8594626

a Grammaire progressif, o ktorej mowisz, to podobna seria to samo
wydawnictow ale ciut inna:
zob:
http://www.amazon.fr/exec/obidos/search-handle-url/index=books-fr&field-keywords=Grammaire%20progressif&bq=1/171-2711282-8594626

ktora konkretnie polecasz z
Grammaire expliquee
http://www.amazon.fr/exec/obidos/search-handle-form/171-2711282-8594626
wolalabym ksiazki nie dla mlodziezyjako ze liceum skonczylam z 14 lat temu:)
Grammaire expliquee jest przeznaczona dla wszystkich



Ale prawde mowiac nie wiem kto po roku nauki bylby w stanie cos z tego zrozumieć, no chyab ze po klasie zerowej w liceum dwujezycznym gdzie jest 20h francuskiego tygodniowo.

Grammaire progressive du francais avec 400 exercices(ta z ktorej ucze sie w szkole) est destinee aux etudiants ayant suivi environ 250 heures de cours.
Wedlug mnie jest ona dużo prostsza od G.ex


Wyjasniam bo mam wrażenie że sie nie do konca zrozumielismy:)
no juz sie tego francuskiego ucze, bez obaw:) dam sobie rade:) jestem gdzies pomiedzy wyzszym srednio zaawansowanym a zaawansowanym:) Liceum jak mowilam skonczylam z 14 lat temu wiec taka dla mlodziezy nie jest dla mnie odpowiednia

jakos nie moge znalezc tej Grammaire progressive du francais avec 400 exercices na amazon.fr. Jaki kolor ma ta ksiazka? Nie chce kupowac czegos za lawtego.
bo sa rozne z tego cyklu i niektore sa bardzo polecane:
wejdz prosze tutaj:
http://www.amazon.fr/exec/obidos/search-handle-url/index=books-fr&field-keywords=Grammaire%20progressive%20du%20francais&bq=1/171-2711282-8594626
i pwoiedz ktorej to NIE POLECASZ, a ja porownam z tym co ta romanistka mi mowila i kupie odpowiednia + ta Grammaire expliquee rowniez:)
aha i ktora to z tych Grammaire expliquée du français bo ich tez jest kilka
zolta, pomaranczowa (le te do dl apocztakujacych i sr zaawansowanych) oraz pomaranczowa w niebieskie kropki z napisem \"grammaire\" na czarnym paski, \"expliquée\" na niebieskim pasku, a\" français\" na bialym,

TO TA?
Ksiązka niveau avance grammaire progressive du fr avec 400ex jest zielona z bialym napisem (czwarta pozycja na stronie amazonu)http://www.amazon.fr/exec/obidos/ASIN/2[tel]/qid=1[tel]/sr=1-4/ref=sr_1_0_4/4[tel]

A grammaire expliquee to ta za 14,73E, pomaranczowa w kratke, turkusowe kropki i cos tam jeszcze
http://www.amazon.fr/exec/obidos/ASIN/2[tel]/qid=1[tel]/sr=2-1/ref=sr_2_1_1/4[tel]

Powodzenia w zakupach:)
kupione. teraz bede czekac z 2 tyg na dostawe. dzieki za pomoc.
do \":) (gość) \" A grammaire expliquee : Kupiona. Jest swietna!
Do goscia :):

Mialas racje. Kupiam obie i ta zaawansowana \"(...)niveau avance grammaire progressive du \" nie jest tak zaawansowana.
Ta \"A grammaire expliquee\"pomaranczowa w niebeiskie kwadraciki jest ZDECYDOWANIE najlepsza gramatryka do franc jaka widzialam na poziome nauki FLE.Bo potem to juz tylko \"Le bon USage\", ale do tego to mi daleko bo to poziom wyzej niz zaawansowany:
DZIEKI ZA wyslilek w przekonaniu mnie, bo naprawde warta kazdego grosza jest ta ksiazka!!!
Nie ma sprawy:)
Mam tylko jedno pytanie. Zamawialas te książki w Amazonie?? Jeśli tak to na pewno wiesz ile kosztuje dostarczenie książki z Amazonu do Polski:)
niektore w amazon. ca (Canada-Quebec) , niaktore w amazon.fr,(Francja) ale te akurat amazony to sa dla mnie zagraniczne, i zaplacialm z 7 dol z Ca i z 9 z FR, ale to w Polsce moze byc wysoka suma a tutaj nie jest, bo wlokalnie w tym kraju tyle samo bedzie kosztowac prawie.

nie wiem ile kosztuje w Polsce bo ja mieszkam w US. Jeszcze raz dziekuje za Pomoc
hej mam pytanie lepiej kupic "Grammaire Expliquee" na poziomie intermediaire czy "grammaire progressive du francais" na poziomie avance? ktora lepsza?? prosze o szybka odpowiedz!!!
Temat przeniesiony do archwium.