Grammaire du francais (cours de la Sorbonne)

Temat przeniesiony do archwium.
Mam do Was prośbę o opinię i radę:))
Co sądzicie o książce Grammaire du francais-Cours de civilisation francaise de la Sorbonne (taka zielona okładka) lub jej nowej edycji Nouvelle Grammaire du francais (brązowa okładka) wydawnictwa Hachette?
Czy ktoś jej używa/używał? Czy warto ją kupić? Piszą,że ksiązka jest od 2 roku nauki i obejmuje wszystko.Pytam bo kiedyś polecała ją mi lektorka ale książka jest droga- 95-98 zł,nie wiem czy warto ją kupić czy lepiej zainwestować w "poważniejszą" pozycję np.Le Bon Usage (Grevisse)-podobno jest najlepsza.
Podzielcie się swoim doświadczeniem i opiniami! ;)
Naprawdę bardzo trudno jest znaleźć komentarze na temat francuskich podręczników (w porównaniu do ang.), trzeba zdać się na "czuja" ;(
Odradzałabym Ci grevissa!!! Ze wzgledu na szate graficzna i układ podrecznik jest koszmarny, moze i jest w nim wszystko ale powodzenia w znalezieniu czegokolwiek!!!;)naprawde tzreba sie naszukać...

natomiast podręcznik proponowany przez Twoja lektorke jest najlepszy, sama sie z niej uczyłam w Koledzu...

...ale to tylko moja opinia;)
Wielokrotnie juz polecałyśmy z koleżanka Grammaire expliquee du Francais ed CLE International

Oprócz tego seria podręczniko-ćwiczeń Grammaire progressive du Francais ed CLE International

cf
http://www.francuski.ang.pl/ksiazka_do_gramatyki_2030.html
http://www.francuski.ang.pl/ktora_lepsza_3646.html
Dzięki za radę!!
Grevissa sobie odpuszczę, książka musi być przede wszystkim użyteczna.

Super, że używałaś tej gramatyki (sorbonne)!:) na forach nikt o niej nie wspomina stąd moje pytanie:(

Mam jeszcze jedno pytanko: czy zakres tej książki jest całościowy-tzn. czy wystarczy mi do poziomu dalfa czy będę musiała jeszcze się zaopatrzyć w jakąś avance? (chodzi mi po prostu o wygodne i dobre kompendium gramatyki w 1 tomie)
Pozdr ;)
Dzięki, muszę się przejść do księgarni i obejrzeć tę gram.expliquee, którą polecasz bo tego nie znam;(
serię progressive znam, ale ja wolę całość teorii w 1 tomie,
a ćwiczonka można sobie dokupić oddzielnie tego samego wydawnictwa albo inne, tutaj różnorodność nie zaszkodzi;))
jeśli mogę cos doradzić, to po raz nie wiem który na tym forum polecam "Grammaire expliquee" - świetna!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa