Najlepsze podreczniki do nauki francuskiego??

Temat przeniesiony do archwium.
Czy mozecie mi polecic jakies dobre podreczniki do nauki francuskiego? Chce po poprosic mame, aby kupila mi dwa poziomy wraz z kasetami i przeslala. Bede sie z nich sama uczyc, takze chcialabym, aby zawieraly duzo slownictwa, wyrazen itp...po prostu zeby byly dobre. Ja np. mialam kiedys krociutki epizod z francuskim, korzystalam z podrecznika Panorama i moim zdaniem byl do kitu, przynajmnie poczatkowe lekcje. Jezeli znacie jakies zagraniczne tytuly, to takze mozecie podac. Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam.

P.S. A z czego Wy sie uczylyscie lub uczycie?
ja w średniej szkole miałam: Champion ale nie polecam, słownictwo jest ok ale gramatyka do kitu. We Francji w szkole jezykowej przerabiam Taxi też nie jest zła, ale jak do samodzielnej nauki uwazam ze nie zbyt dobra.
Uczę się fr drugi rok i szczerze polecam forum wyd. hachette.Podręcznik jest dobrze napisany i przy odrobinie chędzi można się na naim spokojne francuskiego nauczyć. Jeśli zależy Ci na dodatkoeych ćw to fajne są l'exerciose de francais wyd. cle- mają sporto słownictwa i ćw gramatyczne, do tego jeszcze ćw leksykalno- gramatyczne wyd. wagros(sympatyczne texty +słownictwo tematyczne.Powodzenia w nauce!
Ja korzystam na kursie z Forum 1 - spoko, tyle, że jakość kasety jest taka, jakby ktoś Cię zamknął w pudełku ;)
Dzieki za odpowiedzi.

A moze ktos jeszcze by mi cos doradzil? Niestety nie mam mozliwosci isc do ksiegarnii i sama sprawdzic, takze bede kupowala w ciemno. Nie chce podrecznika, ktory bedzie mial ladne obrazki, a tekstow czy pozytecznych informacji jak na lekarstwo, czyli tzw. przerost formy nad trescia...Czekam na dalsze propozycje!
Niebezpieczny groszku, ten podrecznik na pewno nadaje sie do samodzielnej nauki? Zawiera duzo slownictwa, wyrazen?
Tak w ogole to jakie sa poziomy podrecznikow w Polsce, jesli chodzi o francuski? Tak jak w angielskim, czyli poczatkujacy, 3 poziomy sredniozaawansowane i 1 zaawansowany?
Tylko jest taka sprawa, że babka na kursie powiedziała, że w Forum nie ma wszystkiego i dostajemy jeszcze dodatkowe kartki, także nie wiem czy jest to książka dobra dla samouka :)
mi sie podobala ksiazka Café crème, sa 3 czesci, znajdzie sie tam i gramatyka i dialogi, moze tez polece Jez. Francuski dla poczatkujacych z Wiedzy Powszechnej z serii Uczymy sie jez obcych, fajna bo duzo tekstow z objasnieniami, kluczem do cwiczen i slownikiem, inne ksiazki co mam to juz sa starej daty wiec nie bede ich wymieniac, Pozdrawiam!
a ja uczę się od kilku m-cy na starych podrecznikach, np z lat 90. Wydaje mi się że można się na nich sporo nauczyć, korzystając z kilku naraz. Jedyny minus to brak kaset czy płyt, ale to można nadrobić poprzez programy komputerowe. Faktem też jest, że na nowe książki nie każdego stać, a starsze pozycje można z powodzeniem odkupić od kogokolwiek lub przez internet.
ja obcowałam już z ABC du francais, bravo i TAXI .. to ostatnie szczerze polecam.. w zestawie : podręcznik ćwiczenia i płyta cd z nagranymi dialogami z podręcznika... i najważniejsze ... na końcu podręcznika zawarta cała gramatyka z podręcznika w języku polskim!
Musi byc dobra skoro ... po kilku lekcjach z taxi wiem więcej niż po kilkudziesięciu z pozostałymi dwoma...
Dzieki za kolejne propozycje.

Co do Taxi i Cafe Creme, czy jest tam duzo slownictwa? Glownie chodzi mi o slownictwo w kontekscie, z przyimkami np., bo co mi po samym rzeczowniku, skoro i tak nie wiem, jak ulozyc z nim zdanie...

A jak Wy sie uczycie nowego slownictwa? Bo bazujac tylko na podreczniku pewnie duzo sie nie naucze. Korzystacie z jakis dodatkowych materialow?
Ja polecam dodatkowo vocabulaire progressif du francais (wydawnictwo Cle), i do tego gramatykę z tego samego wydawnictwa, wydaje mi sie że to najodpowiedniejsze dla samouka oczywiście zaopatrz sie w ksiażke, ale nie polecam TAXI przerabiałam na kursie w Paryżu i nasz nauczyciel powiedzial że nie jest odpowiednia do nauki, w rezultacie kserował nam ćwiczenia z innych ksiązek.
Zabciu, dzieki za informacje!

Fajnie, ze wspomnialas o wydawnictwie CLE. Wlasnie wczoraj przegladalam sobie ich pozycje i tego jest tak duzo, ze naprawde nie wiem co wybrac.
Jesli chodzi o gramatyke, to sa dwie ksiazki: grammaire progressive du francaise i grammaire expliquee du francais+cwiczenia. Wiesz moze czym te dwie ksiazki sie roznia?

Jesli chodzi o slownictwo, to znalazlam:

Le nouvel entrainez-vous grammaire, 450 exercices(to jeszcze z gramatyki)

Le nouvel entrainez-vous vocabulaire, 450 exercise
vocabulaire du francais
vocabulaire expliquee+cwiczenia

Jeszcze jest Les revisions 450 exercices...

Strasznie tego duzo i gdybym miala to wszystko kupic to chyba bym zbankrutowala.

Czym w ogole rozni sie seria progressive od expliquee? I czy te cwiczenia(450 exercices) to nie jest to po prostu ten sam material, te samo slownictwo co w podreczniku, tylko ze wlasnie w formie cwiczen?

Mozecie powiedziec, jakie pozycje warto kupic?

Pozdrawiam.
tak...w Taxi mas masę słownictwa...i słowniczek francusko-polsko - angielski na końcu książki.. :) No i przy każdym rozdziale podane są zdania ze słówkami użytymi w dialogach..poza tym w pierwszych rozdziałach w ksiązce...polecenia są po polsku po to by uczeń oswoił się z zadaniami :)
co sadzicie o ,, connections"??ktos sie z tego uczyl i moze moglby cos wiecej powiedziec na ten temat??;)
ja też chce się uczyć samodzielnie... Lepiej jest mieć książkę z kasetami, bo jezyk ma trudna wymowęrnMyślałam o Pons? to dobry pomysł?
Ja słyszałam o dobrej książce do wymowy (sama nie posiadam, ale moja koleżanka tak i mówiła, że są dobre i od podstaw)

Sons et intonation Exercices de prononciation livre Martins C. Mabilat J.J
Sons et intonation Exercices de prononciation 3 CD audio Martins C. Mabilat J.J

A oto ceny z księgarni językowej z Krakowa :
"Zarówno książka jak i płyty są dostępne. Książka kosztuje 56 zł, płyty 99zł."

A do gramatyki polecam książkę, o której juz pisałam :
wydawn. Hachette "Nouvelle Grammaire du Français Cours de Civilisation Française de la SORBONNE " autor: Delatour, Jennepin, Leon-Dufour, Teyssier

cena z Hachette Livre Polska
"w ofercie edukacyjnej koszty przesyłki pokrywa wydawnictwo. Całkowity koszt książki to 67,15zł."

Pozdrawiam
@+Ola
zapomniałam dodać ze te książki "Sons et intonantion..." są wydawnictwa Didier
Ja osobiście polecałbym nowoczesny podręcznik składający się z dwóch części:
Accord ,methode du francais . Niveau 1 i Nivweau 2 ( wyd. Didera )

Wcześniej ćwiczyłem na Panoramie i Campus
Po porównaniu tych trzech zdecydowanie polecam Accord

A jeżeli chcesz zapoznać się z ich spisem treści i ćwiczeniami to wejdź pod adres;
http://www.didieraccord.com/

Każdy z podręczników kosztuje ok. 65 zł
dodatkowo można dokupić kasety lub CDw cenie jak dpbrze pamiętam ok 45zł

Pozdrawiam

_ Romi_
I linki do tej książki :
http://www.images.hachette-livre.fr/media/contenuNumerique/007/1384156098.jpg
http://www.didierfle.com/didier_fle/publications/192543.html#

A co do gramatyki :
http://www.wiz.com.pl/FLE/Pozycja.aspx?ID=1217

Zresztą uważam, że każdy ma swoją ulubioną książkę do nauki i gramatyki i tak naprawde to trudno komus doradzić :-(
Proponuje przejść sie do jakiejś księgarni językowej i na miejscu sobie pooglądac książki.
Ja też zanim zakupiłam z Krakowa książkę "Reussir le Delf B1" Didier (mieszkam w Gdańsku) obejrzałam ja sobie u siebie (tu była droższa :-)
Acha ksiązki do j.francuskiego maja też w księgarniach angielskojęzycznych.

@+ Ola
Oleszka! a ja mam znowu do Ciebie pytanie:w jakiej księgarni w Krakowie jest "Sons et intonation" w tej cenie? Możesz podać adres internetowy?
Bo u mnie drogo :(
bien sur !
1) księgarnia Edukator w Krakowie (dostałam ks. 3 dnia)! - miła i fachowa obsługa (zawsze doradzą, ja rozmawiam z nimi e-mailami)
http://www.edukator.cc.pl/
2) zobacz tez w Hachette Warszawa, ale tam pewnie tego nie ma (bo to konkurencja :-))
http://www.wiz.com.pl/FLE/ListaSerii.aspx
3) Poza tym wpisz w wyszukiwarke google tytuł, ale odchacz "na stronach polskich" i szukaj, moze jeszcze znajdziesz taniej

Miłego wieczorku :-)
@+ Ola
Acha zapomniałam dodać, że mozna się zapisac do Alliance Francaise do biblioteki i stamtąd wypozyczac książki, kasety itd (nie wiem czy gramatyczne też) i tak sobie po cichu ks...

@+ Ola
Oto warunki zapisania się do biblioteki AF :
"Z naszej biblioteki mogą korzystać wszyscy zainteresowani; trzeba
przyjść z dowodem tożsamości, zapisać się do biblioteki i po zapoznaniu
się z jej regulaminem pożyczać to, co jest potrzebne /nie wypożyczamy
podręczników i pomocy dydaktycznych - można z nich korzystać w
czytelni/.
Koszt rocznego abonamentu - 20 zł; semestralnego - 10 zł.
Zapraszamy."

Alliance Française
ul. Sienkiewicza 5a/6
80-227 Gdańsk Wrzeszcz
tel. [tel]
email: [email]
www.af.gda.pl
Ja używam Déjà-vu i osobiście jestem zadawolony polecenia są po polsku i dodtakowo jest płyta gdzie sa teksty dialogi piosenki itp.
Temat przeniesiony do archwium.