Proszę o szczere odpowiedzi..

Temat przeniesiony do archwium.
Mam do was pytanie.. Liczę na naprawdę szczere odpowiedzi. Otóż.. Mam 15 lat, w tym roku kończę 2 gimnazjum. Bradzo podoba mi się język francuski. Znam podstawowe zwroty jak "dzień dobry" "proszę" "dziękuję" i tak dalej.. Czy mając tyle lat mam jeszcze szansę na nauczenie się bardzo dobrze języka francuskiego? Co mi polecacie? Ile czasu powinnam poświęcać na naukę? Bardzo proszę o odpowiedź! To dla mnie takie ważne.. Piszcie szczerze.
a niby dlaczego mialabys sie nie nauczyc?????? ja zaczelam jak mialam 17,
nigdy nie jest za pozno
ile masz czasu poswiecic na nauke? maksymalnie!
no chyba ze ci sie nie chce; ale to juz inna para kaloszy...
pytasz jakbyśmy znali twoje zdolności językowe i zapał
to zależy od ciebie
Dzięki za trochę odpowiedzi.. :) Jeśli chodzi o zdolności językowe to myślę że są dobrree :) Z angielskim i niemieckim radzę sobie bardzo dobrze, bez specialnego przykładania się.
Ja też uważam, że każda pora jest dobra na rozpoczęcie nauki języka.Osbiście zaczełam uczyć się francuskiego dopiero w liceum.Myśle,że jak się postarasz to dobrze opanujesz ten język.

;)
Eh.. Dzięki za odpowiedź :) Wydaje mi się, że masz rację ;-)
Na naukę języka nigdy nie jest za późno. Wiem o tym dobrze.
Ja zaczełam uczyć się francuskiego w 24 roku życia. Po trzech latach intensywnej nauki mogę powiedzieć, że zdałabym maturę rozszerzoną (ale już nie mam na to szansy :)))
A we wrześniu mam zamiar rozpocząć naukę hiszpańskiego. Ot co.
Nie posiadam specjalnych zdolności jęzkowych. Jestem przeciętniakiem :)
weronko,w twoim wieku nie myslem o uczeni usie francuskiego tylko o spodniczkach i prosze : 22 lata i 2 kierunki studiow (italianistyka i romanistyka) a zaczalem w 1 klasie licka uczyc sie franka.
Ja też zaczęłam się uczyc dopiero w liceum. Tak naprawdę to poza tzw. umiejętnościami językowymi liczy się zapał i chęć do pracy. Gdybyś była "za stara" na nauczenie się jakiegokolwiek ęzyka to jaki byłby sens wprowadzania np. trzeciego języka na studiach? A jednak się go wprowadza - czyli jakiś sens jest:D
Bonnes chances!!! Może niedługo pogadamy po francusku;)
Dzięki za naprawdę miłe odpowiedzi! :) Gdy tylko zaczną się wakację zamierzam ostro wziąść się do pracy.. ;-) Więc może ta rozmowa po francusku nie będzie aż taka odległa i nierealna! :)
I TAK TRZYMAJ!!!
Temat przeniesiony do archwium.