Poradzcie

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o pomoc osoby z doświadczeniem w efektywnej samodzielnej nauce lub w nauczaniu francuskiego.
Co kupić do samodzielnej nauki nastawionej na rozwinięcie umiejętności rozmawiania po francusku w zwykłych ,codziennych sytuacjach?
Może być książka,może być audio lub program komputerowy-czekam na sugestie.
Mam parę pomysłów ale nie chcę wydawać pieniędzy w ciemno.
Chodzi o to,żeby osłuchać się z autentycznym językiem mówionym i nauczyć się samemu, prosto formułować własną wypowiedź.
Bardzo proszę o radę bo chcę zwiększyć efektywność nauki tego języka przed przyszłorocznymi wakacjami.
jesli chodzi o slownictwo to bardzo dobre sa ksiazki z wyd. CLE international (vocabulaire progressif du francais)- slowka przydatne w roznych sytuacjach z zycia codziennego, przykladowe zastosowania, dialogi i na pewno bardziej wiarygodne niz te podane w typowych rozmowkach(tam czesto maja dosc dziwne propozycje). Poza tym ksiazki dostepne na roznych poziomach zaawansowania, slowka podzielone na rozdzialy wg. tematyki, polecam!
Dziękuję ci bardzo za odpowiedź.
Na pewno poszukam tych książek.
Chodzi mi o naukę na potrzeby codziennej komunikacji,a nie tylko o naukę języka stricte literackiego.I w tym cały problem.
Z tego co widziałam z Empiku to są takie słowniczki z podstawami nauki dla wyjeżdżających z Polski do Francji do pracy. Właśnie taka codzienna komunikacja, jeśli oto ci chodzi.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia