Od czego zacząć naukę francuskiego???

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie.
Mam do Was gorącą prośbę...moglibyście mi podpowiedzieć jak Wy stawialiście swoje pierwsze kroki a nauce francuskiego? Od czego należy zacząć? Wydaję mi się,że na początku powinnam się skupić na nauce czytania.Jak to zrobić by przynosiło efekty? Gdzie można znalleźć wiadomości dotyczące właśnie fonetyki? Uczyłam sie francuskiego parę lat temu w gimnazjum, ale potem przestałam i muszę zacząć wszystko od nowa, a bardzo mnie fascynuje ten język. Proszę, napiszcie mi jak sie uczyc, aby to przynosiło efekty. Pozdrawiam.

Karolina:*
ja niedawno zaczelam sie uczyc francuskiego .. nie sama ale prywatnie .. na poczatku zaczelismy od wzrotow w styli mam na imie.. skad pochodzisz.. ile masz lat itd.. pozniej odmiana czasow. avoir i etre.. pozniej liczenie..:PP ubrania itd itd ;PP
Ja od jakiegoś czasu odświeżam francuski z liceum.Od czasów licealnych minęło już 5 lat więc jest co odkurzać;-) Szczególnie jeśli chodzi o język codzienny, mówiony.Bo zawsze czytałam i nadal czytam prasę i książki i nie mam z tym większych problemów.Dzięki temu nie zapominam rzadziej używanych przeze mnie na co dzień języków, np.rosyjskiego.
Korzystałam do tej pory z:
pas de probleme-2 poziomy (ok, w kluczu odpowiedzi jest kilka drobnych błędów ale wyglądają na typowe literówki;błędów merytorycznych narazie nie znalazłam)
program reflex francais
LektorKlett,Repetytorium gramatyczne (całkiem przyzowite)
grammaire progressif
Jako kompleksowe kompendium polecam:
Becherelle Junior, Gramatyka Francuska dla młodzieży (znajdziesz tam też fonetykę-w dziale ortografia użytkowa)
Wada tej książki to fakt,że jest klejona i przy intensywnym czytaniu wylatują z niej kartki, więc od początku trzeba się z nią delikatnie obchodzić.
Korzystam też z serii Libre Echange, Cafe Creme.
Warto też używać programu tell me more i jakiś rozmówek.
Na początku musisz poznać podstawowe zwroty,liczebniki, najczęściej używane czasowniki itd.
Jeśli nie wiesz czego się uczyć kup sobie jakiś podręcznik np. cafe creme 1.
Albo zajrzyj w księgarni lub w internecie do planów wynikowych dla jakiegoś podręcznika i dla poziomu nauki,który ci najlepiej odpowiada (zapewne debutant albo faux debutant).Ja taki ramowy program zajęć dla lektoratu znalazłam kiedyś w necie, chyba był to program dla KUL'u ale już dobrze nie pamiętam, więc może było to na stronie innej uczelni.Warto poszperać w internecie.
Znośna i całkiem przydatna jest też książka Assimil-le francais en practique.
Polecam korzystanie z multimediów i sporej ilości materiałów audio bo to przyśpiesza rozwój umiejętności mówienia i rozumienia ze słuchu, a to najważniejsze kompetencje językowe w przypadku bezpośredniego kontaktu z obcokrajowcem.
Gramatyka i pisownia francuska nie jest najprostsza-można się jej uczyć bardzo długo i nadal nie umieć mówić dlatego od początku warto intensywnie pracować nad nauką rozmawiania po francusku.
Corazon bardzo slusznie pisze . Zaczynac przez wymowe prostych zdan i do pomocy uzywac material audio , rowniez nakrecajac wlasny glos , jesli jest mozliwosc , ale nie watpie ze dzis sa rozne mozliwosci .
Zdobyc gramatyke stopniowo przez analize roli i kolejnosci kazdego slowa .
No i do tego duzo odwagi ...

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia