Prosty film do zrozumienia...

Temat przeniesiony do archwium.
Moglibyscie mi polecic jakis prosty film do zrozumienia po francusku??? Chce jakis sciagnac zeby z klasa na francu obejrzec... dodam, ze poziom klasy to... a1-a2, wiem ze to niski baardzo poziom ale moze jest jakis film ktory z napisami mozna jako tako zrozumiec na tym poziomie (niektorzy sa juz pewnie na poziomie a2 ;p)???
Prosze pomóźcie
Hmm...Ja ostatnio oglądałam Van Hellsinga po hiszpańsku i stwierdziłam,że dialogi są banalne.Nawet osoba nie znająca języka ani w ząb coś z takich tekstów wyłapie.
Generalnie dobrze na takim poziomie sprawdzą się bajki, filmy akcji, adaptacje komiksów za wyjątkiem Ice Age i Flashed Away bo tam autorzy postawili w dialogach an grę słów.Dobre może być Finding Nemo-też proste dialogi,minus to zapominalska rybka,która mówi dość szybko ale można dorzucić napisy.
Z początków mojej nauki hiszpańskiego mile wspominam fragmenty 1 części Shreka- w wersji hiszpańskiej zabrakło gry słów widocznej w oryginale, konstrukcje czasowe były bardzo uproszczone w stosunku do wersji angielskiej.Może warto spróbować i sprawdzić jak wygląda tłumaczenie i dubbing francuski tego filmu?
Dobrze sprawdza się coś czego fabułę mniej więcej wszyscy znają a Shreka wiele osób oglądało.Może warto zapytać w klasie jaki film sensacyjny czy komedię większość dobrze zna i pamięta.
Nastolatki lubią znane seriale o życiu nastolatków.
Na zajęciach hiszpańskiego w Szwecji oglądaliśmy taki serial.Na podstawie migawek z odcinków mieliśmy ułożone lekcje-np.o wyrażeniach slangowych, umawianiu się na spotkanie itp. I świetnie się to sprawdzało.Ale nasz nauczyciel native speaker na pewno wcześniej uważnie oglądał każdy odcinek i samodzielnie wymyślał nam dodatkowe ćwiczenia.
najlepiej wybierz coś, co już widzieli, może nawet więcej niż raz - będą więcej rozumieć z takiego filmu, bo będą pamiętać (choćby podświadomie) fabułę i dialogi. Najlepiej, żeby to było coś niedawnego lub dość niedawnego - Epoka Lodowcowa lub Shrek z dubbingiem fr powinny być ok, bo pewnie większość z nich nie raz to widziała, a dialogi w filmie są niezbyt skomplikowane (może wyłączywszy niektóre podteksty).
Nie wiem czego dokladnie szukasz, czy ma to byc film pelnometrazowy? Polecam strone internetowa: http://www.bbc.co.uk/languages/french/ tam na poziomie post-beginners jest sporo krotkich filmikow nagrywanych w Lyon, goraco polecam, sa napisy po francusku tego co mowia ludzie a pod spodem po angielsku jest tlumaczenie. Pozdrawiam

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa