Pomoc w przygotowaniu do zajec

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich mam nastepujacy problem. za jakis czas rozpoczynam zajecia ze studentka (ma to byc nauka od zera) problem w tym ze nigdy nie nauczalem od zera, nie wiem specjalnie od czego zaczac, ani jak to powinno wygladac. wiem ze mam odpowiednia wiedze problem tkwi w przygotowaniu logistycznym. moja prosba do osob ktore juz kiedys nauczaly od zera, jesli mozecie napisac przykladowe plany zajec, czy nawet nie poszczegolnych zajec, ale zagadanien i kolejnosci w jakiej powinienem je przerabaiac. ps. mam wlasne podreczniki methody zbiory zadan slowek i zagadnien gramatycznych.
do góry
do gory
do góry
Czas wrócić pamięcią do czasów kiedy samemu uczyło się języka obcego od podstaw.
Warto skorzystać z książek zaprojektowanych z myślą o osobach zupełnie początkujących.A jeżeli nie czujesz się na siłach to po prostu zrezygnuj z uczenia tej osoby.Bo możesz ją zniechęcić do nauki jeśli zajęcia będą dla niej zbyt trudne.
Możesz znaleźć w internecie trochę planów zajęć np. na lektoratach różnych uczelni czy w gimnazjach napisanych z myślą o osobach początkujących.Jest tam ramowy rozkład materiału.
Może to cię jakoś ukierunkuje.A jeśli nie to lepiej daj sobie z tym spokój.
Bo nauczanie od podstaw to spora odpowiedzialność i wysiłek-dla ciebie i ucznia.
I jeszcze jedno-osoby początkujące zarzucane tonami kserówek mają często chaos w głowie.
Lepiej namówić ucznia na kupno jednego,porządnego podręcznika i tego się trzymać.
Np. Cafe Creme lub Studio 60.
I od razu kłaść nacisk na rozmowę na poziomie komunikatywnym.
Na pewno nauczyć wymowy nie tylko samych liter czy alfabet ale przede wszystkim zgłosek.Tu przydatny jest Bescherelle Junior.
No i może ta strona ci się przyda:
http://www.franczas.info/
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia