muza

Temat przeniesiony do archwium.
Czy znacie fajne francuskie piosenki z pop, metal lub rock ???
Jak tak, to czy będziecie mogli podać ich tytuły
i strony, gdzie będę mogła je znaleźć i pobrać ?
Z góry dzięki i pozdrawiam...
Cześć Małgorzato,
Jeśli chodzi o pop rock piosenkach, szczególnie polecam:
- piosenki Noir Desir'u, szczególnie taki piosenki jak "Tostaky" (także jest tytułem albumu) lub "Un jour en France" (cały album nazywa się 666..667 club) lub jeszcze album "Des Visages des Figures". Noir Desir jest grupą której piosenkarz (Bertrand Cantat) jest w więrzeniu...smutna sprawa.
- w innym rodzaju jest Mika. Bardzo popularny piosenkarz we Francji. Niewiarygodny głos, warto posłuchać.
Jeśli chodzi o metalu, raczej polecam:
- Trust, znana grupa z latach '80.
- Berurier Noir, też klasyczna grupa.
A teraz, jeżeli chodzi o zakupach piosenk na internecie, z Polski nie wiem. Bo generalnie musisz mieszkać we Francji! Ale już możesz pooglądać na You Tube lub DailyMotion...Tylko wystarczy "googlować" (czy ten czasownik istnieje???)!!
Dobrego nasłuchu ;)
albo pobrać z torrentów (np isohunt.com, mininova.com) tylko do tego musisz mieć jeszcze program utorrent :D
Ja z rocka polecam Mademoiselle K
No właśnie, tylko powiedziałem o legalnych sposobach ;) to w modzie we Francji w tej chwili, mais on dira rien si tu le fais ;)
bb brunes - to zespoł rockowy bardzo popularny teraz we Francji, bardzo ciekawy moim zdaniem i Calogero. wszystko znajdziesz na you tubie.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Na chomikuj to zapisałam tyle wykonawców francuskich, że aż nie wiem, kiedy to wszystko ściągnę,xde.
BB Brunes mi się nawet podoba :)
Ja dodałabym jeszcze Louise Attaque. Noir Desir, oczywiście i może jeszcze Pigalle: uwielbiam zwłaszcza jeden ich numer "Dans la salle du bar-tabac de la rue des Martyrs..."
A ja polecam KYO , zespół z pogranicza rock-pop :)) bardzo dobry ja lubię! no i Pauline np Allo le monde :) polecam
Ja polecam mój ukochany zespoł Indochine. Klasyk wśród francuskich zespołów rockowych. Naprawdę oryginalne brzmienia, genialne! Album Paradize szczególnie dobry :)
a jakieś ciekawe piosenki tego zespołu możesz polecić?
apropo gdzie mogę ściągnać sobie ta piosenke?
A proszę bardzo:


Jak Ci się spodoba to posłuchaj sobie jeszcze innych, bo ich dyskografia jest baaaardzo bogata ;)
A jak chcesz ściągać mp3 z youtube to przy pomocy np. tej strony http://www.listentoyoutube.com/
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Brak wkładu własnego