czytanie

Temat przeniesiony do archwium.
Jakie macie sposoby ay nauczyc sie poprawnei CZYTAC?
Sluchanie, pisanie i mowienie mam na poziomie B2/C1 ale gdy przychodzi przeczytac cos czesto robie bledy....

P.S znam te wszystkie zasady ou itd....
A jakiego typu są to błędy?
hm, skoro znasz wszystkie zasady, to nie powinnaś mieć problemów z płynnym czytaniem. Ale mimo wszystko polecam uczenie się fonetyki, respektowanie wszystkich groupe de souffle, rytmique, stosowanie l'allongément phonétique etc. w języku mówionym.
pozdrawiam
tylko jak to zrealizowac, prosze o jakies rady;]
hmm, może poszukaj na necie książek o fonetyce francuskiej, albo spytaj jakiegoś nauczyciela, czy mógłby poradzić jakieś książki do samodzielnej nauki fonetyki.. Albo np. w słowniku Le Petit Robert jest zapisana transkrypcja fonetyczna danego słowa, więc możesz sobie trenować ;)
dziękuje, dobra myśl z tymi ksiązkami, wykorzytam zawrówno z nimi jak i z robertem;] Pozdrawiam
Troche mi ciezko uwierzyc ze jestes na C1, a wymowa nadal kuleje. Moze nie jest tak zle tylko jestes dla siebie zbyt krytyczna? Co o Twoim czytaniu mowia inni? Jezeli jednak rzeczywiscie jest niewesolo to nie przejmuj sie, wszystkiego mozna sie nauczyc.

Ja ucze sie sama, wiec wymowa zdecydowanie jest najtrudniejsza. Od samego poczatku szukalam ludzi ktorzy znaja francuski na bardzo wysokim poziomie i oni mi czytali, ja za nimi powtarzalam; ja czytalam, oni mnie poprawiali. Tresc tekstu obojetna, nie wazne ze nie rozumialam co czytam, skupialam sie wylacznie na nauce poprawnej wymowy. Do tego duzo sluchania, szczegolnie z tekstem w rece i sledzenie wzrokiem tego tekstu, powodzenia!
Od słuchania do mówienia niedaleko, a jak jesteś na B2/C1 to i słownictwo musisz mieć duże. Zgadzam się z sha, najlepiej się osłuchać (dziwię się, że nie przyszło Ci to samo), a jeszcze lepiej, jak będziesz miał tekst w ręce do śledzenia.
Znam wymowe wyrazow tylko robie bledy. Wiem z ma byc [ą] czytam [ę] (wiem ze czesciowo to jest z nerow przed wieksza publicznoscia..., no ale chcialbym z tym walczyc). Da sie to jakos wyelimowac?
[widzicie jakies sznse?]

P.S. może faktycznie nie ma az tak dużo tych błedow w calym tekscie, no ale ten fakt jest denerwujcy...

P.P.S.osluchana jestem bo dyktada zwykle + z zapisem fonetycznym robiłam poprawnie ( w czasach, gdy miałam kontakt z taka forma:P )

Jeszcze jedno mam B2 zdane juz chwile temu[tam nie trzeba bylo czytac publicznie:P]
Właśnie sobie uświadomilam jaki bład poełniłam podczas mojej edukacji-> wogule nie cwiczyłam czytania.
Przeanalizowałam wszystkie etapy i skupiałam się na konwersacjach, gramtyce, pisaniu i czytaniu (po cichu ) ze zrozumieniem. TA forma została pominieta [ a nawet zastapiona sytezatorem mowy-> teraz sobie przypomnialam jaki mialam swietny pomysl;/;/] musze to teraz naprawic, myslicie ze nie jest za pozno?
Jeżeli ktoś chce mam pomoce dotyczące czytania m.in.cały alfabet jak się czyta.
Chętnie prześle
Jeżeli ktoś jest zainteresowany prosze pisać na
[gg]
e-maila; [email]
skypa; paulina79615
lub na
ipla; kpaulinka
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Szkoły językowe