Czasowniki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam mam pytanie jakie czasowniki sa najwazniejsze w jezyku francuskim pisze na forum poniewaz nie moge znalezc nigdzie czasownikow ktore naleza do najwazniejszych lub waznych. Podobno aby moc sie porozumiewac trzeba umiec ok 1000 slow czy to prawda u mnie w szkole pani mowila ze wystarczy umiec 500.
czesc:)
jak dla mnie najwazniejsze czasowniki to :avoir- mieć, etre-być, aller-isć, jechać, faire-robić, prendre-brać,wziąć , mettre-założyć,nałożyć...
ale oczywiscie jest wiele innych czasowników i to zalezy od osoby i poziomu zaawansowania jezyka francuskiego...
Tzn umiem juz troche,potrafie sie dogadac lecz nie moge znalezc strony gdzie znajde np 1000 waznych czasownikow. Umiem okolo 500. Uwielbiam francuski no i mi nawet latwo wchodzi :)
Moze jest ktos w liceum i mial np przetlumaczyc czasowniki ktore mial na kartce zobaczylabym jakich nie umiem.
sorki, ale wszystkie są ważne,żeby się porozumieć...
a w ogóle co to za pomysł z tłumaczeniem słownika???
jedyne co mogę dodać to to,iż Francuzi nie korzystają z wszystkich czasów jakie nam wkładano do głowy w liceum.. wielu z nich nawet nie potrafi odmienić niektórych czasowników poprawnie!
zgadzam sie i potwierdzam,ze niektorzy Francuzi nie umieja poprawnie odmienic niektórych czasowników...a niektore czasy w mowie potocznej nie sa uzywane (np.passe simple)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa