Podręcznik "Deja-vu" jako samouczek?

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pewien problem. Po kilku niejasnościach wylądowałem sam z podręcznikiem PWN - "Deja-vu". Teraz chcę rozpocząć samodzielną naukę, ale podejrzewam, że ta książka się nie nadaje. Czy moglibyście mi pomóc, tzn. polecić coś, co umożliwiłoby mi pracę właśnie z tą książką? Jakieś repetytoria, samouczki? Tak, bym ze zwykłego podręcznika mógł się uczyć sam. Czy może jedynym wyjściem jest brnięcie, a gdy czegoś nie rozumiem - szukać rozwiązania w internecie?
Niezbednik kazdego uczacego się francuskiego obojetnie czy samodzielnie czy na kursie stanowi seria Grammaire progressive du français avec 400 exercices wydawnictwa CLE international - książki są do różnych poziomów, chyba odpowiedzi trzeba zakupić osobno. Ksiazki te zorganizowane sa tak jak słynny Murphy do Angielskiego, czyli po jednej stronie wyłożona teoria+obrazki, oczywiście wszystko wyłożone jak najprościej, a po drugiej stronie ćwiczenia. Następna strona to najczęściej już inne zagadnienie.
Pozatym jeszcze jest taka seria jak Je pratique exercices de Grammaire, też na różne poziomy - właściwie same ćwiczenia do przerabiania.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Życie, praca, nauka