ksiazka do gramatyki?

Temat przeniesiony do archwium.
Niedawno dopiero zaczelam nauke francuskiego i zupelnie nie mam pojecia co moglabym sobie kupic do powtorek

Chodzi mi o taka podstawe gramatyki, tak zeby bylo wszystko co konieczne najlepiej klarownie wyjasnione i z zadaniami. Tak jak jest z niemieckiego gramatyka Bęzy albo z angielskiego Murphy

Lektorka nam polecila Ponsa wiec chyba nie ma o nas najlepszej opinii ;D

Polecam Ci goraco ksiazke pt. "Gramatyka francuska dla mlodziezy" z serii bescherelle junior. Jest w niej wiele cennych wskazowek dla poczatkujacych osob.
http://www.google.pl/search?hl=pl&gs_sm=e&gs_upl=2264l10993l0l11227l37l21l0l0l0l0l0l0ll0l0&safe=active&um=1&tbm=isch&tab=wi&q=gramatyka%20francuska%20bescherelle%20junior&spell=1&sa=X to jest ta niebieska ksiazka ktora masz na 1-szym i drugim obrazku w gornym lewym rogu
Mi ta ksiazka bardzo pomogla na poczatkowym etapie nauki, tlumaczy dosc przystepnym jezykiem i w ogole lubilam ja bardzo ( w sumie to dalej lubie^^).
dziekuje bardzo za odpowiedz :)

widze juz ktora to, pojde jutro jej poszukac..
hehe;) Z tym Ponsem to musze powiedziec,ze nie do konca! Ich gramatyka ekspresowa jest naprawde dobra- tzn bardzo dobra dla kompletnie poczatkujacego,a mi teraz pomaga poukladac podstawy. Jestem fanka Murphy'ego;) - w takim stylu z moge tez polecic CLE Grammaire Progressive Du Francais: Debutant. Bardzo fajnie sie z tym pracuje samemu.

 »

Pomoc językowa