Takie pytanie...

Temat przeniesiony do archwium.
Mam takie pytanie, język francuski znam na poziomie C2 co oczywiście nie zwalnia mnie z dalszej nauki i poznawania tego języka, jeśli chodzi o wymowe to też na tym poziomie, podczas moim pobytów we Francji dogaduje się bez problemu.
Ale mi jeszcze mało :d chciałbym znać jeszcze niemiecki, hiszpański, i portugalski :) czy waszym zdaniem te trzy języki mogę również opanować na poziomie C2 gdy znam już bardzo dobrze francuski?

Moim zdaniem mozesz. Ja mam francuski na C2, zamierzam doprowadzic to tego samego poziomu angielski ktory mam teraz na C1 i jeszcze japonski ktory mam na razie na A1. Jesli bede miala okazje, to skocze kiedys na chinski i moze jeszcze na jeczcze jeden jezyk azjatycki. Wczesniej uczylam sie wloskiego i hiszpanskiego, ale zaden z nich nie interesowal mnie na tyle, zeby kontynuowac ich nauke, a wiec zadowalalm sie tym, ze w razie czego bede potrafila sobie poradzic w po odswiezeniu gramatyki.
Moim zdaniem jedyne czego potrzeba do opanowania jezyka na poziomie na ktorym chcesz, to czas i wlasna wola. Jezeli odpowiednio podchodzisz do nauki i nie mieszasz za wiele jezykow na raz, to nie powinnienes miec zbyt wielu problemow.