czy boisz się mówić w języku francuskim?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich,

chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z Forumowiczów ma podobny problem do mojego. Otóż bardzo lubię język francuski, ale niestety boję się w nim mówić. W szkole na lekcjach dopada mnie paraliżujący strach, kiedy mam odpowiadać na pytania nauczyciela, lub prezentować pracę grupową. Boję się pomyłek językowych, boję się, że ktoś mnie wyśmieje (choć klasę mam naprawdę fajną), i w sumie to nie wiem czego jeszcze się boję. Dotknął Was ten sam problem? Jak sobie z nim radzicie?
Hmm ... Muszę ci powiedzieć, że jak zaczynałem naukę też się tego bałem. Gdy rozmawiam z francuzami bądź osobami które znają ten język bardzo dobrze nawet teraz się trochę boję. Szczególnie tego że mogę powiedzieć coś źle, przejęzyczyć się, czy nawet źle ułożyć zdanie gramatycznie. Ale gdy rozmawiam z kimś kto nie zna , bądź jest na poziomie podstawowym nauki francuskiego, nie mam tu nawet żadnej wątpliwości, że zrobiłem czy powiedziałem coś źle... Myślę też, że to kwestia czasu. Przede wszystkim musisz rozmawiać z kimś bardziej ci bliskim kto uczy się francuskiego. Wtedy wprawisz się w mowę ;)
Dołączę do wątku :D francuskiego uczę się już długo, kocham ten język, więc uczę się z pasją. Bardzo dużo czytam słucham etc. etc. ;)
Ale jak mam rozmawiać to też się boję, ale chcę tę barierę zniszyczyć... mam maturę za miesiąc i czukam właśnie osób, które potrzebują pogadać, nie wiem, tak jak z komisją, opis obrazka, wywiad itp. Jesli chcesz to napisz do mnie:
[email]
Karolina

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia