Początki francuskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Zdecydowałem się na naukę francuskiego. Mam książki następujące:
-"Język francuski dla początkujących" Maria Szypowska;
-pas de probleme;
-assimil;
-kurs podstawowy edgard.
Od którego zacząć, który polecacie i dlaczego?
chciałabym Ci pomóc ale sama nie potrafię się nauczyć francuskiego, niestety :(
pomyśl o jakiejś nauczycielce. przynajmniej na początek.
Jestem raczej typem samouka.
Jak sie lubisz uczyc ?
Zacznij po jednej lekcji Szypowskiej i Assimila. Moja rada, taka jak dla Martynae (to forum do przeczytania).
Codziennie kontakt z francuskim. Lubisz słowniki obrazkowe ? Też są dobre dla poczatkujących.
Polacy nie doceniają swoich starych książek, które sa genialne. Antykwariaty mają teraz duży wybór.
"Premier dictionnaire en images" Pierre Fourre - rewelacja. Bardzo sympatyczny i prosty.
Kupiłam za złotowke. Szukaj, moze na Allegro.
Niestety nie da się samemu opanować tego języka. Jest zbyt trudny w wymowie i gramatyka również jest dość skomplikowana. Znam dwie osoby, które rozpoczynały samodzielnie naukę francuskiego. Obie zapisały się na jakiś kurs po krótkim okresie uczenia się samemu.
nauka bez nauczyciela to najlepszy sposób na utrwalanie błędów...
Dzięki, już zacząłem.
Raczej nie będę uczyć się z nauczycielem, bo nie sądzę żeby francuski był taki trudny.
Słownik obrazkowy mam z posna, jest świetny. Takiego samego używałem do nauki angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.
Trzymam kciuki! Zweryfikuj później swoje umiejętności z jakimś native'm :)
Jak to jest Twój kolejny język, to nie widzę żadnych problemów.
Chociaż francuski jest specyficzny. Też życzę fantastycznych wyników.
a co z umiejętnością mówienia? jak się tego nauczyć samemu?
Mój mąż jest samoukiem.Korzystał z Szypowskiej oraz zwykłego słownika.Ale najwięcej dał mu kontakt z żywym językiem.Czyli rozmowy z francuzami.Gdy zaczynał naukę to już wtedy pracował we francji,bez żadnego polaka w okolicy.Tylko on i francuzi.Więc miał dużą motywację:chcesz zrozumieć to się ucz.
Czy to pytanie o umiejetnosc mowienia jest do mnie ?
I czy chodzi o wymowe czy o wszystko ?
Proponuje nauczyc sie wymawiac prawidlowo slowa. Zawsze powtarzac na glos.
Trzeba oswoic siebie z nowym brzmieniem. Jest teraz tyle filmow, piosenek na youtube.
Mozna np. znalezc francuskie wiersze albo bajki ( Ezop) - chyba setke razy wklejalam na tym forum linki.
Potem je kopiowac do transatora Googli i sluchac w kolko. Powtarzac po zdaniu na glos.
Tak jak dzialaja kasety do nauki jezykow. Mozna sie uczyc calych fraz na pamiec, albo refrenow piosenek. No chyba, ze ktos ma problemy z pamiecia. Ale wtedy zawsze radze - znalezc swoj ulubiony temat w jezykach. Historyjki o sztuce, legendy, wiersze, dowcipy, przyslowia - cokolwiek, byle czytac.

Agniecha2 - gratuluj mezowi.
Jakby można było uczyć się języków obcych samemu, to nauczyciele by wymarli. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak opanował gramatykę a przede wszystkim wymowę ktoś, kto uczył się sam :)
Podstawy polecam jednak z lektorem. Chociaż wymowę z nim poćwicz. Samemu łatwo o błędy. Ja uczę się już głównie sama, tylko tutaj mam zamiar pisać z prośbami o sprawdzanie. Jeśli potrafisz sam się zmotywować, to polecam właśnie taki wariant - wymowa z lektorem solidnie przećwiczona + regularna samodzielna nauka w domu, codzienne znajdowanie czasu, nawet jeśli go teoretycznie nie masz (wyznaję zasadę 10 minut dziennie lepsze niż 5 godzin raz w tygodniu).
Witam
Jestem początkująca w nauce języka francuskiego. Miałam kontakt z językiem 25 lat temu więc moge powiedzieć ,że zaczynam od zera .
Bardzo chciałabym nauczyć się języka .
Czy ktoś może mi polecić szkołę , lektora , ( cierpliwego ) Mogę potem uczyć się sama .
Jestem z okolic Katowic.

Dziękuję za odpowiedź
edytowany przez Gelu-Elf: 23 maj 2013
Droga Gelu !

http://institutfrancais.pl/culture/pl/2012/05/02/alliance-francaise-katowice-powraca-na-slask/
http://oaf.us.edu.pl
edytowany przez le_diable: 23 maj 2013
Albo można poszukać sobie kogoś w internecie. Jest dużo zalet lekcji prywatnych.
Kochani :-)
Bardzo dziękuje za odpowiedź :-)
Jestem zmotywowana i gotowa do nauki. Poszukam dobrego nauczyciela i zaczynam.
Święte słowa " Na naukę nigdy nie jest za późno"

Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Życie, praca, nauka