Czy Diplôme de Langue Francaise to to samo co DELF B2?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich :)
W 1997 r. zrobiłam Diplôme de Langue Francaise w Brukseli, nie wiem, czy to ten sam poziom co DELF B2? Jakoś nigdzie nie potrafię tego znaleźć:(
pozdrawiam i proszę o odpowiedź:)

Hmmm, belgijski dyplom... cóż na to Francuzi...?!;)
Jedyne, co wiem, to fakt, że każdy dyplom ma określoną nazwę: Diplôme ________ de Langue Française (initial, elementaire, etc..), i to wskazuje na jego poziom. Sądzę, że coś na temat poziomu musi być na nim napisane... Jedyne info - tutaj:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_des_dipl%C3%B4mes_de_langue#Fran.C3.A7ais.2C_pour_les_non_francophones
Dzięki:)
z tego co zrozumiałam to od 2008 r. obowiązuje DELF i DALF, jednak nic nie ma co do poziomu, na dyplomie też nie, kiedys myślałam, że Diplôme de Langue Francaise zastąpiono właśnie DELF poziom B2, ale nie wiem.
pozdrawiam
Pamiętam, że kiedyś (=?) wprowadzono jedną ważną zmianę: że można zdawać dowolny poziom certyfikatu, bez posiadania poprzednich. Dawniej należało "zbierać" wszystkie pojedyncze dyplomy po kolei - od A1, przez A2 i wzwyż... Wiem na pewno, że DELF jest na pewno DO poziomu B2, a DALF można uzyskać na poziomie C1 i C2.