Pomoc w wyborze książek

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry. Chciałbym poprosić Was o radę w sprawie początków nauki j. francuskiego. Moglibyście polecić mi jakieś książki i materiały do nauki francuskiego dla początkującego. Pozdrawiam
Co myślicie o podręcznikach Adosphere? Są dobre, przynajmniej na początek, a może lepie ,,Francuski nie gryzie!"? Pozdrawiam
Nie da się nauczyć jęz. francuskiego samodzielnie. Zapisz się na kurs. Podręcznik wybiera lektor(ka).
Znalazłem w mojej szkole Panią, która umie francuski i będzie mnie uczyć. Mam tylko jedno zasadnicze pytanie. Jaką książkę z tabelą odmian czasowników polecacie?
edytowany przez oskardes: 20 maj 2015
Bescherelle - la conjugaison pour tous :)
A czemu to nie da się francuskiego nauczyć samodzielnie? Równie dobrze można by napisac że angielskiego, niemieckiego czy jakiegokolwiek innego języka nie da się nauczyć samodzielnie. Też mi się kiedyś wydawało że francuski to czarna magia ale im dalej w las tym ten jezyk wydaje mi się łatwiejszy do opanowania niż angielski na zaawansowanym poziomie choć przyznajmy - francuski nie jest dla Polaka jezykiem prostym jak jakis inny wschodnio czy południowosłowianski
Oczywiście - zrozumieć nativa jest trudno ale nauczyć się tego języka w stopniu umożliwiającym w miarę swobodne porozumiewanie się a zwłaszcza czytanie tekstu, słuchanie jest jak najbardziej możliwe bez nauczyciela choc na pewno nauka w szkółce dałaby lepsze efekty.
A niby angielski jest mozliwy do nauczenia się samodzielnego? A nawet z nauczycielem? te setki frazali podobnych do siebie nawzajem a używanych w bardzo konkretnych sytuacjach? Setki dziwacznych konstrukcji stosowanych w momentach znanych chyba tylko samym Brytyjczykom? Kolokacje, gmatwanina modalnych i gramatyka tak zawiła że temat "którą ksiażke do gramatyki" bije zwykle rekordy popularności na forach? A jednak sa ludzie którzy uczyli się bez pomocy nauczyciela i świetnie w tym języku się dogadują że o czytaniu czy rozumieniu ze słuchu nie wspomnę bo to akurat najprostsza sprawa.
@Oskardes
Poszukaj na Allegro "501 czasowników francuskich" Christophera Kendrisa.
@modulometer:
Języka obcego samodzielnie mogą się nauczyć wybitnie zdolni w tym kierunku ludzie, ale reszta się nie nauczy. Nauka języka wymaga pokierowania przez kogoś, kto się na tym zna. Jeżeli to byłoby takie łatwe samemu się nauczyć, to zniknąłby zawód nauczyciela. Kto ci będzie wyjaśniał zawiłą gramatykę, poprawiał wymowę i nauczy cię pisać jak należy? Sam? Nie żartujmy, 95% uczących się nie ma szans opanować poprawnie język obcy. Nie wiedzą jak i szybko tracą motywację.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie