pomoc w wymowie :)

Temat przeniesiony do archwium.
mam ogromna prosbe aby sprawdzic te moje kilka zdać i napisac je jak sie je czyyta ( transkrypcja) z góry dziekuje za pomoc

7 – le sonnerie me reveille, je fail sa toilette, je prenon le petit dejunner, Après je fais le lit
8 je vais a l’ecole,
15 je finir l’ecole, Après je prendre dinons, je travaille, Après je fais le shopping,
20 je regarde a la film ou Je suis sortie avec mes amis
22 je vais au lit
brrr fonetyka nie transkrypcja ;)
a wiesz, że te zdania są niepoprawnie poskładane? :)
nie konieczne ;) z francuskiego kiepska jestem, moze dało by rade juz drazu poprawione zdanai fonetycznie zapisac?
to napisz po polsku co miałaś na myśli może uda się coś zrobić
jest to opis mojego dnia :)

7 - le sonnerie me reveille, je fail sa toilette, je prenon le petit dejunner, Après je fais le lit -godzina 7- budzik mnie budzi, robie toalet, jem sniadaniem, pozniej sciele łóżko
8 je vais a l'ecole,- 8- ide do szkoły
15 je finir l'ecole, Après je prendre dinons, je travaille, Après je fais le shopping, - 15 konczze skołe pozniej jem obiad, praacuje, pozniej robie zakupy
20 je regarde a la film ou Je suis sortie avec mes amis - 20 ogladam film lub wychodze mzoja przyjacółką
22 je vais au lit - ide spać
Sept er lu sonri me revelie, ze fe me toilet, je prenon lu petit deżur, apre je fła le lit
Łit er że we a lekol
sezer że finis lekole, apre je prend diner, że travajle apre je fła le szoping
węter że regard a la film o je słi sorti awek mon ami
wętde er je we o lit

spróbowalam sama - sprawdzi ktos ? ;)
1.À sept heures, mon réveil sonne et je me réveille, je fais ma toilette et je prend le petit déjeuner et ensuite je fais mon lit.
2.À 8 heures je vais à l'école
3.À 15 heures je finis mes cours à l'école, je dîne/prends le dîner, je travaille et je fais des achats
4.À 20 heures je regarde le film ou je sors avec mon amie
5.À 22 jeures je me couche.

1. a set er mą rewej son e ży my rewej, ży fe ma tłatel e ży prą ly peti deżyne e ąsłit ży fe mą li
2. a łit er ży we a lykol
3. a kęz er ży fini me kur a lykol, ży din/prą ly dine, ży trawaj e ży fe dezasza
4 a węter ży regard ly film u ży sor awek monami
5. a wędyzer ży my kusz.

już nawet nie mogę patrzeć na to co tu właśnie napisałam (mam na myśli wymowę), radzę przyłożyć się do nauki języka, nikt nie jest doskonały a każdy ma prawo robić błędy ale język jest naprawdę świetny i warto się go uczyć, poza tym to co napisałaś wygląda na "pomoc" tłumacza ale może się mylę, w każdym razie życzę powodzenia i dużo silnej woli w nauce :) pozdrawiam.
w pierwszym zdaniu ma być "je prends.." a w piątym "heures" oczywiście :)
Temat przeniesiony do archwium.