Moje hobby

Temat przeniesiony do archwium.
Quand J'ai les temps libre J'aime regarder TV, lire des livres et faire du velo.
Mon genre préféré est fantastique et livres d'aventure.
J'aime tout sort des films mais surtout des comedies.
Je regarde volley-ball souvent parce que J'adore ce sport.
Je suis intéressé par la géographie J'aimerais étudier la géologie.
J'aime aller dans les clubs et recoutrer de nouvelles personnes.
Je m'interessé a la cuisine polonaise aussi.
J'aime recontrer mes capines avec me amie Ola nous nous intèressons a la photographie.
Je m'intèresse aux animaux, J'adore les chiens.
J'ai détandre en écoutant de la bonne musigue par example la pop ou la rap.
J'aime aller gymnase et piscine.
J'aime jouer de la guitare et chanter.

Byłabym wdzięczna, jeśli ktoś mógłby sprawdzić błędy i napisać co robię źle. Dziękuje :)
Sporo błędów ortograficznych. Akcenty!
Brakujące rodzajniki, albo nie te co trzeba (określone zamiast nieokreślonych i odwrotnie).
- livres d'aventure
- Je regarde volley-ball
Dziwnie poprzekręcane słowa. Spisywałaś je może skądś? musigue zamiast musique, recoutrer zamiast rencontrer, etc.
np. pierwsze zdanie

J'ai > je nie piszemy z wielkiej litery (inspirowane angielskim?)
les temps libre > to powinno być w liczbie pojedynczej, czas wolny, nie wolne czasy
J'aime > j/w
regarder TV > la TV, la télé
faire du velo > vélo
Najpierw napisałam w zeszycie i przepisałam na komputer, wiem że robię mnóstwo błędów dlatego proszę o pomoc :)
edytowany przez xxx1207: 03 mar 2013
Sama te zdania układałaś?
tak, a w czym proble?
Może lepiej by było zacząć od prostszych ćwiczeń, gdzie część elementów masz już podanych? Trzeba najpierw przyswoić podstawy, żeby móc później budować eleganckie zdania. Tak bym Ci radził zrobić. Oczywiście możesz się ze mną nie zgadzać.
Taka kluczowa sprawa jak "do". To jest cały rozdział w książkach do gramatyki. Dlatego nie dziwię się, że piszesz "J'aime aller gymnase et piscine".
Uczyłam sie od podstaw, hehe 3 lata mam francuski w liceum a to jest zadanie jakie podała mi naucyzcileka do zrobienia.. wiem ze po 3 latchach powinnam takie zdania poprawnie pisać, ale co zrobić, poziom nauczania naszych szkół jest jaki jest.. ważna jest ocena a nie umiejętność...
Mon genre préféré est le fantastique et les livres d'aventure.
J'aime toutes sortes de films mais surtout les comédies.
Je regarde souvent (zwróć uwagę na szyk) le volley-ball parce que j'adore ce sport.
na kiedy to masz w ogóle?
Temat przeniesiony do archwium.