Opis pokoju - proszę o pilną pomoc!

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry, proszę o pomoc w przetłumaczeniu tego tekstu, potrzebuję to na dziś,gdyż jeśli nie powiem teog w piątek to mam ocenie niedostateczną z francuskiego i muszę to zdać;/


Miejscem w którym czuję się najlepiej jest mój dom. Ale najbezpieczniej czuję się w moim pokoju. Zawsze chętnie tam wracam. Mój pokój ma kształt prostokąta. Jest słoneczny i kolorowy ,ponieważ sufit jest koloru czerwonego a ściany kolejno – brązowego, żółtego, zielonego i niebieskiego. Na podłodze są panele jasnego koloru. Ozdobą podłogi jest mały ,włochaty dywanik w biało czarne plamy. Na przeciwko drzwi znajduje się okno ,przez które co ranek budzi mnie słońce. Na parapecie stoi kolekcja moich pamiątek z dzieciństwa .Łóżko stoi pod oknem. Jest koloru niebieskiego w żółte kropki i w granatowe pasy. Na ścianie obok łóżka wisi żółta lampka w kształcie gwiazdy ,przy której zasypiam co wieczór. Obok łóżka stoi szafka nocna, na której często leżą czytane przeze mnie książki, dalej w kącie stoi szklane biurko, na którym codziennie odrabiam lekcje. Nad biurkiem wiszą dwie półki na których trzymam medale. Obok są dwa regały. Na jednym stoją książki i gry planszowe. Na drugim klatka z chomikiem. Moim zdaniem mój pokój jest ładny i przytulny.

« 

Życie, praca, nauka