prosze o pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
potrzebuje pomocy...mam do napisania list o moich ostatnich urodzinach...:( musza byc zawarte w nim: -kiedy, -kto zaproszony,- cobylo do jedzenia, -do ktorej trwala zabawa, -ogolnie jak sie udala zabawa, bardzo prosze o pomoc kogos kompetentnego...bo ja probowalam cos sklecic ale po 3 h pracy mam zaledwie 7 zdan i chcialabym porownac to z jakas pozadna praca i dopisac w razie potrzeby....z gory dziekuje...
PS jakies 10 zdan
prosze zostawic wiadomosc tu an forum lub na moje [gg]
pozdrowionka papapa
To moze napisz te zdania ktore masz:)
Trudno tak wymyslac za kogos, a jak dasz na forum twoje zdania to zawsze Ci je ktos poprawi, zobaczysz gdzie błedy zrobiłas:)
Pozdrawiam
napisalam txt po polsku bo z tychz dan to ejst kaplica...:( kozystalam ze slowniki i na 100% wyrazy nawet sa blednie uzyte tak wiec wole nie sugerowac niekomu nic...:(
yhymmm... nieladnie jest za kogos zadanie odwalac:) wiesz o tym?? :) heh
to wez napisz chociaz wersje polska!!!
"Na moich ostatnich urodzinach byla cala rodzina. Przyjechala babcia,wujek i ciocia z zagranicy. Czekałam na nie od miesiecy bo to byly moje 18 urodziny. Do jedzenia byl wielki tort i duzo plackow. Po kawie byla uroczysta kolacja. Kazdy znalazl do jedzenia to co lubi. Dostalam duzo prezentow i kartek z zyczeniami. Bawilismy sie do 12 w nocy, pozniej wszystcy rozeszli sie do domow. Spedzilam wspanialy wieczor z rodziną. To byly moje najlepsze urodziny."
tu prosze ejst tekst po polsku...jakbys mi mogl pomoc to bylabym wdzieczna
Toute ma famille a fêté mon 18 ème anniversaire.
J'attendais ce moment depuis longtemps. A cette occasion j'ai invité ma grade-mère, mon oncle et ma tante qui sont venus de l'étrangère, mes cousins et mes cousines.
Moi et ma mère nous avons préparé beaucoup de friandises et aussi le gâteau fourré. Après avoir bu du café, nous avons dîné.
J'ai reçu beaucoup de cadeaux et de catres anniversaire.
Nous avons fêté jusqu'à minuit et puis mes invités sont retournés ches eux.
J'ai passé une soirée formidable avec ma famille. Pour moi c'etait le meilleur anniversaire.

Dodałam pare słowek do zdan. Jak ci spasuje to ok. a jak nie to wyrzuc:)
a mogloby byc plus-que-parfait w 3 zdaniu? tam ze zaprosila to chyba wczesniej bylo, nie? a kartki urodzinowe to tez pasowaloby uzgodnic z l.m. to tylko moja male sugestie. ja jestem nie pewny mojej wiedzy takze z gory przepraszam za nie... ;(
Z tym plus-que-parfait oczywiscie ze masz racje :) Czasami sie cos przeoczy...:)
A z tymi kartkami to sprawdzałam i ma byc anniversaire.
Tylko ze pojawil sie jeszcze jeden problem bo 2 wersje znalazłam
cartes anniversaire
cartes d'anniversaire

Ktora jest poprawna?? A moze obydwie?? Czekam na opinie innych:)
carte d'anniversaire jest na bank ok, a
"carte anniversaire" nie wiem, raczej slyszy sie ta pierwsza forme
Pozdrowionka
wow:O dziekuje bardzo ale potrzeboje jeszcze 3 zdania jakies np na poczatek...zeby bylo przynajmniej 10...
"urodzilam sie XX.XX.xxxx"
no i cost tkaiego....bardzo dzikuje za pomoc;)
Je suis née le__________(i tu data).
A z tymi dwoma brakujacymi zdaniami to nie wiem jak to ma byc "cos takiego" :)
a jak by bylo?" urodzilem sie"?
Je suis né.
a prosze powied zmi jescze jak powiedizec po francusku "To byly moje najlepsze urodziny i bede je pamietac do konca zycia."??
bardzo prosze o szybka odpowiedz....
a prosze powied zmi jescze jak powiedizec po francusku "To byly moje najlepsze urodziny i bede je pamietac do konca zycia."??
bardzo prosze o szybka odpowiedz...
a prosze powied zmi jescze jak powiedizec po francusku "To byly moje najlepsze urodziny i bede je pamietac do konca zycia."??
bardzo prosze o szybka odpowiedz...


hmm net mi sie cos zacina... :/
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa