wymowa

Temat przeniesiony do archwium.
Moja profesorka od fancuskiego zadała nam na zadanie domowe opisać obrazek. Chciałabym by mi ktoś sprawdził czy dobrze napisałam i napisał JAK SIĘ TO CZYTA, bo musze to umieć na pamięć. (NA JUTRO)



Cette photo présente la cour du musée parisien - le Louvre. Devant le musée se trouvent la pyramide du verre, construite par Ieoh Ming Pei, et le monument du roi Louis. Des milliers de touristes viennent voir chaque jour ce musée splendide. Le Louvre attire les touristes non seulement par sa beauté d'architecture mais aussi par sa collection d'œuvres. On peut y voir le célèbre tableau de Leonardo da Vinci : La Joconde.
jeśli chodzi o sprawdzenie, to ktoś ci za chwile pewnie sprawdzi.

co do wymowy - zapomnij o tłumaczeniu wymowy tutaj na forum. dysponując takim zasobem znaków transkrypcja na zapis fonetyczny to tak jak opowiadanie ślepemu o kolorach. nawet jak się ktoś pokusi o zapis tego z polskimi ę i ą, to i tak nie będzie to tym, co chcesz wymówić.
.....représente......d'un musée Parisien (chodzi o jedno z nich)..........de verre........beauté architecturale......Léonad de Vinci.
Bardzo dobrze.
Z wymowa napewno sobie poradzisz. Hej.
aha, może zdążysz to zrobić. przykłady wymowy znajdziesz na phonetique.free.fr oraz na jeszce jednaej stronce - zapomniałem adresu, ale wymieniony przeze mnie adres wprowadź do wyszukiwarki tego serwisu, a trafisz na wątki, gdzie ta zapomniana strona sie przewija
Ale to bardzo ważne, proszę. Spróbujcie mi pomóc. Chodzi mi o to, że jak np. pisze jolie to się czyta żoli, lub jak pisze: francaise a czyta fransą. O to mi chodzi.