co to za slowko?

Temat przeniesiony do archwium.
własnie słucham radia francuskiego przez neta : frequence3;)

i czesto sie powtarza [se degy] i tak rozszyfrowałam ze moze c'est degeux???
bo metodą prób i błedów znalazłam takie słowko na googlach fr;) tylko ze wiem co moze znaczyc;)
przypuszczam ze to jakiś zwrot potoczny bo takiego języka tam uzywają:)
c'est dégeux to potoczna wersja od brzydko brzmiacego c'est dégeulasse czyli c'est dégoutant
A co to znaczy ?
C'est degoutant - to niesmaczne ? cos w tym znaczeniu ?

Pozdrwawiam
Oleszka
zwyczajnie "obrzydliwe",tyle,ze "dégoûtant" jest dosc lagodna wersja w stosunku do "dégeulasse"
Dzieki, za "dégoûtant", a tak jeszcze z ciekawości to jak moznaby dosłownie przetłumaczyć "dégeulasse" ?
Nie znalazłam tego nawet w wielkim słowniku fr-pol :-(

@+ Ola
I jeszcze przy okazji co to znaczy :
Je vois que ton week end a été chargé. - widzę, że twój week end był "załadowany " ??? w sensie zapełniony ?

Ola
Proponuję pisownię
"dégueulasse" i "dégueux"

Un emploi du temps bien chargé - załodowany plan zajęć, czyli, ze pelno roboty.
dzieki za poprawienie ortografii.Trzeba uwazac,zeby nie podawac blednych informacji.
Dzieki "246" :-)
No i znalazłam tłumaczenie dégueulasse - brudny, okropnie, okropny, paskudny, wstrętnie, wstrętny

Pozdrawiam
@+ Ola
hej! mam prośbę, pomóżcie mi rozszyfrować dwa słówka... słuchałam własnie pewnego wywiadu, usłyszałam tak słówka takie jak: sticieux i athenistique ( zapisałam tak jak mi się wydaje że powinno być zapisane, ale nie jestem co do tego pewna, bowiem nigdzie takich słówek nie znalazłam :/ )
może wy macie jakieś propozycje jakie to mogłyby być słowka??
z góry dziękuję!!
może to było "superstitieux",
co do drugiego, to się zastanawiam D
Hmmm, dziwna to zagadka:) Ale moim zdaniem cos zle spisalas i chodzilo najwyrazniej o slowa: superstitieux = przesądny i athée=ateistyczny/nie wierzacy w nic.(athenistique-takie slowo nie istnieje wedle mojej znajomosci jezyka francuskiego)
ah ouiii!!! :D tak to pierwsze to superstitieux, myślałam że ten ktoś mówi że jest super cośtam, a nie że to jest jedno słowo :D merci!!
co do drugiego słowa, to na pewno coś kończące się na "tique", fonetycznie to brzmi "atemisik" albo "ateimistik" . nie wiem czy to ma coś wspólnego z ateizmem, za bardzo nie pasuje mi to do kontekstu, ponieważ ta osoba mówi że jest superstitieuse ;) i wróży sobie z kart, potem mówi że powiedziałaby nawet że jest atheimistique ( czy coś takiego) < ale sama się z tego śmieje i ta druga osoba prowadząca wywiad prosi żeby powtórzyła, wiec ona powtarza że jest ateimistique :D, ale wydaje się jakby ona sobie tą nazwę sama wymyśliła :D> a potem prowadząca wywiad pyta się - et pouquoi pas croyante tout simplement?


et voila, potem temat się urywa, bo nawzajem sobie przerywają i w końcu nie pada odpowiedź precyzyjnie na to własnie pytanie :)

ale namieszałam :D ale mam nadzieje ze coś zrozumieliście!;) dziękuję za pomoc :*
ah chyba już wiem o co może chodzić... athee mystique!! ;) :))) merci pour votre aide en tout cas!! bisous
noooo, super mysthique, jak widzisz, tylko zamknąć oczy i się zastanowić..... Bravo!
Temat przeniesiony do archwium.