Bardzo mi jest to potrzebne, prosze

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo prosze o pomoc w przetłumaczeniu mi tekstu na język francuski, gdyz ucze sie francuskiego od miesiąca i nigdy tego nie przetłumacze. Jesli ktos bedzie miał chwile czasu i checi zeby to dla mnie zrobic to z góry ślicznie dziękuje! Tekst jest trudny do przetłumaczenia, ale niektóre wyrazy mozna zmienic. Wiem że prosze o zbyt wiele, ale wierze ze jest mi ktos w stanie pomóc.

Dzień Wszystkich Świętych w Polsce kojarzy się przede wszystkim z odwiedzaniem cmentarzy, modlitwą za zmarłych i zapalaniem zniczy na grobach. Już od bardzo wielu lat obchodzimy dzień 1 listopada, który jest dniem szczególnej zadumy w życiu człowieka. Cmentarz jest miejscem gdzie spoczywają nasi najbliżsi; dziadkowie, rodzeństwo, nasi rodzice.Jest to dzień, w którym każdy człowiek powinien pójść na cmentarz i zapalić choć jedną lampkę na grobie bliskiej osoby. Ja także nie zapomniałem o swoich bliskich zmarłych. 1 listopada wraz z moja rodziną odwiedziłem groby zmarłych z naszej rodziny.
W mojej rodzinie zmarli to przede wszystkim mój dziadek, babcia i brat cioteczny. Leżą oni na dwóch cmentarzach, tak więc musiałem odbyć sporą drogę, aby te cmentarze odwiedzić. Przyznam się szczerzę, że nie jestem zbyt częstym gościem na cmentarzach, gdyż nie mam na to praktycznie czasu. Cieszę się, że jest w roku taki dzień, który może być poświęcony wszystkim świętym .
Jest to jedyny dzień w roku, który skłania nas do wspomnień o zmarłych, do zadumy i refleksji.
to moze napisz cos na miarę swoich mozliwości... a chetnie sprawdze

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa