Rozmowy po francusku

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 162
Ojej, przyznaję, że Oleszka podziałała mi na ambicję:D
Chyba jednak okej, mogę sie spotkać:D
Ale uprzedzam - będę w kółko gadała o swoim zakochaniu, o czymś innym, o moim kochanym, o czymś innym, o zakochaniu, o czymś innym, o ukochanym, ewentualnie potem trochę o czymś innym, no i w końcu - o zakochaniu:D
Ech, och, ach, ech!....

To co, spotykamy sie jutro? Boje się, że za późno sie dogadujemy, a ja nie mam głowy, żeby zwoływać wszystkich przez smsy...:( Ale JA WYRAŻAM CHĘĆ SPOTKANIA! Będę o 17, oczywiście o ile uda nam sie spotkać. Oleszka, masz czas? Ja zagadam na gadu to Agaty. Boje się, że ona mi coś mówiła, że w tamten czwartek akurat nie miała jakichś zajęć i dlatego miała czas się spotkać;/

Ej! A tak jakby co to działa mi gadu! Tralalalalala, życie jest piękne! i w ogóle jestem zakochana! Ach!...A wracając do tematu - mam gadu! A więc będzie łatwiej sie zgadać. Chyba. Tylko nie wiem, jak to zrobić, żeby go publicznie tu nie podawać, a żeby nasza grupa z Trójmiasta miała mój nr... Hmmm....o mam! Napiszę Ci Oleszko mój nr w smsie.

Ojej, i czy dobrze zauważyłam? - Oleszko, nazwałaś mnie szefową? sasassasaa, tralalalal:D Czuję się wielka:D lalalala:D I zakochana:D............
Pytałam się Agaty - nie może. Z przyczyn naukowych. Ma dziewczyna w tym czasie koło naukowe Matko, pewnie jakaś fizyka, lub inne straszne rzeczy:P

Do Oleszki napisałam. Mamy kontakt!

DO GRUPY Z TRÓJMIASTA! Proletariusze Gdańska, Gdyni i Sopotu! Łączcie się! Przybywajcie stadnie na spotkanie jutrzejsze! Godzina 17! Grycan w Manhatannie we Wrzeszczu! Obywatele Oleszka i Yo-witka stawią się na pewno, bez względu na pogodę, nastrój, wojnę i reżim! :P
łups! Nabroiłam!
A więc jeśli chodzi o 17 to NIE MOŻE BYĆ BO JA MAM WTEDY SPOTKANIE! (wiadomo jakie!). Przepraszam Was, Obywatele!
Na razie jeszcze nie dostałam informacji od Oleszki, o której może, ale ja napiszę już, żeby było jasne, że mam czas np. o 14:30 (powinnam się wyrobić), no ale najchętniej spotkałabym się o 16, żebym 2 razy nie musiała chodzić.

Ale nic jeszcze nie jest ustalone:( Ale może Agata przynajmniej będzie mogła wcześniej??? Napisze jej smsa, ale najpierw muszę się dowiedzieć, jak z Oleszką:P A więc do spisania!
TERAZ JUŻ NA SERIO I Z TRZEŹWYM UMYSŁEM (chyba;/)

A więc spotkanie odwołane, bo jakoś większość ludzi nie ma czasu. I poza tym za bardzo ad hoc to spotkanie (za bardzo łapu-capu:P)

Umawiamy się jakoś za tydzień więc. Nie wiem jeszcze, czy w czwartek, może coś Wam bardziej będzie pasowało. jeśli chodzi o mnie, to odsyłam do moich wcześniejszych postów, tam już wypisywałam, kiedy jestem wolna, a kiedy zajęta:P

miejmy nadzieję, że wtedy uda nam się ujrzeć Magdę, która również chciała się z nami spotkać, pozostałe dziewczyny, które deklarowały przyjście, a nie przybyły oraz może pozyskamy nowych adeptów?

Jakoś niedługo umówimy sie dokładniej.
Pozdrawiam!
Yo-witko ;-)

Przed chwilą namierzyłam Magde na GG, tę z Gdyni co jeszcze nie była (to był ten numer co nie znałam). Przesle Ci rozmowe, daj mi tylko ton mél na GG.

bisous et bonne journée
Oleszka
Voilà! Tu as mon mél sur GG :P ça doit être une conversation vraiment longue si tu veux me l'envoyer sur mél, pas sur GG:P

J'éspère que nous finirons a nous nous rencontrer enfin avec tout le monde!
Bisous!
UWAGA UWAGA!

Zwołuję następne spotkanie Trójmiasta:P
Wiem, że to tak trochę dużo czasu minęło, ale ja musiałam dojść do siebie po tym moim okresie zakochania:P Teraz jestem już prawie zwarta i gotowa do parlowania:)

Co więcej, wzbogacona jestem również o laptop, więc możemy już na następnych zajęciach zająć się pierwszą częścią "Le Roi Soleil":D

Apeluje więc do naszej grupy z Trójmiasta i do tych nowych osób, które chciałyby się spotkać!

Podaję przykładowe terminy, które mi pasują:
Poniedziałek (14.04.2008), po godz. 15
Wtorek (15.04.2008) - po 19, więc raczej za późno
Środa (16.04.2008) - ok.17
Czwartek (17.04.2008) - 17
Piątek (18.04.2008) - po 15

A jak pasuje Wam, moi drodzy?:)
Ponawiam ogłoszenie:D
No bardzo się ciesze !!!
Mi pasuje wtorek i czwartek koło 17stej.

Prześlę informacje do dziewczyn nn GG.

Pozdrawiam
Ola
Tak więc....wychodzi na to, że jeśli chodzi o mnie, to obstawiałabym za czwartkiem:)
dzięki Oleszko za szybka reakcję i organizację!
:D

VIVE LA FRANCE:P et la langue francaise:P
Hej!dopiero dzisiaj odczytałam Twoją propozycję i jesli byłaby aktualna,to ja byłabym bardzo zainteresowana :).od niedawna mieszkam w Warszawie, od dłuższego czasu nie mam kontaktu z językiem nad czym bardzo ubolewam i chciałabym nawiązać kontakt z kimś narodowości francuskiej, kto przebywa w stolicy i mógłby nam pomóc.mogłyby to być luźne spotkania w grupie i rozmowy o wszystkim.
dj znać na ile Twój pomysł jest aktualny.a jeśli nieaktualny, to może go reaktywujemy :).
pozdrawiam serdecznie.
A propos Warszawy, dowiedzialem sie, ze w Instytucie Francuskim (na tyłach Placu Bankowego) w kazdy piatek o 18.30 mozna sie spotkac i porozmawiac po francusku rownież z frankofonami... bylem tam wczoraj i faktycznie cos sie dzieje. Wiec do ataku...
A propos Warszawy, dowiedzialem sie, ze w Instytucie Francuskim (na tyłach Placu Bankowego) w kazdy piatek o 18.30 mozna sie spotkac i porozmawiac po francusku rownież z frankofonami... bylem tam wczoraj i faktycznie cos sie dzieje. Wiec do ataku...

Ze sie powtorze
czy wy nie macie za dobrze w tej warszawie?!....

Ale uwaga, w Gdańsku tez sie można spotkać z ludźmi mówiącymi po francusku! Z NAMI:P Sassasasa, więc zapraszam ludzi z Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz wszystkich, którzy akurat znajdą sie w Gdańsku w czwartek 17.04.2008, ok. godziny 17 do Grycana w Manhattanie:)
do góry:D
Wklejam tu teskt, który niektórym z Was przesłalam na gadu. Niestety, nie mam
wszytskich numerów, więc proszę Was o przesyłanie tej wiadmości dalej:)


Uwaga uwaga! Zwoluję spotkanie "francuskojęzycznej" społeczności Gdańska, Sopotu i Gdyni:P



Chodzi mi oczywiście o nasze spotkania konwersacyjne w Grycanie:) (dla niezorientowanych: http://www.francuski.ang.pl/Rozmowy_po_francusku_11437.html)Pora chyba wreszcie się zmobilizować i zacząć się szkolić w języku francuskim:)



Spotkanie odbędzie się, mam nadzieję, w czwartek 17.04.2008, ok. godziny 17 w Grycanie w Manhattanie.



Tym, którzy jeszcze nas nie znają podpowiadam, iz poznacie nas po grubaśnym żółtym segregatorze, który będzie leżał na stoliku, czerwonym słowniku francusko-polskim polsko-francuskim, laptopie, wesolych minach, przyjaznych usposobieniach no i pewnie dźwiękach mowy francuskiej wydobywającej sie z naszych ust:P



Na zajęciach planujemy oglądanie musicalu francuskiego "Le Roi Soleil" i konwresacje. Uwaga - po każdej piosence bezwzględnie zamierzam zatrzymywać film, ma w końcy przeważać konwersacja! :P Całego musicalu oczywiście nie obejrzymy za pierwszym razem.



Mam nadzieję, że macie wtedy czas? jak nie, to piszcie na forum albo przez gadu, to może uda nam się ustalic termin, który bedzie pasował wszystkim!



Pozdrowienia!

Jowita:D
ponawiam
Hi Yo-wita ;-)
Oprócz mnie i Ciebie bedzie jeszcze Amical - Ania jeszcze nie była na naszym spotkaniu.

Pozdrawiam
Ola

PS A wiecz co z Agatą może ? będzie w czwartek?
Super, że mamy nową osobę:D
Spytam się, co z Agatą, ale i tak wiem, że ona w planie ma wtedy koło naukowe, wyjątkowo się wtedy zdarzyło, że mogla przyjść. Ale może ten czwartek też będzie wyjątkowy?:P
Napisze do niej jeszcze raz na gadu:D

Kurcze, ludzie, nie wiecie, co tracicie, jeśli nie przyjdziecie na to spotkanie! - będziemy oglądać CUDOWNY MUSICAL "Le Roi Soleil". Albo "Notre Dame de Paris", też wyjątkowy. Albo miłą komedie romantyczną w stylu "Amelii" - "Jeux d'Enfants":)
Jeszcze nie wiem, do Was, kochani, należy wybór:*

Zapraszam jeszcze raz! Ten czwartek (17.04.2008), godz. 17, Manhattan, kawiarnio-lodziarnia Grycan!
Mam pytanie. Czy w Białymstoku lub w okolicach będzie też takie spotkanie?
Dzięki za namiar na spotkania "frankofońskie" w Warszawie.Szczerze mówiąc trudno mi będzie z nich skorzystać bo bardzo często w piątki po południu wyjeżdżam poza Wawę.ale może kiedyś się uda wpaść.
W takim razie mam prośbę-napisz co tam się dzieje, jak wyglądają te spotkania, kto/ile osób w nich uczestniczy itp.
Byłabym wdzięczna za info.
Pozdrawiam.
Różowe okulary co organizujecie w Gdańsku?
Witam!
A jest ktoś może zainteresowany takimi spotkaniami z południa Polski?Ja Jestem z Nowego Targu. Są chętni??????!
Niestety, tak jak myślałam, Agaty nie będzie...:( Buuuuuuu
Ale pozostali ludzie - PRZYBYWAJCIE:P
Powtarzam do znudzenia - czwartek 17.04.2008, godz. 17, Grycan w Manhattanie, Gdańsk!
jesli chodzi o dolny slask to ja jestem chetna!!!
Ludzie, organizujcie się:) Już jest Was dość sporo:)
Chęć jest. A to najważniejsze!
Do tej pory chęć spotkań wyraziło parę forumowiczów z różnych miast:

1)Warszawa: Adagry, monika b., Gosiaczek_78, homine, ClairDeLune, Anna17777
2)Białystok: euphorie, Magdal87
3)Tarnów: k_ini_a
4)Dolny Śląsk (bliżej nieokreślone miasto): delfinkii, eewel
5)Dolny Śląsk - Wrocław: jevii
6)Katowice: zoo_
7)Nowy Targ: Maiza

Reszta, dopisujcie się! Już na piewrszy rzut oka widać, że najbliższa sukcesu jest Warszawa:)
Tak więc:
A P E L do Adagry, monika b., Gosiaczek_78, homine, ClairDeLune, Anna17777!!!!!! ustalajcie sobie już spotkanie!:)
ja jestem za Wałbrzychem, ewentualnie Wrocławiem ale tylko w weekend.
POZDR
ja jestem za Wałbrzychem, ewentualnie Wrocławiem ale tylko w weekend.
POZDR
czesc maiza, ja jestem z okolic nowego targu i tez bylabym zainteresowana
hej:) ja tez za wroclawiem:)
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 162

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia