Proszę! krótki list o wakacjach...

Temat przeniesiony do archwium.
Mam wielką prośbę czy mógłby mi ktoś napisać krótki list o wakacjach bo ja naprawdę jestem słaba z francuskiego a muszę to napisać...

Przykładowo.

Droga Aniu
Dziękuję Ci za Twój ostatni list. Co tam u Ciebie słychać i jak tam mineły Ci wakacje? Ja byłam z rodziną nad morzem. Dużo pływałam i opalałam się. Zwiedziliśmy Gdańsk i pływaliśmy statkiem. Byliśmy tam dwa tygodnie. Było wspaniale.

Mam nadzieję że ktoś mi to napiszę bo jest mi to bardzo potrzebne i to wmiare szybko... Z góry bardzo dziękuję ;)
Chère Anna,
Je te remercie pour ta dernier lettre. Comment vas-tu? Comment s'est passé tes vacances? J'ai été à la mer avec toute ma famille. Je nageais beaucoup et je bronzais. Nous avons visité Gdańsk et on a pris un bateau (?) Nous y étions deux semaines. Il était formidablement.
Je t'embrasse (ściskam) / Bisous (całusy)

- nie wiem, czy to jest dobrze, ale ja bym to tak napisała
Je te remercie pour ta dernière lettre. ( przy dernière na końcu musi być"e", bo list jest rodzaju żeńskiego)

Nous avons visité Gdańsk et nous avons fait du bateau(pływaliśmy na statku).
:))
Uczono mnie kiedyś, że nad morzem to: au bord de la mer...
Pozdrawiam
Tak, dobrze mówisz, bo nad morzem, po francusku brzmi: au bord de la mer! Widać przeoczyłam nieprawidłowość w tekście.
Chciałam wyjaśnić jeszcze jedną rzecz:1/pływać, płynąć na statku, to po francusku: faire du bateau, a więc jak wyżej już napisałam w zdaniu:))
2/ zaś popływać statkiem, to: aller en bateau.
Przepraszam, nie popływać, a popłynąć statkiem ( tłumaczenie jak wyżej):)
Hej, witajcie, ja też uczyałam się w szkole "au bord de la mer", ale od jakiegoś czasu widzę coraz częściej "a la mer". Sądzę, że to nie błąd. Po prostu język się zmienia.
au bord de la mer oznacza "nad brzegiem morza"..
Nie można wszytskiego tłumaczyć dosłownie. A najpoprawniej będzie właśnie "au bord de la mer", zarówno dla "nad brzegiem morza" jak i "nad morzem".
A la mer jest raczej takie potoczne :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa